Zelenskyj poďakoval armáde za útoky na ciele v Rusku
- 6:08 04.08.2024
- Kyjev

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v sobotu poďakoval ukrajinskej armáde za útoky na ruské letiská, ropné rafinérie a logistiku. Informovala o tom agentúra AFP.
„Každý presný úder, ktorý reaguje na ruské bomby, ktorý ničí ruskú logistiku, ruské základne, ktorý sťažuje okupantovi zotrvávanie na našom území — každý takýto úder približuje spravodlivý koniec vojny,“ povedal Zelenskyj v pravidelnom večernom príhovore.
Zelenskyj opäť vyzval západných spojencov, aby dovolili ukrajinskej armáde útočiť ich zbraňami na miesta, „kde sa nachádza okupant, z ktorého Rusko útočí na Ukrajinu, odpaľuje rakety, bezpilotné lietadlá, bomby“.
Ukrajinská armáda predtým uviedla, že v noci na sobotu zaútočila na letisko Morozovsk Rostovskej oblasti a na niekoľko skladov ropy a paliva v troch ruských oblastiach. Ruské úrady o útoku na letisko oficiálne neinformovali, ale gubernátor Rostovskej oblasti Vasilij Golubev uviedol, že úrady zaviedli v Morozovskom okrese núdzový stav.
Neskôr ukrajinské ozbrojené sily oznámili, že v piatok na okupovanom polostrove Krym potopili ponorku B-237 Rostov na Done a zničili štyri odpaľovacie zariadenia protilietadlového systému S-400 Triumf.

Požiar v nočnom klube má už 62 obetí, vyšetrovanie pokračuje
Počet obetí požiaru, ku ktorému došlo v polovici marca v nočnom klube v meste Kočani v Severnom Macedónsku, stúpol na 62 mŕtvych.

Strelec pri útoku v areáli univerzity použil matkinu zbraň, zabil dve osoby
Páchateľom štvrtkovej streľby v areáli kampusu Floridskej štátnej univerzity v americkom meste Tallahassee bol 20-ročný syn zástupkyne šerifa.

Rubio: USA sú pripravené ukončiť úsilie o dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou
Spojené štáty sa prestanú snažiť sprostredkovať mierovú dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou, ak sa neobjavia jasné známky toho, že ju možno dosiahnuť.

Netanjahu trvá na tom, že Izrael nedovolí Iránu získať jadrové zbrane
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu trvá na tom, že Izrael nedovolí, aby Irán získal jadrové zbrane.

Zelenskyj: Máme informácie, že Čína dodáva zbrane Rusku
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vyhlásil, že Kyjev má informácie o tom, že Čína dodáva zbrane Rusku, ktoré už viac ako tri roky vedie vojnu proti Ukrajine.