• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 26.4.2025Meniny má Jaroslava
11°Bratislava

Škandál s četom možno prešetrí Muskov tím, Trump nikoho prepustiť nechce

  • 20:16 26.03.2025
  • Washington
Škandál s četom možno prešetrí Muskov tím, Trump nikoho prepustiť nechce

Elon Musk sa ponúkol, že nasadí svojich technických expertov.

Americký prezident Donald Trump plne dôveruje vysokopostaveným vládnym predstaviteľom, ktorí omylom pridali do svojej súkromnej četovacej skupiny šéfredaktora časopisu The Atlantic Jeffreyho Goldberga. V stredu to uviedol Biely dom s tým, že únik citlivých informácií o amerických útokoch na Jemen bude možno prešetrovať miliardár a Trumpov poradca Elon Musk. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Elon Musk sa ponúkol, že nasadí svojich technických expertov, aby zistili, ako bolo toto číslo (Goldberga) neúmyselne pridané do četu,“ vyhlásila hovorkyňa Bieleho domu Karoline Leavittová.

Dodala, že po jej rozhovore s Trumpom je zrejmé, že americký prezident sa nechystá pre únik týchto citlivých informácií nikoho zo zainteresovaných prepustiť a naďalej im dôveruje.

Pridanie Goldberga do skupinového četu v stredu za „veľkú chybu“ označil minister zahraničných vecí Marco Rubio. „Niekto zjavne urobil chybu, niekto urobil veľkú chybu a pridal novinára. Nič proti novinárom, ale v tom čete by ste nemali byť,“ povedal Rubio na tlačovej konferencii počas návštevy Jamajky.

Skupina amerických predstaviteľov vrátane Rubia, ministra obrany Peta Hegsetha, viceprezidenta J. D. Vancea, riaditeľa CIA Johna Ratcliffa či poradcu prezidenta pre národnú bezpečnosť Mika Waltza komunikovala prostredníctvom aplikácie Signal. Waltz do nej omylom pridal aj Goldberga.

The Atlantic sa v stredu rozhodol zverejniť celý obsah správ v rámci skupiny v prípade útoku USA na povstalcov v Jemene z 15. marca. Zahŕňa správy o presnom čase útokov a typoch používaných lietadiel. Podľa Goldberga správy odhalili aj znevažujúce poznámky amerických predstaviteľov o európskych spojencoch.

Biely dom opakovane poprel, že by čet obsahoval utajované informácie a články magazínu The Atlantic označil za hoaxy.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump porušil dress code predpísaný Vatikánom pre pohreb pápeža Františka

Trump porušil dress code predpísaný Vatikánom pre pohreb pápeža Františka

DNES - 17:14Zahraničné

Donald Trump, Joe Biden i Volodymyr Zelenskyj upútali na pohrebe pápeža Františka pozornosť z neočakávaného dôvodu: nerešpektovaním pravidiel obliekania, ktoré nariadil Vatikán.

Meloniová: Stretnutie Trumpa a Zelenského na pohrebe pápeža bolo zásadné

Meloniová: Stretnutie Trumpa a Zelenského na pohrebe pápeža bolo zásadné

DNES - 16:49Zahraničné

Talianska premiérka Giorgia Meloniová označila sobotné stretnutie Volodymyra Zelenského a Donalda Trumpa v Bazilike svätého Petra pred pohrebom pápeža Františka za mimoriadne významné.

Trump a von der Leyenová sa vo Vatikáne dohodli, že sa stretnú

Trump a von der Leyenová sa vo Vatikáne dohodli, že sa stretnú

DNES - 16:41Zahraničné

Donald Trump a Ursula von der Leyenová sa počas sobotňajšej krátkej interakcie na okraji pohrebu pápeža Františka vo Vatikáne dohodli, že sa niekedy stretnú.

Trump: Putin možno vojnu nechce ukončiť a treba s ním jednať inak - cez sankcie

Trump: Putin možno vojnu nechce ukončiť a treba s ním jednať inak - cez sankcie

DNES - 16:29Zahraničné

Trump v sobotu na svojej sociálnej sieti Truth Social vyjadril domnienku, že šéf Kremľa Vladimir Putin možno nechce ukončiť na Ukrajine a je potrebné s ním rokovať inak - cez sankcie.

S pápežom Františkom sa prišlo rozlúčiť najmenej 400.000 ľudí

S pápežom Františkom sa prišlo rozlúčiť najmenej 400.000 ľudí

DNES - 16:21Zahraničné

Na sobotňajší pohreb pápeža Františka sa prišlo pozrieť najmenej 400.000 ľudí, vyplýva to z odhadu talianskeho ministerstva vnútra.