Šutaj Eštok navrhol premiérovi kandidáta na ministra zdravotníctva

Hlas má predstavu o kandidátovi na post ministra zdravotníctva, potvrdil Richard Raši.
Predseda strany Hlas-SD a Minister vnútra (MV) SR Matúš Šutaj Eštok navrhol predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi (Smer-SD) na pozíciu ministra zdravotníctva Kamila Šaška. Šutaj Eštok o tom informoval na sociálnej sieti.
Raši: V Hlase máme predstavu o kandidátovi
V strane Hlas-SD máme predstavu o kandidátovi na post ministra zdravotníctva. Uviedol to minister investícií Richard Raši (Hlas-SD) na stredajšej tlačovej besede po rokovaní vlády. Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) po rokovaní vlády potvrdil, že v najbližších dňoch bude verejnosť oboznámená s návrhom mena nového ministra zdravotníctva.
„Nová osoba, ktorá príde na pozíciu, musí konať okamžite od prvého dňa. Nemá ani také pohodlie, ako mala ministerka Dolinková, keď nastúpila,“ skonštatoval. Drucker je zároveň presvedčený, že ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) mala podporu šéfa Hlasu Matúša Šutaja Eštoka a ostatných straníckych kolegov.
V súvislosti s rokovaním so zástupcami zdravotníckych organizácií o návrhu konsolidačných opatrení Raši ozrejmil, že rokovania prebiehať budú. „Zdravotnícke organizácie deklarovali žiadosť rokovať na úrovni pána predsedu vlády, ako som v médiách zachytil. Toto však nie je v našej kompetencii. Ministerstvo zdravotníctva s nimi však rokovať bude aj musí. Sú to ich prirodzení partneri,“ povedal Raši.
Zároveň doplnil, že sa budú hľadať také riešenia, aby aj pri zachovanej konsolidácii, ktorá je podľa jeho slov nevyhnutná, nenastal odliv zdravotníckych pracovníkov. „Bude sa hľadať to riešenie, ktoré bude schodné, aj pre rezort akceptovateľné, a hlavne bezpečné pre nášho pacienta,“ zhrnul Raši.
Dolinková v utorok (8. 10.) doručila prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu svoju demisiu. Hlava štátu ju ešte neprijala a zopakovala, že ministerkinu demisiu prijme v momente, keď od predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) dostane návrh na jej nástupcu.
Správu aktualizujeme.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol
Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.

M. Šutaj Eštok: Ľudia by mali po vzore pápeža viac myslieť na dialóg ako na boj
Ľudia by mali po vzore pápeža Františka viac myslieť na dialóg ako na boj, pretože je spôsobom, ako možno prežiť najzložitejšie dejinné udalosti.

Milan Majerský: Verím, že svet si vezme zo života pápeža Františka veľký príklad
Pápež František bol človek plný pokory, lásky k blížnym, aj tým najchudobnejším.

V sobotu večer bude na počesť pápeža Františka nasvietený Bratislavský hrad
V deň štátneho smútku v sobotu večer nasvietia palác Bratislavského hradu na počesť zosnulého pápeža Františka.

Najvyšší súd SR má budúci týždeň opätovne rozhodovať o väzbe pre Daniela B.
Najvyšší súd (NS) SR má budúci týždeň v utorok (29. 4.) opätovne rozhodovať o väzbe pre Daniela B., obvineného z extrémistickej trestnej činnosti.