Automobilka Audi skončila s hľadaním investora pre svoj závod v Bruseli
Nemecká automobilka Audi ukončila hľadanie investora pre svoj závod v Bruseli, ktorý podľa informácií z konca októbra plánuje vo februári budúceho roka zatvoriť.
„Potenciálny investor zo sektora úžitkových vozidiel už záujem nemá,“ uviedlo vedenie Audi. Zároveň dodalo, že za týchto okolností s aktívnym hľadaním investora skončilo.
Spoločnosť posledné štyri mesiace rokuje s odbormi a zamestnaneckou radou o osude závodu a sociálnom pláne pre približne 3000 ľudí. Do konca tohto roka by však o prácu nemal prísť ani jeden zo zamestnancov.
Závod Audi v Bruseli vyrába iba jeden model, elektrické SUV Q8 e-tron. Objem predaja však stále klesá. Firma poukazuje na vysoké logistické náklady závodu, keďže v jeho okolí je malý počet dodávateľov. Navyše závod sa nedá ani rozšíriť, pretože sa nachádza medzi obytnou zónou, železničnou traťou a diaľnicou.
Preto už koncom októbra manažment zástupcom zamestnancov oznámil, že koncom februára budúceho roka plánuje výrobu v závode ukončiť. V tom čase ešte rokoval s potenciálnym investorom, ktorý sa však v minulých dňoch stiahol.
Predaj áut spoločnosti Mercedes-Benz v minulom roku klesol
Nemecká automobilka Mercedes-Benz oznámila pokles predaja za minulý rok.
Vedenie VW sa zriekne časti miezd: Cieľom je zníženie nákladov o 4 miliardy eur ročne
Vedenie automobilky Volkswagen sa zriekne veľkej časti svojich miezd, aby tým prispelo k celkovému zníženiu nákladov v rámci koncernu.
Japonská Toyota rozširuje investície v Číne napriek poklesu predaja
Japonská automobilka Toyota plánuje postaviť v čínskom Šanghaji závod na výrobu elektromobilov. Ten by mal produkovať najmä luxusné autá značky Lexus.
Produkcia Toyoty klesla minulý mesiac o takmer desatinu
Japonská automobilka Toyota zaznamenala minulý mesiac pokles predaja, rozsah poklesu bol však mierny.
Manažment Volkswagenu pocíti výrazné zníženie miezd
Očakávaná redukcia nákladov v nemeckej automobilke Volkswagen zasiahne okrem zamestnancov vo výrobe aj manažment.