Pri tragickej nehode pod Strečnom zohral rolu alkohol, vodič kamiónu prešiel do protismeru

Pri nehode zomrel mladý muž.
Vodič nákladného vozidla, ktoré sa v sobotu ráno na ceste I/18 čelne zrazilo s osobným autom, šoféroval pod vplyvom alkoholu. Pri nehode zomrel 26-ročný vodič osobného automobilu. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Daniela Kocková.
„Z doposiaľ presne nezistených príčin vodič nákladného motorového vozidla prešiel plynule do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s osobným motorovým vozidlom. Pri dopravnej nehode utrpel 26-ročný vodič osobného vozidla zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla hovorkyňa.
Ako dodala, 60-ročný vodič nákladného auta mal v dychu 0,73 promile alkoholu, policajti zároveň nariadili odber krvi na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok. Ďalšie okolnosti a presné príčiny tragickej dopravnej nehody vyšetrujú znalci.
Foto: facebook.com/krhazzzilina

Búrky po sebe zanechali škody, viaceré pivnice zatopilo
Hasiči stále pomáhajú odstraňovať škody po záplavách.

Pellegrini: Využime každý deň, aby sme zlepšili životné prostredie okolo nás
Každý nesie zodpovednosť za to, akú budúcnosť pripraví nasledujúcim generáciám. Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý pripadá na 22. apríla, to uviedol prezident SR Peter Pellegrini.

Ďalšie škodlivé šperky na trhu: Zistili v nich ťažké kovy
Šperky podľa inšpektorov obsahujú ťažké kovy, ktoré zvyšujú riziko rakoviny.

Premiér: Vláda by mohla požiadať SAV o analýzu vakcín proti ochoreniu COVID-19
Vláda by mohla požiadať Slovenskú akadémiu vied o vypracovanie kvantitatívnej analýzy na prítomnosť DNA a ďalších látok vo vybraných vzorkách vakcín proti ochoreniu COVID-19.

V niektorých okresoch hrozia povodne
Pre jeden okres platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.