• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 27.1.2023Meniny má Bohuš
Bratislava

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

  • 17:30 08.12.2022
  • Bratislava
Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

Kollár označil SaS za farizejov a odborníkov na rozbíjanie vlád.

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) označil SaS za farizejov, pokrytcov a "naslovovzatých odborníkov" na rozbíjanie vlád. Urobil tak počas diskusie k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, ktorý predložila práve SaS. Kollár odmietol ich dôvody na pád vlády, najmä to, že kabinet nedokáže pomôcť nízkopríjmovým skupinám obyvateľov. Dodal, že každého poslanca v NR SR považuje za legitímne zvoleného občanmi a dokáže rokovať so všetkými.

Kto vo vláde bojoval za zrušenie 13. dôchodkov? No vy, SaS. Kto neustále bojoval na vláde a koaličnej rade, aby sa zrušili vlaky zadarmo pre dôchodcov a študentov? Kto bojoval za zrušenie obedov zadarmo? Vy, SaS. A teraz nám vyčítate, že sme málo pomáhali?“ uviedol. Podotkol tiež, že liberáli vláde vyčítali aj prorodinný balíček. Vyhlásil, že ho schválili aj s poslancami z mimoparlamentnej strany Život a že sa za to nehanbí. „Ale strana SaS nemá hanbu nám to vyčítať a s nimi povaliť vládu, čo ste to za farizeji,“ kričal na poslancov z SaS. Vyčítal im, že vládu kritizujú za hlasovania s „fašistami“, no teraz ich hlasy potrebujú. „Počítate s každým jedným hlasom ĽSNS, s každým jedným hlasom Republiky,“ uviedol. Lídrovi SaS Richardovi Sulíkovi povedal, aby sa pozrel do zrkadla a obvinil ho z tajných rokovaní s Marianom Kotlebom (ĽSNS).

Podotkol tiež, že ak by v akejkoľvek krajine potrebovali povaliť vládu, napríklad v Rusku, Číne či Severnej Kórei, môžu si na to pozvať SaS. „Nášho majstra Richarda Sulíka a stranu SaS ako stranu osvedčených rozbíjačov vlád. Ste strana na toto naslovovzatých odborníkov. Kde prídete, do ktorejkoľvek vlády, tú dokážete do jedného, dvoch rokov povaliť,“ vyhlásil.

Poukázal aj na argument SaS, že vláda rezignovala na boj s korupciou a mafiánskym štátom. Pripomenul, že návrh na zvolanie schôdze podpísali aj poslanci z mimoparlamentného Hlasu-SD. Spýtal sa ich preto, či závidia obvinenie svojmu straníckemu kolegovi Petrovi Žigovi a či by teda mali byť obvinení aj ďalší z nich.

Boris, vieš, to je tak, v opozícii si partnerov nevyberáš. Aj preto sme jasne povedali, že nebudeme s nikým rokovať o tom, aby hlasoval za pád vlády, každý nech sa rozhodne, ako chce,“ reagoval Sulík s tým, že sa zariadia podľa výsledku hlasovania. Priznal, že v roku 2009 sa stretol s Kotlebom, no nič mu nesľuboval.

Jana Bittó Cigániková (SaS) podotkla, že nielen poslanec Žiga čelí obvineniu, ale aj Monika Kavecká (OĽANO), Martin Borguľa či Patrick Linhart (obaja Sme rodina). Zároveň podčiarkla, že SaS nepočíta so žiadnym hlasom nezaradených poslancov a ráta s tým, že sa každý vyfarbí, či podporuje „tento bordel“. Zároveň obvinila Kollára, že sa stretáva s exšéfom Penty Jaroslavom Haščákom v Borguľovom hoteli.

György Gyimesi (OĽANO) označil Sulíka za politického diletanta a amatéra. „Richard Sulík je profesionálny deformátor všetkého, čoho sa dotkne. Je to kyselina sulíková, ktorá rozloží všetko, na čo položí svoju ruku,“ povedal s tým, že to robí primitívnym spôsobom, klamstvami a prevracaním kabátov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS víta dohodu vlády s ambulanciami, Hlas-SD ich vyzýva, aby nevyberali poplatky

PS víta dohodu vlády s ambulanciami, Hlas-SD ich vyzýva, aby nevyberali poplatky

DNES - 18:57Domáce

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko víta dohodu vlády s ambulantnými lekármi o ich dofinancovaní.

Polícia vyšetruje okolnosti nehody na bratislavskej križovatke. Vozidlo zrazilo chodca

Polícia vyšetruje okolnosti nehody na bratislavskej križovatke. Vozidlo zrazilo chodca

DNES - 17:57Domáce

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej prišlo 20. januára približne o 16.00 h na bratislavskej križovatke Trnavská cesta - Bajkalská ulica.

Rakúsky prezident pricestuje v utorok na oficiálnu návštevu Slovenska

Rakúsky prezident pricestuje v utorok na oficiálnu návštevu Slovenska

DNES - 17:08Domáce

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen pricestuje v utorok 31. januára na oficiálnu návštevu Slovenska.

Vodič pri úteku pred políciou vrazil do ďalšieho auta a zrazil troch chodcov

Vodič pri úteku pred políciou vrazil do ďalšieho auta a zrazil troch chodcov

DNES - 17:01Domáce

Vodič automobilu zrazil v piatok popoludní na chodníku v Banskej Bystrici troch chodcov.

SNS rokovala s ďalšími stranami o spoločnom postupe do najbližších volieb

SNS rokovala s ďalšími stranami o spoločnom postupe do najbližších volieb

DNES - 16:42Domáce

Na ústredí mimoparlamentnej SNS sa uskutočnilo prvé rokovanie viacerých politických subjektov o spoločnom postupe do najbližších parlamentných volieb.