• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 9.2.2025Meniny má Zdenko
Bratislava

Orbán: V Bruseli cítia, že sa blíži "Trumpove tornádo"

  • 10:21 04.02.2025
  • Budapešť
Orbán: V Bruseli cítia, že sa blíži "Trumpove tornádo"

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na Facebooku označil pondelňajší prvý tohtoročný summit Európskej únie po inaugurácii amerického prezidenta Donalda Trumpa za "divné stretnutie".

Podľa slov premiéra každý v Bruseli vníma, že sa blíži "Trumpove tornádo". Väčšina sa domnieva, že ich krajinu nezasiahne, avšak nie je to tak. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Orbán podotkol, že Trump niekoľkými rozhodnutiami už „postavil svet na hlavu“ a priniesol zmeny, ktoré idú proti bruselskej politike uplynulých rokov.

Končí sa obdobie rodového šialenstva, financovania globalistických organizácií Sorosa, nelegálnej migrácie, ako aj podpory rusko-ukrajinskej vojny,“ napísal premiér.

Podľa názoru Orbána sa možno rozlúčiť s pravidlami svetového obchodu, ktoré boli doteraz známe a vyjadril očakávanie, že nová vláda Spojených štátov bude mať na zreteli predovšetkým svoje záujmy aj na úkor Európy.

Ako dodal, nasledujúce obdobie prinesie pre EÚ a lídrov v Bruseli vážne výzvy. Podľa maďarského premiéra je kľúčové, aby Únia dosiahla takú dohodu, ktorá by umožnila zachovať ekonomické vzťahy EÚ s USA. Orbán zdôraznil, že Maďarsko sa už pripravilo na Trumpov návrat. „Vždy sme vedeli, že prezident Trump sa vráti, tak sme sa pripravili. Neustále rokujeme a dohodneme sa s novou americkou administratívou,“ podčiarkol maďarský ministerský predseda.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Muž v Dubline bodol troch ľudí, všetci prežili

Muž v Dubline bodol troch ľudí, všetci prežili

DNES - 19:44Zahraničné

Muž v dublinskej štvrti Stoneybatter v nedeľu bodol tri osoby. Predpokladá sa, že ani jedna z nich nie je bezprostredne v ohrození života.

Vo veku 97 rokov zomrel starší brat dalajlámu

Vo veku 97 rokov zomrel starší brat dalajlámu

DNES - 16:34Zahraničné

Dalajláma v nedeľu ráno viedol na juhu Indie modlitbu za svojho brata Gyala Thondupa, ktorý zomrel v sobotu vo veku 97 rokov.

Pobaltie sa pripojilo k európskej elektrickej sústave

Pobaltie sa pripojilo k európskej elektrickej sústave

DNES - 14:12Zahraničné

Pobaltské krajiny Estónsko, Lotyšsko a Litva sa pripojili k európskej rozvodnej sieti elektrickej energie. V nedeľu to oznámil litovský prezident Gitanas Nauseda.

Pešiu lávku v Sátoraljaújhelyi zapísali do Guinessovej knihy rekordov

Pešiu lávku v Sátoraljaújhelyi zapísali do Guinessovej knihy rekordov

DNES - 14:04Zahraničné

Most národnej spolupatričnosti v Sátoraljaújhelyi na severovýchode Maďarska získal certifikát Guinessovej knihy rekordov.

Pápež František: Ozbrojené sily slúžia len na legitímnu obranu, nie na nadvládu

Pápež František: Ozbrojené sily slúžia len na legitímnu obranu, nie na nadvládu

DNES - 13:19Zahraničné

Ozbrojené sily sa musia používať len na legitímnu obranu, nikdy nie na ovládnutie inej krajiny. Ťažko dýchajúci pápež František to povedal počas omše pod holým nebom v Ríme.