Polícia z okresu Gwinnett v štáte Atlanta našla pri prehliadke bytu zlodeja v nezvyčajnom úkryte.

Zlodej sa skryl do chladničky

Ako informoval portál Atlanta News First, polícia zasahovala na ulici Treehouse Parkway vo štvrtok 19. marca okolo jedenástej večer. Na buchot v prázdnom byte príslušníkov upozornil jeden zo susedov.

Polícia neskôr zverejnila zábery z kamery pripevnenej na uniforme jedného z príslušníkov. Na nich vidno, ako muži zákona prehľadávajú byt a otvárajú chladničku. V tej sa mal nachádzať zlodej.

„Vo videu vidno, ako policajti otvorili odpojenú chladničku, a vnútri našli podozrivého Joseho Quintanillu.“

Ako pre Atlanta News First uviedol hovorca polície, v byte našli aj poškodené steny a elektrické káble. Na otázky polície mal Quintanilla odpovedať, že sa chcel v cudzom byte ohriať.

Vlamača nakoniec zatkli pre podozrenie z lúpeže a poškodenia majetku. Pri zatýkaní sa mal brániť, obvinenie vzniesli aj pre marenie výkonu polície.

Unavený zlodej zaspal pri lúpeži

Kuriózne prípady lúpeží už zasiahli aj Slovensko. O jednom informoval portál tvnoviny.sk v roku 2023. V decembri sa mal lupič vlámať do jedného z rodinných domov v Humennom. Počas lúpeže však zaspal.

„Rozbil sklenenú výplň vchodových dverí, vošiel dnu a prehľadal všetky izby. Porozhadzoval šatstvo i zariadenie domu a svoj pobyt zakončil v spálni.“

Polícia na mieste muža zadržala a obvinila z trestného činu porušovania domovej slobody.

Na kuriózny prípad z roku 2023 si spomína aj Banská Bystrica. Ako informoval portál SITA, v septembri zadržali zlodeja, ktorý sa vlámal do troch áut a priestorov firmy. Bral pritom všetko, čo mu prišlo pod ruku.

„Nepohrdol subwooferom, navigáciou, LCD monitorom, slnečnými okuliarmi, mlynčekom na kávu, dvojmetrovým hliníkovým rebríkom, predlžovačkami či dokonca rýchlovarnou kanvicou.“

Polícia riešila skutok ako prečin krádeže a prečin poškodzovania cudzej veci.