• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 8.12.2019Meniny má Marína
Bratislava

Ján Slota nejde za alkohol do väzenia, má zaplatiť pokutu

  • 15:22 26.11.2013
  • ČADCA
Ján Slota nejde za alkohol do väzenia, má zaplatiť pokutu

Bývalého šéfa Slovenskej národnej strany Jána Slotu uznal Okresný súd Čadca vinným za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a uložil mu peňažný trest 5000 eur a trest zákazu viesť motorové vozidlo na 16 mesiacov.

V prípade, že Slota nezaplatí vymeraných 5000 eur, bude si musieť odsedieť tri mesiace. Okresný súd Čadca tak v utorok potvrdil trestný rozkaz, ktorý vymeral Slotovi ešte v septembri, a proti ktorému sa prokurátorka odvolala.

Odporúčame:

Prokuratúra obžalovala Jána Slotu za to, že šoféroval opitý

Ján Slota do väzenia nepôjde, za spanilú jazdu dostal pokutu

Slotovi naďalej hrozí väzenie za jazdu pod vplyvom alkoholu

Prokuratúra v Čadci s trestom nesúhlasí. Prokurátorka namieta dĺžku zákazu viesť motorové vozidlo, namiesto 16 mesiacov žiada 24.

„Prokurátorka Okresnej prokuratúry Čadca podala písomne odvolanie proti výroku o treste v neprospech obžalovaného Ing. Jána Slotu, ktorý bol rozsudkom Okresného súdu Čadca z 26. novembra uznaný vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu bol uložený peňažný trest 5000 eur (alebo náhradný trest odňatia slobody vo výmere tri mesiace) a trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 16 mesiacov,“ uviedol prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.
Slota na pojednávanie neprišiel

Prokurátorka v utorok žiadala rovnaký peňažný trest, ale 24 mesiacov bez vodičského preukazu. Proti rozsudku súdu sa obidve strany môžu odvolať do 15 dní. Slota utorkového pojednávania v Čadci nezúčastnil.

Za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky môže súd uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok, prípadne peňažný trest od 160 do 331 930 eur.
Odmietol dychovú skúšku

„Páchateľovi môže byť uložený aj trest zákazu činnosti, teda viesť motorové vozidlo až na 10 rokov. V obdobných prípadoch súdy ukladajú väčšinou peňažný trest a zákaz činnosti,“ povedal prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.

Slotu v máji zastavila v Čadci policajná hliadka s podozrením, že šoféruje pod vplyvom alkoholu. Bývalý šéf Slovenskej národnej strany sa však odmietol podrobiť dychovej skúške i vyšetreniu krvi a policajti ho preto predviedli na obvodné oddelenie do Čadce. Keďže Slota odmietol aj vypovedať, prokuratúra nemohla využiť super rýchle konanie a polícia ho prepustila.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Stanovisko Denisy Sakovej k stretnutiu s Mariánom Kotlebom

Stanovisko Denisy Sakovej k stretnutiu s Mariánom Kotlebom

DNES - 15:50Domáce

Bývalý prezident SR Andrej Kiska v dnešnej relácii Na telo vysielanej na TV Markíza uviedol, že som si zavolala na stretnutie Mariána Kotlebu.

V súvislosti s výbuchom plynu polícia obvinila troch ľudí

V súvislosti s výbuchom plynu polícia obvinila troch ľudí

DNES - 15:33Domáce

Polícia obvinila v súvislosti s piatkovým (6.12.) výbuchom plynu v jednom z prešovských bytových domov troch ľudí z trestného činu všeobecného ohrozenia.

Pellegrini aj Kiska vylučujú spoluprácu s ĽSNS

Pellegrini aj Kiska vylučujú spoluprácu s ĽSNS

DNES - 14:28Domáce

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) aj bývalý prezident a predseda mimoparlamentnej strany Za ľudí Andrej Kiska vylučujú spoluprácu s ĽSNS.

Horskí záchranári prehľadali bytový dom, nenašli nikoho

Horskí záchranári prehľadali bytový dom, nenašli nikoho

DNES - 14:25Domáce

Horskí záchranári v nedeľu so psami prehľadali ruiny prešovského bytového domu, kde v piatok (6.12.) došlo k výbuchu plynu.

Hlina: Obávam sa, že NAKA zobrala na seba úlohu reklamnej agentúry

Hlina: Obávam sa, že NAKA zobrala na seba úlohu reklamnej agentúry

DNES - 13:54Domáce

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zobrala na seba úlohu reklamnej agentúry. Obáva sa toho predseda KDH Alojz Hlina, ktorý to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.