• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 24.9.2023Meniny má Ľuboš, Ľubor
14°Bratislava

Jednotkou kandidátky SNS je Andrej Danko, päťkou Tomáš Taraba

  • 15:46 10.06.2023
  • Zvolen
Jednotkou kandidátky SNS je Andrej Danko, päťkou Tomáš Taraba

Predseda Andrej Danko ako jednotka kandidátky, potom traja jej podpredsedovia a na piatom mieste Tomáš Taraba - to je čelo kandidátnej listiny Slovenskej národnej strany (SNS) pre nadchádzajúce parlamentné voľby. Pre TASR to v sobotu vo Zvolene uviedol predseda SNS.

Ďalšie tri miesta sú vyčlenené pre ďalšie vedúce osobnosti SNS a desiatka je vyhradená pre človeka, ktorý k nám prišiel spolu s Tomášom Tarabom,“ informoval Danko ďalej.

K ďalším menám na kandidátke bude patriť na 12. mieste Martina Šimkovičová, 18. miesto patrí Milanovi Belicovi. Na poslednom mieste kandidátky je Rudolf Huliak, predseda Národnej koalície/Nezávislí Kandidáti.

Na kandidátke sú tiež Adam Lučanský, Miroslav Radačovský, Michal Radačovský a Roman Michelko. Kandidátka je dotvorená členmi SNS, primátormi a starostami z radov SNS. Na listine sú tiež primátori miest Holíč, Spišská Nová Ves, Hnúšťa a Nová Baňa.

Ako Danko ďalej uviedol, verí, že strana sa dostane do parlamentu a bude rozhodujúcim článkom pri formovaní budúcej vládnej koalície. „Ak sa národné sily nespoja, Slovensko bude ďalej v područí Bruselu,“ uviedol. „To, či SNS bude alebo nebude v parlamente, zásadne rozhodne o tom, kam sa Slovensko poberie,“ myslí si. Verí, že vládu budú zostavovať strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS.

Ako vzory v politike a v spôsoboch vládnutia vidí napríklad poľskú stanu Právo a spravodlivosť, ale aj maďarský Fidesz. „Chceme modernú politiku, nie nacionálnu, nie fašistickú,“ zdôraznil. „My nemáme problém pokloniť sa pamiatke 9. mája, pamiatke SNP,“ dodal.

Podľa Danka Slovensko tri predchádzajúce roky trpelo. „Nikdy tu tak nepadali firmy, neboli ohrození podnikatelia,“ poznamenal. „Toto šialenstvo sa musí skončiť,“ dodal. Vyhradil sa pritom voči Progresívnemu Slovensku i prezidentke SR Zuzane Čaputovej a pripomenul, že SNS bude mať svojho kandidáta na prezidenta.

Strana v prípade, že sa dostane do vlády, chce zvýšiť dôchodky o 100 eur, urýchliť výstavbu diaľnic a pomôcť mladým ľudom s hypotékami.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
DPMK upozorňuje na hluk počas príprav na maratón mieru

DPMK upozorňuje na hluk počas príprav na maratón mieru

DNES - 6:36Domáce

Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje na hluk počas príprav na Medzinárodný maratón mieru.

Zrážka auta a karavanu: Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky

Zrážka auta a karavanu: Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky

DNES - 6:33Domáce

Pri dopravnej nehode sa zranili štyria ľudia.

SHMÚ varuje pred počasím v nedeľu

SHMÚ varuje pred počasím v nedeľu

DNES - 6:06Domáce

Na väčšine územia Slovenska vydali meteorológovia na nedeľu výstrahy.

Vlak zrazil dvoch chodcov, jedna osoba neprežila

Vlak zrazil dvoch chodcov, jedna osoba neprežila

VČERA - 19:06Domáce

Nehoda vlaku a chodcov si vyžiadala jednu obeť.

Demokrati predstavili kľúčové priority pomoci životnému prostrediu

Demokrati predstavili kľúčové priority pomoci životnému prostrediu

VČERA - 16:17Domáce

Schválenie klimatického zákona, pokračovanie reformy národných parkov, rozšírenie programu Obnov dom či zmena škodlivých stavebných zákonov. To sú kľúčové priority plánu pomoci životnému prostrediu strany Demokrati.