Výzva SNS pre Čaputovú: Vláda Ódora má byť vládou odborníkov, a nie Progresívneho Slovenska

Zadržanie policajného exprezidenta Tibora Gašpara je bezprecedentný zásah do predvolebného boja. Vyhlásila to Slovenská národná strana (SNS).
SNS vyzvala prezidentku SR Zuzanu Čaputovú na podniknutie krokov, aby bol kabinet Ľudovíta Ódora "vládou odborníkov, a nie Progresívneho Slovenska".
„Nikdy v histórii Slovenskej republiky sa nestalo, aby človek z vedúcich miest kandidátnej listiny bol demonštratívne zatknutý,“ uviedla SNS v stanovisku, ktoré TASR zaslala riaditeľka kancelárie predsedu Zuzana Škopcová. Je podľa strany zrejmé, že zásahom polície je narušený priebeh parlamentných volieb.
Bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý je na kandidátke Smeru-SD, v piatok zadržali a obvinili v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti.

Ján Budaj verí, že sa trestné konanie ukáže ako nedôvodné
Exminister životného prostredia Ján Budaj, ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne hájil verejný záujem.

Z trhu sťahujú cestoviny
ŠVPS SR upozorňuje na nevyhovujúce cestoviny na slovenskom trhu.

SHMÚ vydal výstrahy, platia pre celú krajinu
Meteorológovia varujú pred nepriaznivým počasím.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.