• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 17.1.2025Meniny má Nataša
-1°Bratislava

Dodávateľ autokomponentov Valeo zruší v Európe približne 1000 pracovných miest

  • 19:46 27.11.2024
  • Paríž
Dodávateľ autokomponentov Valeo zruší v Európe približne 1000 pracovných miest

Francúzsky výrobca automobilových komponentov Valeo zruší v Európe približne tisíc pracovných miest.

Uviedla to v stredu agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené s informáciami. Väčšinu pracovných pozícií zruší firma na domácom trhu, kde údajne zatvorí dva závody.

Zdroje uviedli, že vo Francúzsku sa prepúšťanie dotkne viac než 800 zamestnancov. Ďalšie pozície zredukuje spoločnosť v Nemecku, Poľsku a Českej republike. Rozhodnutie vo francúzskej firme nasledovalo po tom, ako jej vedenie v októbri zhoršilo vyhliadky vývoja tržieb za celý rok. Európske automobilky čelia v súčasnosti náročnému obdobiu, keďže dopyt po elektromobiloch klesá a tlak na automobilový sektor zvyšuje aj konkurencia z Číny.

Aj francúzsky výrobca pneumatík Michelin tento mesiac oznámil rušenie pracovných miest. Uviedol, že začiatkom roka 2026 zatvorí dva závody a zruší približne 1250 pozícií. Minulý týždeň americká automobilka Ford oznámila, že plánuje do troch rokov zrušiť v Európe 4000 pracovných miest, z nich takmer 3000 v Nemecku, a tento týždeň sa pridala francúzsko-talianska automobilka Stellantis. Tá informovala, že v Lutone v južnom Anglicku plánuje zatvoriť závod na výrobu dodávok Vauxhall. Tento krok ohrozuje viac než tisíc pracovných miest.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Scholzovi som zopakoval principiálne postoje Slovenska k plynu cez Ukrajinu

Fico: Scholzovi som zopakoval principiálne postoje Slovenska k plynu cez Ukrajinu

DNES - 18:29Ekonomické

Rozhodnutie prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského zastaviť tranzit plynu cez Ukrajinu výrazne poškodzuje Slovensko a spôsobuje miliardové škody celej EÚ.

TikTok môže v USA skončiť už v nedeľu, najvyšší súd potvrdil jeho zákaz

TikTok môže v USA skončiť už v nedeľu, najvyšší súd potvrdil jeho zákaz

DNES - 17:08Ekonomické

Najvyšší súd Spojených štátov nezablokoval zákon, ktorý zakazuje TikTok v krajine, ak ho jeho čínsky vlastník ByteDance nepredá.

Šefčovič v mene eurokomisie uzavrel rokovania o globálnej dohode EÚ s Mexikom

Šefčovič v mene eurokomisie uzavrel rokovania o globálnej dohode EÚ s Mexikom

DNES - 16:58Ekonomické

Eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič a mexický minister hospodárstva Marcelo Ebrard uzavreli politické rokovania o modernizácii globálnej dohody EÚ s Mexikom.

Bitcoin pred Trumpovou inauguráciou prekročil kritickú hranicu

Bitcoin pred Trumpovou inauguráciou prekročil kritickú hranicu

DNES - 10:27Ekonomické

Cena digitálnej meny bitcoin v piatok prekonala kritickú hranicu 100.000 USD.

Od piatka začnú poskytovať služby ďalšie katastrálne odbory

Od piatka začnú poskytovať služby ďalšie katastrálne odbory

DNES - 8:18Ekonomické

Od piatka začínajú poskytovať služby ďalšie katastrálne odbory okresných úradov.