Záchranné práce pokračujú.
Dvojica horolezcov zo Slovenska v nedeľu uviazla na vrchu Grossglockner v rakúskych Alpách, informovala agentúra APA.
Horolezci v nedeľu večer v núdzovom volaní uviedli, že pri páde skaly na severnej stene Grossglockneru utrpeli zranenia. Podarilo sa im uchýliť do bivaku v nadmorskej výške asi 3200 metrov. Podľa polície sa k nim pre silný vietor nemohol dostať záchranársky vrtuľník a ich prevoz do bezpečia sa má dokončiť v pondelok.
Grossglockner s nadmorskou výškou 3798 metrov je najvyšší vrch Rakúska medzi spolkovými krajinami Korutánsko a Tirolsko.






