Felipe chce získať titul, ktorý nezískal v roku 2008.

Bývalý jazdec F1 Felipe Massa v pondelok podal na londýnskom súde žalobu na riadiaci orgán Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), majiteľa Manažmentu formuly 1 (FOM) a Bernieho Ecclestonea v súvislosti s jeho pokusom získať titul v roku 2008.

Štyridsaťdvaročný Massa od minulého roka tvrdí, že je „právoplatným“ šampiónom za rok 2008 pre incident známy ako „crashgate“. Brazílčan skončil v celkovom hodnotení druhý za Britom Lewisom Hamiltonom.

Bývalý jazdec Ferrari a Williamsu požaduje odškodné vo výške, ktorú nezverejnil. Vo svojom vyhlásení uviedol, že jeho prípad sa bude prejednávať na najvyššom súde. Informovala o tom AP.