• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 30.1.2023Meniny má Ema
Bratislava

Čo robiť, keď nefunguje nabíjanie? Pri mobiloch sa naskytá rýchla pomoc

  • 20:25 20.01.2023
  • Bratislava
Čo robiť, keď nefunguje nabíjanie? Pri mobiloch sa naskytá rýchla pomoc

Väčšina „nefunkčných“ nabíjacích portov v skutočnosti funguje. Ako si poradiť, keď sa vaše zariadenie nedá nabiť?

Nabíjateľné batérie sú dnes bežnou súčasťou elektroniky. Môžeme vďaka nim používať mobily, notebooky, fotoaparáty aj herné konzoly, až kým jedného dňa náhle nezistíme, že nabíjanie nefunguje.

Ak sa vám zariadenie nedá nabiť, príčinou je často poškodený nabíjací port, čo vie vyriešiť bezdrôtová nabíjačka. Nie každý ju však má doma, preto sa dnes spolu pozrieme na to, ako vyzerajú ďalšie spôsoby riešenia tohto problému.

Väčšina „nefunkčných“ portov v skutočnosti funguje

Nabíjací port sa azda najrýchlejšie opotrebuje v prípade mobilných telefónov. Tie so sebou nosíme prakticky všade, pričom ich odkladáme do vrecka alebo tašky, kde sa stretávajú s množstvom prachu a špiny. Tieto prvky sa usádzajú aj v porte, ktorý tak prichádza o funkčnosť.

To, či máte zaprášený nabíjací port, zistíte jednoducho. Pri pripájaní nabíjacieho kábla do bezchybného portu by ste mali pocítiť „kliknutie“. Ak nabíjačka zapadá do portu hladko, na vine je špina.

Častou známkou prachu je aj nabíjanie, ktoré trvá dlhšie ako zvyčajne. Čas sa pritom stále predlžuje, až dospejete do bodu, keď sa zariadenie nenabije ani po celej noci.

V prípade, že používate port aj na pripojenie zvukových zariadení alebo USB-C kábla, pri zaprášenosti si môžete všimnúť, že pripojená technika nefunguje tak, ako má, alebo nefunguje vôbec.

Pokyvkávate súhlasne hlavou pri viacerých zo spomenutých bodov? S cestou do opravovne ešte počkajte. So zaprášeným portom si totiž dokážete neraz pomôcť aj sami.

Ako doma vyčistiť „nefunkčný“ port

Či už ide o iPhone, Android, Nintendo Switch alebo iné zariadenie s nefunkčným nabíjaním, vyčistiť ho môžete aj doma, hoci si treba dávať extrémny pozor. Vnútri sa totiž nachádzajú jemné spoje, ktoré prepájajú zariadenie s káblom. Ak ich poškodíte alebo zohnete, nemusia fungovať správne.

Ako efektívny čistič pôsobí ihla na vysunutie SIM karty, ktorá je jemná a tenká, takže dokáže vyzbierať prach a nepoškodiť pritom okolie. Ak ju doma nenájdete, pomôžte si špáradlom alebo kúskom plastu v podobnom tvare.

Pri čistení jemne vložte vami zvolený čistič do portu a opatrne ním pohybujte do všetkých strán. V žiadnom prípade pritom nevyvíjajte tlak. Obzvlášť pozorní buďte pri čistení USB-C portu, ktorý má v strede priehradku.

Po chvíli vyberte čistič, odstráňte z neho prach a pokračujte v čistení. Celý proces zopakujte niekoľkokrát. Na záver môžete port vyčistiť sprejom so stlačeným vzduchom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, lifehacker.com, Video: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Inteligentný kocúr sa naučil šikovný trik. Takto sa ohlasuje majiteľke

Video: Inteligentný kocúr sa naučil šikovný trik. Takto sa ohlasuje majiteľke

VČERA - 21:31Zaujímavosti

Domáce zvieratá mnoho vecí odpozorujú od svojich majiteľov a potom ich využívajú aj v praxi. Tak ako tento šikovný kocúr.

Prečo spia psy s otvorenými očami? Takto odhalíte, či má záchvat alebo sníva

Prečo spia psy s otvorenými očami? Takto odhalíte, či má záchvat alebo sníva

VČERA - 19:51Zaujímavosti

Spáva váš pes s otvorenými očami? Môže ísť o bežné správanie, ale aj zdravotný problém.

Akou vodou polievate kvety? Pozor, aby ste ich neotrávili

Akou vodou polievate kvety? Pozor, aby ste ich neotrávili

VČERA - 19:26Zaujímavosti

Bez vody by izbové rastliny neboli schopné rásť. Avšak je dôležité aj to, akou vodou ich polievate. Môžete ich aj otráviť.

Tarageľ: Šok bol, že ma hneď po skončení VŠMU prijali do Národného divadla

Tarageľ: Šok bol, že ma hneď po skončení VŠMU prijali do Národného divadla

VČERA - 10:18Zaujímavosti

Je laureátom viacerých filmových a divadelných ocenení.

Hrajú sa vaše mačky alebo sa bijú? Takto to jednoznačne spoznáte

Hrajú sa vaše mačky alebo sa bijú? Takto to jednoznačne spoznáte

VČERA - 6:59Zaujímavosti

Mačky priam zbožňujú klbčenie sa či dobrý mačací súboj. Ide o jednu z ich najbežnejších foriem hry, ktorá sa však ľahko môže zvrhnúť na agresívny útok. Ako spoznať, či ide o hru alebo ozajstný boj?