• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 29.4.2025Meniny má Lea
23°Bratislava

Janukovyč vraj neprežil infarkt, tajné služby to popreli

  • 13:16 04.03.2014
  • MOSKVA
Janukovyč vraj neprežil infarkt, tajné služby to popreli

Zvrhnutý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč je údajne mŕtvy. Informovali o tom nezávislé ukrajinské médiá, na ktoré sa odvoláva ruská rozhlasová stanica Hlas Ruska.


Ešte v noci na utorok s touto informáciou prišiel jeden z aktivistov Majdanu Michail Lebeď.

Putin zažartoval

"Zomrel Janukovyč. Len nedávno mi to telefonicky oznámil priateľ z Rostovského kardiologického centra,"napísal na svojom Facebooku.

Podľa Lebeďa do nemocnice Janukovyča priviezli asi o 11. hodine v noci 3. marca a o hodinu na to zomrel. Avšak, ani jedno zo zdravotníckych zariadení v Rostove na Done zatiaľ nepotvrdilo túto informáciu.

Ruský prezident Vladimir Putin sa na utorkovej tlačovej konferencii vyjadril, že s Janukovyčom sa stretol pred dvoma dňami. Podľa Putina bol vtedy nažive. Ruský prezident si však neodpustil žartík. "Janukovyč ešte prechladne na pohreboch tých, ktorí šíria správy o jeho úmrtí," povedal šéf Kremľa pre Hlas Ruska.

Tajné služby o smrti Janukovyča nevedia

Podľa ukrajinskej agentúry UNIAN tajné služby nemajú žiadne správy o tom, že by Janukovyč zomrel. Na tlačovej konferencii v Kyjeve to v utorok uviedol Valentin Nalivajčenko, ktorý je poverený vedením Služby bezpečnosti Ukrajiny SBU.

Podľa neho prezidentovu stopu stratili na Kryme. Ako sa dostal do Ruska, to si nevedia vysvetliť.

Po tom, čo po niekoľkotýždňových krvavých protestoch Janukovyč opustil Kyjev, sa najprv mal skrývať na Kryme a neskôr odišiel do ruského Rostova na Done. Tam zvolal aj tlačovú konferenciu. Pred novinármi vtedy vyhlásil, že ešte stále je legitímnou hlavou ukrajinského štátu.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Izrael odmietol obvinenia Amnesty, že pácha genocídu na Palestínčanoch v Gaze

Izrael odmietol obvinenia Amnesty, že pácha genocídu na Palestínčanoch v Gaze

DNES - 16:58Zahraničné

Izrael v utorok odmietol obvinenia ľudskoprávnej organizácie Amnesty International, že pácha genocídu na Palestínčanoch v Pásme Gazy.

Nespokojný pacient v nemocnici zabil lekára

Nespokojný pacient v nemocnici zabil lekára

DNES - 15:11Zahraničné

Lekár napriek okamžitému zásahu kolegov podľahol zraneniam.

Polícia zverejnila záverečnú pitevnú správu Gena Hackmana

Polícia zverejnila záverečnú pitevnú správu Gena Hackmana

DNES - 12:26Zahraničné

Polícia zverejnila hlavné príčiny smrti Gena Hackmana.

Na konkláve sa nezúčastní kardinál Becciu

Na konkláve sa nezúčastní kardinál Becciu

DNES - 12:07Zahraničné

Taliansky kardinál s volebným právom Angelo Becciu v utorok oznámil svoju neúčasť na nadchádzajúcom konkláve, pri ktorej zástupcovia katolíckej cirkvi zvolia nového pápeža.

Peter Pellegrini: Musíme bojovať proti preregulovanosti v EÚ

Peter Pellegrini: Musíme bojovať proti preregulovanosti v EÚ

DNES - 11:17Zahraničné

Slovenský prezident Peter Pellegrini vo Varšave v utorok vyzval na boj proti preregulovanosti na európskej úrovni.