Polícia v súvislosti s vyšetrovaním obvinila 53-ročného muža. Ten sa mal dopustiť vraždy.

Polícia v americkom štáte Florida zadržala a obvinila 53-ročného Dwaina Halla, ktorý sa mal dopustiť vraždy. O jeho zadržaní informoval floridský úrad pre presadzovanie práva (FDLE).

Ako spresňuje portál NBC News, zadržanie Halla súvisí s nájdením telesných pozostatkov v okrese Marion. Hoci úrad nezverejnil totožnosť obete, podľa zdrojov NBC News má ísť o 32-ročnú Britku Soniu Exelbyovú, ktorá do USA pricestovala s cieľom vraždy. O jej vykonanie mala žiadať Halla.

Chcela zomrieť násilne

Exelbyová mala dlho pred odletom zápasiť s duševnými problémami, tvrdí zdroj NBC News. Podľa neho mala samovražedné sklony, a cestu do USA plánovala „s cieľom stretnúť sa s ľuďmi z internetu, ktorí by boli ochotní ju násilne zavraždiť“.

Britku vyhlásili za nezvestnú 13. októbra po tom, ako sa nevrátila z cesty zo zahraničia. Spiatočnú letenku si pritom kupovala na ten istý deň. Interpol v tejto súvislosti kontaktoval aj orgány v USA.

Telo nezvestnej turistky našli v piatok 17. októbra. „Pozostatky patria nezvestnej žene z Anglicka a vyšetrovanie ukázalo, že v prípade jej úmrtia ide o vraždu,“ uviedol FDLE.

Exelbyová sa mala o svoju vraždu pokúsiť už aj v roku 2024, keď prostredníctvom sociálnej siete Telegram komunikovala s ľuďmi, ktorí by jej s tým pomohli. V tom čase však podstúpila liečbu. Samovražedné myšlienky sa jej mali vrátiť až o rok neskôr.

Mal vedieť o jej psychických problémoch

Polícia mala počas vyšetrovania objaviť videozáznam, na ktorom vidno Britku s modrinami po tele. Tá mala pri nahrávaní odpovedať na otázky jej vraha. Tie sa týkali jej zámeru a vôle zomrieť.

V čase obvinenia z vraždy bol Hall už obvinený z podvodného používania kreditnej karty, ktorá mala patriť jeho obeti. Počas vypočúvania pred políciou priznal, že s Exelbyovou hovoril o jej túžbe zomrieť.

„Hall vedel, že Exelbyová trpí závažným psychickým ochorením a má samovražedné sklony. Uviedol, že jej chcel pomôcť a nechcel, aby zomrela, hoci jeho správanie svedčí o opaku,“ uviedol zdroj z prostredia polície.

Vyšetrovanie, do ktorého je zapojená britská aj americká polícia, stále prebieha, dodal portál NBC News.