• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 30.1.2023Meniny má Ema
Bratislava

Má len tri roky a už patrí k najinteligentnejším ľuďom na svete

  • 21:44 23.01.2023
  • Veľká Británia
Má len tri roky a už patrí k najinteligentnejším ľuďom na svete

Malý chlapec sa stal najmladším členom Mensy vo Veľkej Británii po tom, čo prekonal IQ test a šokoval svojich rodičov.

Teddy Hobbs z Portishead, Somerset vie plynule čítať a počítať do 100 v siedmich rôznych jazykoch vrátane mandarínčiny, francúzštiny, nemčiny, španielčiny a waleštiny.

Chlapec sa nezaujíma o hry a televíziu a má tendenciu uprednostňovať hľadanie slov, informuje portál LADbible.

Malý Teddy bol prijatý do Mensy koncom minulého roka po tom, čo so skupinou prekonal IQ test. V Stanford Binetovom teste získal 139 zo 160 bodov. Beth Hobbs (31) a jej manžel Will (41) tvrdia, že nikdy nečakali, že sa Teddy dostane do skupiny, a nikdy ani neplánovali požiadať o členstvo.

„Povedali nám, že tri roky sú najmladší vek, koho kedy prijali do Mensy v Spojenom kráľovstve, hoci v USA bol niekto, kto mal dva roky," povedala Beth. „Aby som bola úprimná, je to úplná náhoda, že sa tam dostal. Nikdy sme sa nesnažili dostať ho dnu, a aj keď sme ho hodnotili, bolo to preto, aby sme mu pomohli, keď v septembri začne chodiť do školy, nikdy sme neplánovali dať ho do Mensy."

Mensa je spoločnosť ľudí s mimoriadne vysokým IQ a od svojich členov vyžaduje minimálne skóre 132.

„Urobili sme IQ test, kde sme mu v podstate povedali, že bude hodinu sedieť a riešiť s pani hádanky, a on si myslel, že je to tá najúžasnejšia vec," vysvetlila Beth. „Po tom, čo to dokončil, nám detský poradca Mensy povedal, že má nárok. Tak sme si pomysleli, že sa môže tiež pridať."

Beth a Will si nie sú celkom istí, ako sa ich malý chlapec stal tak nadaným, a často žartujú, že embryológ musel strčiť ihlu, aby ho takto vyrobil. Teddy a jeho mladšia sestra totiž vzišli z umelého oplodnenia. Napriek šoku Teddyho rodičia veria, že členstvo v Mense by preňho mohlo byť tým najlepším, keďže vie výrazne viac ako jeho rovesníci.

Teddyho genialita má však určité úskalia. Beth vysvetlila, že je zbytočné pred nim hláskovať slová, aby ich utajili, pretože presne vie, čo to znamená. Všetko si vždy vypočuje a pamätá si aj rozhovory, ktoré s ním mala minulý rok na Vianoce.

„Jeho predstava o zábave je taká, že rád sedí a recituje svoje tabuľky a dokonca sa raz tak rozčúlil nad zlomkami, že si spustil krv z nosa."

Teddyho rodičia hovoria, že sa ho snažia udržať pokorného vzhľadom na jeho genialitu, aby mu zabránili v rozvoji akéhokoľvek komplexu nadradenosti. Beth povedala: „Začína si to však všímať. Pozerá sa na niektorých priateľov, ktorí sa snažia čítať, a nechápe, ako že to oni nevedia.”

Pre Teddyho rodičov je v súčasnosti prioritou rozvíjať jeho sociálne a rozvojové schopnosti. „Strávili sme veľa času snahou mať tieto deti, takže musia byť dobrými občanmi,” povedala Beth.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, MB, ladbible.com, independent.co.uk, Video: youtube.com/@theindependent
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Inteligentný kocúr sa naučil šikovný trik. Takto sa ohlasuje majiteľke

Video: Inteligentný kocúr sa naučil šikovný trik. Takto sa ohlasuje majiteľke

VČERA - 21:31Zaujímavosti

Domáce zvieratá mnoho vecí odpozorujú od svojich majiteľov a potom ich využívajú aj v praxi. Tak ako tento šikovný kocúr.

Prečo spia psy s otvorenými očami? Takto odhalíte, či má záchvat alebo sníva

Prečo spia psy s otvorenými očami? Takto odhalíte, či má záchvat alebo sníva

VČERA - 19:51Zaujímavosti

Spáva váš pes s otvorenými očami? Môže ísť o bežné správanie, ale aj zdravotný problém.

Akou vodou polievate kvety? Pozor, aby ste ich neotrávili

Akou vodou polievate kvety? Pozor, aby ste ich neotrávili

VČERA - 19:26Zaujímavosti

Bez vody by izbové rastliny neboli schopné rásť. Avšak je dôležité aj to, akou vodou ich polievate. Môžete ich aj otráviť.

Tarageľ: Šok bol, že ma hneď po skončení VŠMU prijali do Národného divadla

Tarageľ: Šok bol, že ma hneď po skončení VŠMU prijali do Národného divadla

VČERA - 10:18Zaujímavosti

Je laureátom viacerých filmových a divadelných ocenení.

Hrajú sa vaše mačky alebo sa bijú? Takto to jednoznačne spoznáte

Hrajú sa vaše mačky alebo sa bijú? Takto to jednoznačne spoznáte

VČERA - 6:59Zaujímavosti

Mačky priam zbožňujú klbčenie sa či dobrý mačací súboj. Ide o jednu z ich najbežnejších foriem hry, ktorá sa však ľahko môže zvrhnúť na agresívny útok. Ako spoznať, či ide o hru alebo ozajstný boj?