• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 10.12.2023Meniny má Radúz
Bratislava

Mechanik radí: Toto sú najlepšie ojazdené autá, aké môžete kúpiť. Tejto značke sa však vyhýbajte

  • 18:03 15.11.2023
  • Svet
Mechanik radí: Toto sú najlepšie ojazdené autá, aké môžete kúpiť. Tejto značke sa však vyhýbajte

Expert poradil, akým autám sa vyhnúť a ktoré naopak bývajú dobrou voľbou pri kúpe z druhej ruky.

Mechanik s viac ako 50-ročnou praxou sa podelil o cenné rady, ako si vybrať kvalitné vozidlo z druhej ruky. Scotty Kilmer, ktorý zverejňuje svoje rady vo videách na YouTube, prezradil jeden typ auta, ktorému by sa mal každý vyhnúť. Zároveň uviedol päť modelov, ktoré sa oplatí kúpiť.

Podľa Kilmera má mnoho ľudí rôzne názory na autá, no rady by ste nemali hľadať na internete v diskusných fórach, ale u skúsených automechanikov. Ako uviedol: "Len zo zvedavosti som si vygooglil nejaké tie rady na internete a držte sa od nich ďalej. Videl som také, kde tri z piatich najlepších áut boli produkty Chrysler, o ktorých každý mechanik vie, že sú to jedny z najhoršie vyrobených vozidiel.“ Kilmer ponúkol svojim divákom päť najlepších ojazdených áut, ktoré odporúča kúpiť.

Honda Accord

Na piatom mieste sa podľa neho umiestnila Honda Accord z roku 2012: "Mám zákazníkov s týmito autami a tí ich milujú. Zdá sa, že tie štvorvalcové motory vydržia absolútne najdlhšie." Mechanik opísal Hondu Accord ako ideálne rodinné auto, pretože pôsobí športovo a nie ako minivan.

Ford Fusion

Foto: Tony Savino/Shutterstock.com

Kilmer tiež odporúča Ford Fusion z roku 2012 kvôli spoľahlivosti a hladkej jazde. "Ford Fusion je naozaj solídne postavené auto, a keďže Ford už nebude vyrábať autá, ojazdené auto si spravidla môžete vybrať omnoho lacnejšie," dodal Scotty. Mechanik vysvetlil, že keď výrobca prestane vyrábať autá, hodnota starších modelov klesá.

Honda Civic

Foto: Jimmy Rooney/Shutterstock.com

Tretím najlepším ojazdeným autom je Honda Civic z roku 2013, ktorá je podľa Kilmera veľmi spoľahlivá. Scotty prezradil, že má veľa starších zákazníkov, ktorí si pochvaľujú Civic, pretože má nízku spotrebu a vždy naštartuje. Dokonca tvrdil, že životnosť Civicu je až 4-násobne dlhšia ako u Chrysleru a náklady na opravu sú omnoho nižšie.

Toyota Corolla

Foto: eans/Shutterstock.com

Na druhom mieste sa podľa tohto experta umiestnila Toyota Corolla z roku 2012. Ako uviedol: "Toyoty môžu jazdiť prakticky večne, ak sa o ne staráte. Pamätám si, ako pred rokmi jeden môj kamarát mechanik organizoval večierok a povedal: 'Poďme zistiť, či dokážeme odpáliť motor Toyoty Corolla'. Vyprázdnil väčšinu motorového oleja a potom dal tehlu na plynový pedál, a tá tam len tak sedela a vytáčala motor, a to dosť dlho. Nakoniec jeden z valcov vybuchol, ale auto stále bežalo na tri valce."

Scotty tiež zdôraznil, že jeho rodina si roky užívala Toyotu Corollu a nikdy nemala žiadne problémy. Mechanik zdôraznil, že týchto vozidiel sa predalo veľa, čo znamená, že ich bude veľa na predaj na stránkach s ojazdenými vozidlami.

Toyota Camry

Foto: Ritu Manoj Jethani/Shutterstock.com

Najlepšou voľbou je však podľa Kilmera Toyota Camry z roku 2011 kvôli jej spoľahlivosti. Napriek tomu, že boli drahšie ako Corolly, keď sa prvýkrát objavili na trhu, Camry bol nakoniec populárnejší model, pretože bol tak kvalitne vyrobený. Je to skvelé rodinné auto s dostatkom priestoru, ktoré je o niečo väčšie ako Corolla.

Ďalšie tipy pri kúpe ojazdeného vozidla

Scotty tiež odporučil, aby ste si nikdy nevyberali najlacnejšie ojazdené auto na webovej stránke. Vysvetlil, že dôvod, prečo bude vozidlo uvedené za takú nízku cenu, je ten, že jednoducho nie je dobré. Mechanik tiež uviedol: "Myslite na výdavky v priebehu času, to je jeden z dôvodov, prečo si môj syn, ktorý si chcel kúpiť ojazdený pickup Tacoma, kúpil nový. Povedal: Otec, pravdepodobne si ho nechám 30 rokov, bude ma to stáť mesačne nejaké peniaze, ak si to nechám tak dlho."

Podľa odborníka sú však ojazdené autá vždy dobrou voľbou, pretože poistenie je oveľa nižšie. Jeho poslednou radou bolo, aby ste si ojazdené auto pred kúpou nechali skontrolovať mechanikom, pretože sa nedá veriť každému predajcovi. "Autá môžu byť zdemolované, zaplavené, ukradnuté, zapálené, môže sa stať všeličo," dodal.

Zdroj: Info.sk, TM, Video: YouTube/Scotty Kilmer
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento jednoduchý a rýchly recept na mandarínkový džem si zamilujete

Tento jednoduchý a rýchly recept na mandarínkový džem si zamilujete

DNES - 6:28Zaujímavosti

Stačia vám len tri suroviny a pár desiatok minút na jeho prípravu.

Najväčšie lži, ktoré piloti hovoria pasažierom

Najväčšie lži, ktoré piloti hovoria pasažierom

VČERA - 20:08Zaujímavosti

Príčiny meškania letu nie sú vždy také, ako vám to tvrdí letová posádka. Tieto lži možno od pilotov počuť najčastejšie.

Americký herecký veterán John Malkovich oslavuje sedemdesiate narodeniny

Americký herecký veterán John Malkovich oslavuje sedemdesiate narodeniny

VČERA - 8:13Zaujímavosti

Je považovaný za výnimočne talentovaného herca, ktorý sa predstavil nielen v komerčných snímkach, ale aj v nízkorozpočtových intelektuálnych filmoch

Mali by ste si dať pozor na tento čoraz populárnejší obchod z Číny, prináša viaceré riziká

Mali by ste si dať pozor na tento čoraz populárnejší obchod z Číny, prináša viaceré riziká

VČERA - 7:04Zaujímavosti

Obchod sa snaží zákazníkov nalákať na extrémne nízke ceny, ale experti varujú pred niekoľkými praktikami a to najmä v jeho mobilnej aplikácii.

Večer 14. decembra bude magický. Tento jav ožiari nočnú oblohu

Večer 14. decembra bude magický. Tento jav ožiari nočnú oblohu

21:18 08.12.2023Zaujímavosti

Večer 14. decembra sa oplatí sledovať nočnú oblohu.