• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 10.2.2025Meniny má Gabriela
Bratislava

Obrie lietadlo omylom pristálo na provinčnom letisku

  • 21:02 21.11.2013
  • WASHINGTON
Obrie lietadlo omylom pristálo na provinčnom letisku

Jedno z najväčších nákladných lietadiel na svete vo štvrtok opustilo letisko v americkom štáte Kansas, kde v stredu omylom pristálo.

Potvrdili to tamojšie úrady. Jeden zo štyroch strojov Boeing 747 Dreamlifter smeroval z newyorského medzinárodného letiska Johna F. Kennedyho, no namiesto vojenskej základne omylom dosadol na neďalekom provinčnom letisku, ktoré nie je uspôsobené na lietadlá tohto typu.

Odborníci preto museli overiť, či bude stroj dlhý viac ako 70 metrov schopný vzlietnuť bez rizika nehody. Nakoniec však boeing s rozpätím krídiel 65 metrov dostal povolenie na odlet.

Obdobnú situáciu zažila minulý rok aj Praha. Vtedy na letisku v českej metropole neplánovane pristál stroj Airbus A380, najväčšie dopravné lietadlo na svete. Jeho zastávku na Letisku Václava Havla spôsobili zdravotné problémy jednej z cestujúcich.

Stroj s dĺžkou viac ako 70 metrov smeroval z Dubaja do holandského Amsterdamu. Airbus A380 má dve paluby a pojme viac ako 850 cestujúcich. Rozpätie jeho krídel je takmer 80 metrov.

Video: Odlet lietadla z letiska v Kansase

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Muž v Dubline bodol troch ľudí, všetci prežili

Muž v Dubline bodol troch ľudí, všetci prežili

VČERA - 19:44Zahraničné

Muž v dublinskej štvrti Stoneybatter v nedeľu bodol tri osoby. Predpokladá sa, že ani jedna z nich nie je bezprostredne v ohrození života.

Vo veku 97 rokov zomrel starší brat dalajlámu

Vo veku 97 rokov zomrel starší brat dalajlámu

VČERA - 16:34Zahraničné

Dalajláma v nedeľu ráno viedol na juhu Indie modlitbu za svojho brata Gyala Thondupa, ktorý zomrel v sobotu vo veku 97 rokov.

Pobaltie sa pripojilo k európskej elektrickej sústave

Pobaltie sa pripojilo k európskej elektrickej sústave

VČERA - 14:12Zahraničné

Pobaltské krajiny Estónsko, Lotyšsko a Litva sa pripojili k európskej rozvodnej sieti elektrickej energie. V nedeľu to oznámil litovský prezident Gitanas Nauseda.

Pešiu lávku v Sátoraljaújhelyi zapísali do Guinessovej knihy rekordov

Pešiu lávku v Sátoraljaújhelyi zapísali do Guinessovej knihy rekordov

VČERA - 14:04Zahraničné

Most národnej spolupatričnosti v Sátoraljaújhelyi na severovýchode Maďarska získal certifikát Guinessovej knihy rekordov.

Pápež František: Ozbrojené sily slúžia len na legitímnu obranu, nie na nadvládu

Pápež František: Ozbrojené sily slúžia len na legitímnu obranu, nie na nadvládu

VČERA - 13:19Zahraničné

Ozbrojené sily sa musia používať len na legitímnu obranu, nikdy nie na ovládnutie inej krajiny. Ťažko dýchajúci pápež František to povedal počas omše pod holým nebom v Ríme.