Tragická nehoda: Vodič mal pozitívny test na drogy, spolujazdec neprežil

V skorých ranných hodinách dnes došlo k vážnej dopravnej nehode v katastri obce Vrbovec v michalovskom okrese. Pri tragickej udalosti, žiaľ, prišiel o život 28-ročný muž.
Podľa doterajších informácií 22-ročný vodič z Michaloviec viedol vozidlo značky BMW v smere od Michaloviec na obec Čečehov. Pri prechádzaní pravotočivej zákruty sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam ani vlastnostiam vozidla. V dôsledku toho prešiel do protismeru, zišiel z cesty a narazil do priekopy. Vozidlo sa niekoľkokrát prevrátilo.
Spolujazdec vo veku 28 rokov utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič podľa predbežných správ vyviazol s ľahkými zraneniami. Dychová skúška u vodiča bola negatívna, no orientačný test na drogy bol pozitívny. Policajti vodičovi zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Biologický materiál bol odobratý na toxikologické vyšetrenie, ktoré rozhodne o ďalšom postupe.
Polícia dôkladne zdokumentovala miesto nehody aj za účasti znalca z oblasti cestnej dopravy. Na potrebný čas bola cesta uzavretá, pričom premávku riadili príslušníci polície.
Michalovský policajný vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina nehody a ďalšie okolnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.
Polícia apeluje na opatrnosť
Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti. Správajte sa zodpovedne na cestách, dodržiavajte dopravné predpisy a sledujte situáciu okolo seba. Bezpečná jazda si vyžaduje maximálne sústredenie. Alkohol a drogy za volant nepatria – môžu ohroziť nielen vás, ale aj nevinných ľudí.
Buďte opatrní a jazdite bezpečne!

Prečo policajné auto prešlo do protismeru? Služobná Toyota RAV4 narazila do protiidúceho auta
Všetky záchranné zložky zasahovali pri dopravnej nehode, ktorá sa stala vo štvrtok v ranných hodinách v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky.

V okrese Lučenec zišiel z cesty autobus, skončil v priekope
V okrese Lučenec zišiel z cesty autobus, skončil v priekope. Informuje o tom polícia, ktorá zasahuje na mieste dopravnej nehody.

Majerský: V debatách o vstupe Krátkeho do klubu KDH sa blížime do finálne
Diskusia o vstupe nezaradeného poslanca Národnej rady SR Rastislava Krátkeho do opozičného klubu KDH sa blíži do finále.

SHMÚ vydal pre celé Slovensko výstrahy, platia až do štvrtka
Výstraha podľa meteorológov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Najobľúbenejšie mená novorodencov v roku 2025: Je medzi nimi aj to vaše?
Preferencie rodičov sa oproti roku 2024 výrazne nezmenili.
















