• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 22.8.2019Meniny má Tichomír
21°Bratislava

Ján Slota nejde za alkohol do väzenia, má zaplatiť pokutu

  • 15:22 26.11.2013
  • ČADCA
Ján Slota nejde za alkohol do väzenia, má zaplatiť pokutu

Bývalého šéfa Slovenskej národnej strany Jána Slotu uznal Okresný súd Čadca vinným za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a uložil mu peňažný trest 5000 eur a trest zákazu viesť motorové vozidlo na 16 mesiacov.

V prípade, že Slota nezaplatí vymeraných 5000 eur, bude si musieť odsedieť tri mesiace. Okresný súd Čadca tak v utorok potvrdil trestný rozkaz, ktorý vymeral Slotovi ešte v septembri, a proti ktorému sa prokurátorka odvolala.

Odporúčame:

Prokuratúra obžalovala Jána Slotu za to, že šoféroval opitý

Ján Slota do väzenia nepôjde, za spanilú jazdu dostal pokutu

Slotovi naďalej hrozí väzenie za jazdu pod vplyvom alkoholu

Prokuratúra v Čadci s trestom nesúhlasí. Prokurátorka namieta dĺžku zákazu viesť motorové vozidlo, namiesto 16 mesiacov žiada 24.

„Prokurátorka Okresnej prokuratúry Čadca podala písomne odvolanie proti výroku o treste v neprospech obžalovaného Ing. Jána Slotu, ktorý bol rozsudkom Okresného súdu Čadca z 26. novembra uznaný vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu bol uložený peňažný trest 5000 eur (alebo náhradný trest odňatia slobody vo výmere tri mesiace) a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 16 mesiacov,“ uviedol prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.
Slota na pojednávanie neprišiel

Prokurátorka v utorok žiadala rovnaký peňažný trest, ale 24 mesiacov bez vodičského preukazu. Proti rozsudku súdu sa obidve strany môžu odvolať do 15 dní. Slota utorkového pojednávania v Čadci nezúčastnil.

Za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky môže súd uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok, prípadne peňažný trest od 160 do 331 930 eur.
Odmietol dychovú skúšku

„Páchateľovi môže byť uložený aj trest zákazu činnosti, teda viesť motorové vozidlo až na 10 rokov. V obdobných prípadoch súdy ukladajú väčšinou peňažný trest a zákaz činnosti,“ povedal prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.

Slotu v máji zastavila v Čadci policajná hliadka s podozrením, že šoféruje pod vplyvom alkoholu. Bývalý šéf Slovenskej národnej strany sa však odmietol podrobiť dychovej skúške i vyšetreniu krvi a policajti ho preto predviedli na obvodné oddelenie do Čadce. Keďže Slota odmietol aj vypovedať, prokuratúra nemohla využiť super rýchle konanie a polícia ho prepustila.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Foto: Obchodný reťazec sťahuje z predaja mletý mak

Foto: Obchodný reťazec sťahuje z predaja mletý mak

DNES - 17:43Domáce

Dôvodom stiahnutia výrobku je vysoký obsah morfínu a kodeínu.

Námestie SNP má na výročie vraždy Kuciaka rezervované SaS, ponúka spoluprácu

Námestie SNP má na výročie vraždy Kuciaka rezervované SaS, ponúka spoluprácu

DNES - 17:23Domáce

SaS ponúka priestor na zhromaždení aj ostatným demokratickým subjektom.

Zásah bleskom v Západných Tatrách neprežil jeden turista, ďalší dvaja sú zranení

Zásah bleskom v Západných Tatrách neprežil jeden turista, ďalší dvaja sú zranení

DNES - 16:46Domáce

Jeden z turistov, ktorých vo štvrtok v Západných Tatrách zasiahol blesk, neprežil. Zranené sú ďalšie dve osoby, z toho jedna ťažko a druhá ľahko. Informáciu poskytol riaditeľ Horskej záchrannej služby Jozef Janiga.

Polícia zasahovala u štátnej tajomníčky a viacerých sudcov

Polícia zasahovala u štátnej tajomníčky a viacerých sudcov

DNES - 16:31Domáce

Polícia vykonala zaisťovacie úkony u štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a sudcov okresných a krajských súdov v Bratislave.

Turistov v Tatrách zasiahol blesk

Turistov v Tatrách zasiahol blesk

DNES - 15:20Domáce

Na pomoc boli privolaní aj leteckí záchranári.