• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.6.2023Meniny má Karolína
17°Bratislava

Dve vážne nehody na východe. Zasahovať musel aj záchranársky vrtuľník

  • 16:03 29.03.2023
  • Ždiar/Havaj
Dve vážne nehody na východe. Zasahovať musel aj záchranársky vrtuľník

V Prešovskom kraji sa v stredu stali dve vážne dopravné nehody, zasahovať museli aj leteckí záchranári.

Na ceste I. triedy pred obcou Ždiar v okrese Poprad sa zrazili dve autá, krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že nehoda sa stala krátko po 12. hodine.

Vodičom jedného osobného vozidla bol 22-ročný muž z obce Spišská Belá, s ktorým bola v aute aj 24-ročná spolujazdkyňa. Vodičkou druhého osobného vozidla bola 44-ročná žena zo Ždiaru,“ uviedla Ligdayová. Oboch vodičov na mieste podrobili dychovej skúške, pričom výsledok bol negatívny.

Na mieste nehody zasahovala posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu. „Lekár bol po prílete na miesto vysadený pomocou palubného navijaka. Do svojej starostlivosti si prevzal 22-ročného vodiča s poranením hlavy. Na mieste mu bolo poskytnuté primárne zdravotné ošetrenie, následne bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, ktorý pristál neďaleko,“ informovala letecká záchranná služba na sociálnej sieti. Muža v stabilizovanom stave a pri vedomí previezli do popradskej nemocnice.

Polícia na mieste preveruje okolnosti, za akých došlo k tejto dopravnej nehode, k prípadu je pribratý aj znalec z odboru doprava. Miera a presná príčina dopravnej nehody sú v štádiu vyšetrovania,“ dodala policajná hovorkyňa. Predbežne vyčíslená škoda na vozidlách je vo výške 10.000 eur.

Vážna dopravná nehoda sa v stredu stala dopoludnia aj medzi obcami Makovce a Havaj v Stropkovskom okrese, tam zasahovala košická posádka leteckých záchranárov. Na ceste II. triedy sa zrazili dve autá, hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková pre TASR potvrdila, že na mieste sa ťažko zranil 37-ročný muž. S viacerými zraneniami ho v umelom spánku napojeného na pľúcnu ventiláciu previezli do fakultnej nemocnie v Prešove.

Ligayová dodala, že jedno z vozidiel viedla 44-ročná žena z obce Havaj, s ktorou v aute sedel aj 18-ročný spolujazdec. Ženu na mieste podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. „Vodičom druhého osobného vozidla bol 37-ročný muž z obce Hotča. Jemu bola odobratá vzorka krvi na zistenie možnej prítomnosti alkoholu,“ dodala s tým, že predbežne vyčíslená škoda na vozidlách je 10.000 eur. Miera a presná príčina dopravnej nehody sú aj v tomto prípade v štádiu vyšetrovania.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Výtržníctvo v bratislavskom podniku: Polícia začala trestné stíhanie

Výtržníctvo v bratislavskom podniku: Polícia začala trestné stíhanie

DNES - 19:24Domáce

Polícia vyšetruje fyzický konflikt, ku ktorému malo dôjsť v sobotu ráno v jednom z podnikov v bratislavskom Starom Meste.

Bombová hrozba v obchodnom centre v Košiciach sa nepotvrdila

Bombová hrozba v obchodnom centre v Košiciach sa nepotvrdila

DNES - 18:51Domáce

Bombová hrozba, pre ktorú v sobotu popoludní evakuovali obchodné centrum Optima na Moldavskej ceste v Košiciach, sa nepotvrdila.

SHMÚ varuje pred mrazom: Môže poškodiť vegetáciu nižšieho vzrastu

SHMÚ varuje pred mrazom: Môže poškodiť vegetáciu nižšieho vzrastu

DNES - 18:09Domáce

Na viacerých miestach stredného a východného Slovenska bude v noci platiť výstraha prvého stupňa pred mrazom vo vegetačnom období.

Polícia varuje: Pozor na takéto podvodné SMS!

Polícia varuje: Pozor na takéto podvodné SMS!

DNES - 17:47Domáce

Polícia upozorňuje na podvodné SMS, ktoré vyzývajú na úhradu cla potrebnú na prevzatie balíka.

Bombová hrozba v Košiciach: Museli evakuovať obchodné centrum

Bombová hrozba v Košiciach: Museli evakuovať obchodné centrum

DNES - 16:27Domáce

Obchodné centrum Optima na Moldavskej ceste v Košiciach pre údajnú bombovú hrozbu v sobotu popoludní evakuovali.