Bratislava

Vo štvrťfinále je Barcelona, AC Miláno dostalo výprask

• 23:05 12.03.2013
  • BRATISLAVA

Ďalšími štvrťfinalistami futbalovej Ligy majstrov 2012/2013 sa stali FC Barcelona a Galatasaray Istanbul. Obidva kluby potvrdili postup v utorkových odvetných osemfinálových stretnutiach a doplnili dosiaľ známe kvarteto Juventus Turín, Real Madrid, Borussia Dortmund a Paríž Saint-Germain.

Jeden z ašpirantov na celkový triumf FC Barcelona si poradil v domovskom stánku Nou Camp s talianskym tímom AC Miláno jednoznačne 4:0. Po dvojgólovej prehre bez streleného gólu v prvom meraní síl pred tromi týždňami na San Sire zmazal v odvete manko už do polčasovej prestávky štvornásobný a úradujúci najlepší futbalista planéty Lionel Messi. Famózneho Argentínčana po zmene strán gólovo doplnili reprezentanti Španielska David Villa a Jordi Alba, ktorí definitívne rozhodli o účasti katalánskeho tímu v elitnej osmičke najprestížnejšej európskej pohárovej klubovej súťaže.

V najlepšom oktete tohtosezónnej edície LM nebude chýbať ani Galatasaray Istanbul. Hráči tureckého mužstva po nerozhodnom výsledku 1:1 na domácej pôde zvíťazili v Gelsenkirchene nad domácim nemeckým mužstvom Schalke 04 tesne 3:2 a tešili sa z postupu. Vo Veltins aréne viedli domáci gólom Neustädtera, ale do polčasovej prestávky Hamit Altintop (turecký reprezentant sa paradoxne narodil v Gelsenkirchene a za Schalke hrával v rokoch 2003 - 2007, pozn.) a Burak Yilmaz otočili nepriaznivý stav. Brazílčan v drese bundesligistu Michel Bastos síce ešte vyrovnávajúcim gólom vykresal nádej, pri domácej hre vabank a ich záverečnom nápore však Galatasaray zásluhou striedajúceho Umuta Buluka spečatil postup.

Konečný výsledok utorkového odvetného osemfinálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2012/2013:

FC Barcelona (Šp.) - AC Miláno (Tal.) 4:0 (2:0)
* prvý zápas: 0:2
* do semifinále postúpil FC Barcelona
Góly: 5. a 40. Messi, 55. Villa, 90.+ Jordi Alba, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Zostavy:
FC Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano (77. Puyol), Jordi Alba - Xavi Hernández, S. Busquets, A. Iniesta - Pedro Rodríguez (83. Adriano Correia), Messi, Villa (75. A. Sánchez)
AC Miláno: Abbiati - Abate, Mexés, Zapata, Constant - Montolivo, Ambrosini (60. Robinho), Flamini (75. Bojan Krkič) - M. Niang (60. Muntari), K. P. Boateng, El Shaarawy
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 2:3 (1:2)
* prvý zápas: 1:1
* do semifinále postúpil Galatasaray Istanbul

Góly: 17. Neustädter, 63. M. Bastos - 37. Hamit Altintop, 42. Burak Yilmaz, 90.+ Umut Bulut, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Zostavy:
Schalke: Hildebrand - Učida, Höwedes, Matip, Kolašinac - M. Höger (85. M. Meyer), Neustädter (46. Fuchs) - Farfán, Draxler, M. Bastos - Pukki (85. Obasi)
Galatasaray: Muslera - Eboué, Semih Kaya (79. Gökhan Zan), Nounkeu, Riera - Felipe Melo - Hamit Altintop, W. Sneijder (70. Amrabat), Selcuk Ínan - D. Drogba, Burak Yilmaz (86. Umut Bulut)
Zdroj: WEBNOVINY