• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 2.6.2023Meniny má Xénia, Oxana
13°Bratislava

Microsoft varuje pred veľkým rizikom. Skontrolujte si počítače

  • 20:15 04.01.2023
  • USA
Microsoft varuje pred veľkým rizikom. Skontrolujte si počítače

Milióny používateľov systému Windows môžu mať ťažký začiatok roka 2023, pokiaľ čo najskôr neinovujú svoje počítače.

Každý, kto používa staršiu verziu systému Windows, by si mal tento týždeň skontrolovať svoje počítače a vykonať niektoré naliehavé zmeny. Varovanie, ktoré vydal Microsoft, je spôsobené blížiacim sa koncom podpory pre Windows 8.1. Ten po 10. januári 2023 už nebude dostávať žiadne bezpečnostné aktualizácie, informuje portál Express.

Ak stále používate tento softvér, môže vám hroziť nebezpečenstvo kybernetických útokov a nechcených chýb, pretože spoločnosť Microsoft nebude po termíne na budúci týždeň vydávať žiadne aktualizácie. Windows 8.1 stále používa prekvapivo veľa ľudí na celom svete, hoci vyšiel už v roku 2013.

Podľa tímu Statcounter je Windows 8.1 štvrtým najpoužívanejším operačným systémom od spoločnosti Microsoft na planéte, pričom približne 2,45 percenta všetkých používateľov Windowsu ho má nainštalovaný na svojich zariadeniach.

Tento koniec podpory ovplyvní milióny ľudí a mohol by nechať mnoho počítačov bez ochrany pred kybernetickými útokmi.

K problému sa vyjadril aj Microsoft:

„Hoci môžete naďalej používať počítač so systémom Windows 8.1, bez pokračujúcich aktualizácií softvéru a zabezpečenia bude váš počítač vystavený väčšiemu riziku vírusov a malvéru. Odporúčame vám inovovať na verziu systému Windows, ktorá je stále podporovaná. Nové zariadenie, na ktorom je možné spustiť systém Windows 11, umožňuje jednoduchý prechod a skvelý zážitok.“

Aké máte možnosti?

Mnohí používatelia systému Windows 8.1 sa tak dostávajú pred neplánovaný problém. čo s tým môžete spraviť? Existujú dve možnosti vrátane prechodu na Windows 10 alebo inovácie na najnovší operačný systém Windows 11, píše portál Express.

Prejsť na Windows 11 bude takmer určite znamenať nákup nového počítača, pretože väčšina starších notebookov nie je kompatibilná s týmto softvérom.Je to síce drahšia možnosť, ale stojí za zváženie, pretože spoločnosť Microsoft potvrdila, že podpora pre Windows 10 sa skončí už o dva roky.

Túto možnosť dôrazne odporúča aj Microsoft:

„Počítače sa od prvého vydania Windows 8.1 a Windows 8 podstatne zmenili. Dnešné počítače sú rýchlejšie, výkonnejšie a elegantnejšie – navyše sa dodávajú s už nainštalovaným Windowsom 11. Väčšina zariadení so systémom Windows 8.1 alebo Windows 8 nebude spĺňať hardvérové ​​požiadavky na inováciu na Windows 11.

Ako alternatívu je možné kompatibilné počítače so systémom Windows 8 a 8.1 inovovať na systém Windows 10 zakúpením a inštaláciou plnej verzie softvéru. Pred investíciou do upgradu na Windows 10, vezmite prosím do úvahy, že dátum ukončenia podpory pre Windows 10 bude 14. októbra 2025."

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, MB, express.co.uk, microsoft.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Poklad z Titanicu: V troskách sa našiel cenný náhrdelník, hľadajú rodinu jeho majiteľa

Poklad z Titanicu: V troskách sa našiel cenný náhrdelník, hľadajú rodinu jeho majiteľa

19:23 26.05.2023Veda

Objav sa uskutočnil počas najväčšieho podvodného skenovania miesta vraku, aké sa kedy uskutočnilo.

Väčšinu úmrtí súvisiacich s Covid-19 zapríčinila iná infekcia, vyhlasuje najnovšia analýza

Väčšinu úmrtí súvisiacich s Covid-19 zapríčinila iná infekcia, vyhlasuje najnovšia analýza

21:43 19.05.2023Veda

Podľa vedcov z Illinois by za prevažnou väčšinou úmrtí po nakazení Covid-19 mohla byť infekcia, ku vzniku ktorej došlo až po hospitalizácii.

Netopiere by mohli pomôcť v boji proti rôznym ochoreniam

Netopiere by mohli pomôcť v boji proti rôznym ochoreniam

21:11 15.05.2023Veda

Vo všeobecnosti sa s netopiermi spájajú skôr negatívne prívlastky. Teraz však vedci tvrdia, že majú proteín schopný predĺžiť náš život.

Slovenský operátor hlási problém: Toto s mobilmi teraz nerobte, varuje

Slovenský operátor hlási problém: Toto s mobilmi teraz nerobte, varuje

10:28 15.05.2023Veda

​Slovenský operátor má veľký výpadok.