Pri prácach v pivnici zasypalo štyroch ľudí, jeden človek prišiel o život

Totožnosť obete zatiaľ nie je známa.
Jeden človek prišiel o život po tom, ako vo štvrtok došlo k zasypaniu rekonštruovaných pivničných priestorov vo vinárstve vo Veľkej Bare v okrese Trebišov. Pre TASR to potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Podľa doterajších informácií boli zasypaní celkovo štyria ľudia.
Ivanová pre Info.sk spresnila, že totožnosť obete zatiaľ nie je známa. Jednu osobu letecky transportovali do košickej nemocnice a dve ďalšie osoby sú bez zranení.
K zasypaniu došlo okolo 9.00 h. "Momentálne túto udalosť policajti na mieste dokumentujú, preto bližšie ani podrobnejšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť," dodala hovorkyňa.
Leteckí záchranári previezli do nemocnice 63-ročného muža, ktorý bol zasypaný len čiastočne. „S poranením hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice bol pacient na mieste primárne ošetrený, preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave pri vedomí letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach,“ potvrdila hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková.
Na mieste závalu pivnice zasahovali aj hasiči. Potvrdili úmrtie jedného človeka a ťažšie zranenie druhého. „Vykonávali tam práce, vystužovali a predlžovali vínnu pivnicu, od vstupu do pivnice asi 50 metrov,“ povedal novinárom veliteľ zásahu Milan Kudrec.
K tragickej udalosti vo vinárstve Chateau Grand Bari pri obci Bara v časti Veľká Bara došlo aj 8. októbra 2019. Pri prácach na novej pivnici tam zasypalo 50-ročného muža, ktorý po prevoze do nemocnice podľahol svojim zraneniam.

Krádež za takmer 10.000 eur: Poznáte tieto osoby?
Polícia vyšetruje krádež šperkov za takmer 10.000 eur v centre Bratislavy.

Pellegrini odkázal ČR, aby sledovala konkrétne kroky SR pri konflikte na Ukrajine
Peter Pellegrini požiadal českých partnerov, aby si počkali na konkrétne kroky Slovenska v súvislosti s konfliktom na Ukrajine a nespoliehali sa na obraz, ktorý sa o Slovensku vytvára.

Premiér: Členstvo v EÚ a NATO nás nemôže obmedzovať v suverénnych názoroch
Členstvo v Európskej únii a NATO ovplyvňuje naše zahraničnopolitické priority. Nemôže nás však obmedzovať v suverénnych postojoch.

Policajt Milan Sabota sa môže vrátiť do práce
Policajt Milan Sabota, ktorého minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) postavil mimo služby, sa môže vrátiť do práce.

Mimoriadny výbor k zámerom Tomáša Tarabu v envirorezorte bude 5. decembra
Mimoriadny Výbor Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie bude v utorok 5. decembra.