• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 13.7.2024Meniny má Margita
27°Bratislava

Podvrh z Mariupolu: Video vraj svedčí o Putinovom dvojníkovi, toto natočili v okupovanom meste

  • 22:09 20.03.2023
  • Mariupol
Podvrh z Mariupolu: Video vraj svedčí o Putinovom dvojníkovi, toto natočili v okupovanom meste

Návšteva ruského prezidenta Vladimira Putina v okupovanom ukrajinskom meste Mariupol je údajne falošná. Svedčí o tom podozrivá nahrávka.

Ruský prezident Vladimir Putin mal v nedeľu 19. marca navštíviť okupované ukrajinské mesto Mariupol, po ktorom sa previezol autom a navštívil rôzne miesta. Rozprával sa aj s miestnymi obyvateľmi.

Keďže z nečakanej návštevy uniklo viacero fotografií a klipov, pozorní diváci z celého sveta reagovali, že v nich nefiguruje skutočný prezident Ruskej federácie, ale jeho dvojník, ktorý sa naňho nápadne podobá.

Na zvláštny výzor ruského prezidenta upozorňuje aj bloger a bývalý ruský vojenský veliteľ Igor Girkin, ktorý vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Twitter tvrdí, že treba spochybňovať každý prípad, keď sa hlava Ruska objaví na verejnosti.

Podľa Girkina sme v Mariupole mohli vidieť dokonca niekoľkých Putinových dvojníkov, pričom reálny prezident sedí v Kremli na druhej strane dlhého stola, „z ktorej sa ďalekohľadom díva na ministrov“.

Girkin viedol ruské jednotky v Donbase po tom, ako Rusko v roku 2014 anektovalo Krym. Odkedy však vystúpil z armády, voči Putinovi zaujíma kritické stanovisko.

„Keď v dave zbadám údajného Putina, hneď viem, že je to dvojník, a nik nevie, čo tento dvojník rozpráva, pravdepodobne nejaké nezmysly,“ uviedol Girkin vo videu zverejnenom ešte pred návštevou Putina v Mariupole.

Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova bola Putinova návšteva na Ukrajine „spontánna“, no viaceré zábery ju spochybňujú. Okrem fotografií ide aj o video, ktoré zobrazuje stretnutie s obyvateľmi. Počas rozhovoru s nimi z pozadia neznáma žena v ukrajinčine vykríkne „To nie je pravda! Celé je to divadlo!“

«Это все неправда! Это напоказ!»

Путин впервые с начала полномасштабной войны в Украине посетил аннексированный Мариуполь, где пообщался с горожанами. Российская пропаганда максимально активно освещала это событие: нужно было перебить повестку — ордер на арест президента России, выданный Международным уголовным судом в Гааге за военные преступления. На опубликованных государственных СМИ кадрах местные жители благодарят Путина. Но в какой-то момент встречи женщина на заднем плане выкрикнула: «Это все неправда! Это напоказ!». Некоторые провластные СМИ вырезали этот фрагмент или убрали звук, но в оригинальном видео, которое распространил Кремль, указанный эпизод есть. Подробнее об этом: republic.ru/posts/107666

Uverejnil používateľ Republic Pondelok 20. marca 2023

Editor nezávislého ruského portálu Meduza Kevin Rothrock neskôr na Twitteri informoval, že video bolo následne upravené tak, aby výkrik neobsahovalo. „Predpokladám, že žena sa snažila upozorniť Putina, že mu ukazujú Potemkinovu dedinu,“ píše Rothrock v príspevku. „Ale je tiež možné, že chcela prekaziť snahu Kremľa o neskoršie zverejnenie záberov,“ dodáva.

Zdroj: Info.sk, DP, newsweek.com, twitter.com, Video: facebook.com/republic.ru
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zlatý hlas z Prahy Karel Gott sa narodil pred 85 rokmi

Zlatý hlas z Prahy Karel Gott sa narodil pred 85 rokmi

DNES - 10:46Zaujímavosti

Česká aj slovenská hudobná verejnosť si v týchto dňoch pripomenie nedožitých 85 rokov speváka Karla Gotta.

Pesničkárka Soňa Horňáková oslávi 65. narodeniny

Pesničkárka Soňa Horňáková oslávi 65. narodeniny

DNES - 10:46Zaujímavosti

Folková pesničkárka, speváčka, skladateľka a gitaristka Soňa Horňáková bude mať v nedeľu 14. júla 65 rokov.

Ernő Rubik sa dožíva 80 rokov, ním vynájdená kocka mala v máji už 50

Ernő Rubik sa dožíva 80 rokov, ním vynájdená kocka mala v máji už 50

VČERA - 10:55Zaujímavosti

Rubikova kocka, ktorá sa dostala dokonca aj do Oxfordského slovníka anglického jazyka (Rubik's Cube), mala 19. mája už 50 rokov.

Ako slušne „vyhnať“ hostí z domu? Expert na etiketu ponúka 3 jasné vety

Ako slušne „vyhnať“ hostí z domu? Expert na etiketu ponúka 3 jasné vety

VČERA - 6:44Zaujímavosti

Cítia sa u vás hostia ako doma, no vy by ste už radšej boli sami? Nenápadné formulky od majstra etikety ich zaručene "vyženú" z domu.

Máte v záhonoch mravce? Takto sa ich prirodzene zbavíte

Máte v záhonoch mravce? Takto sa ich prirodzene zbavíte

20:38 11.07.2024Zaujímavosti

Ak sa chcete zbaviť mravcov vo svojej záhrade, nemusíte nutne siahnuť po chemikáliách z obchodov.