Z trhu sťahujú nebezpečný produkt, môže mať za následok vážne zranenie alebo smrť

Použitie výrobku môže ohroziť život.
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje, že rakúsky výrobca Black Diamond Equipment Europe GmbH sťahuje z trhu horolezecký úväz. SOI o tom informuje na svojej webovej stránke.
Ide o Horolezecký úväz Vision Harness BD651096WHIT(XXXX). Ako uvádza SOI, dôvodom je predčasná degradácia materiálov a konštrukcie, čo môže mať za následok zlyhanie úväzu. „Výrobok predstavuje potencionálne riziko vážneho zranenia alebo smrti,“ upozorňuje SOI.
Foto: soi.sk
Ide o všetky veľkosti horolezeckých úväzov Black Diamond Vision vyrobených a predávaných medzi 1. januárom 2018 a 27. februárom 2025. Číslo produktu sa nachádza na štítku na opasku.
Výrobca vyzýva spotrebiteľov, ktorí si zakúpili vyššie uvedený výrobok, aby ho okamžite prestali používať. „V prípade, že si spotrebitelia uvedený výrobok zakúpili, môžu kontaktovať spoločnosť Black Diamond Equipment Europe GmbH emailom na adrese [email protected] alebo telefonicky na čísle +43 1 2537 459 333, pričom im budú vrátené peniaze, alebo poskytnutá výmena za horolezecký úväz „Vision AirNet Recco“ alebo poskytnutá poukážka v hodnote 200 euro. Spotrebitelia nemusia predložiť doklad o kúpe,“ dodáva SOI.
Minulý mesiac bol z trhu stiahnutý aj iný produkt značky Black Diamond. Išlo o lavínový vyhľadávač Black Diamond Recon LT. Dôvodom bolo možné zlyhanie a vypnutie výrobku.

Opitý traktorista zrazil dieťa
Vodič traktora s 3,31 promile narazil do maloletej osoby.

Fico: Zvolenie Rašiho je zavŕšením náročnej cesty k stabilizácii koalície
Zvolenie Richarda Rašiho (Hlas-SD) za predsedu Národnej rady (NR) SR je zavŕšením náročnej cesty vedúcej k stabilizácii vládnej koalície.

Opozícia tvrdí, že bola narušená tajnosť voľby predsedu parlamentu
Opoziční poslanci tvrdia, že pri voľbe predsedu Národnej rady (NR) SR bola narušená jej tajnosť.

Národná rada SR má nového predsedu
Poslanci Národnej rady (NR) SR si v stredu podvečer v tajnej voľbe zvolili nového predsedu parlamentu.

Opozícia i koalícia pripúšťajú možnú potrebu zvyšovania výdavkov na obranu
Opozičné PS, SaS a KDH sa zhodujú, že EÚ musí prevziať viac zodpovednosti za svoju obranyschopnosť.