• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.12.2022Meniny má Oto
Bratislava

Británia prijíma opatrenia proti monitorovacím kamerám čínskej výroby

  • 6:17 25.11.2022
  • Londýn
Británia prijíma opatrenia proti monitorovacím kamerám čínskej výroby

Ministerstvá britskej vlády dostali vo štvrtok pokyn, aby prestali na "citlivé miesta" inštalovať monitorovacie kamery čínskej výroby.

Ako informovala agentúra AFP, toto rozhodnutie je súčasťou tvrdšieho postoja, ktorý Londýn z bezpečnostných dôvodov zaujal voči Číne a jej technologickým spoločnostiam.

Podľa skupiny pre občianske slobody Big Brother Watch väčšina britských úradov používa kamery vyrobené čínskymi spoločnosťami Hikvision alebo Dahua.

AFP pripomenula, že skupina 67 poslancov britského parlamentu už v júli vyzvala vládu, aby zakázala predaj a používanie sledovacích zariadení vyrábaných týmito dvoma spoločnosťami - okrem iného aj pre to, že ich výrobky údajne prispievajú k porušovaniu ľudských práv ujgurskej menšiny v autonómnom regióne Sin-ťiang na severozápade Číny.

Britská vláda síce tejto požiadavke na úplný zákaz nevyhovela, odrádza však, aby sa v Spojenom kráľovstve používali „systémy vizuálneho sledovania“, ak sú vyrobené spoločnosťami, ktoré podľa čínskych zákonov musia získané informácie zdieľať s čínskymi bezpečnostnými službami.

Podľa úradov Spojeného kráľovstva by žiadne takéto kamery nemali byť pripojené k systémom vládnych ministerstiev, ktoré by tiež mali zvážiť ich výmenu namiesto čakania na plánované aktualizácie.

Hovorca spoločnosti Hikvision sa kategoricky ohradil proti vykresľovaniu Hikvision ako hrozby pre národnú bezpečnosť Británie.

Tvrdil, že Hikvision „nemôže prenášať údaje od koncových používateľov tretím stranám, nespravuje databázy koncových používateľov ani nepredáva cloudové úložisko v Spojenom kráľovstve“.

Vždy sme boli plne transparentní, pokiaľ ide o naše operácie v Spojenom kráľovstve, a spolupracovali sme s vládou Spojeného kráľovstva, aby sme objasnili nedorozumenia týkajúce sa spoločnosti, nášho podnikania a zaoberali sme sa ich obavami,“ dodal hovorca s tým, že spoločnosť bude komunikovať s ministerstvami, aby sa toto nové nariadenie vysvetlilo.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nemocnica sa stala terčom kyberútoku, rušia plánované operácie

Nemocnica sa stala terčom kyberútoku, rušia plánované operácie

DNES - 7:58Zahraničné

Nemocničný komplex neďaleko Versailles pri francúzskej metropole Paríž musel zrušiť plánované operácie po tom, čo sa v priebehu víkendu stal terčom kybernetického útoku.

Globálny predaj zbraní aj naďalej rastie

Globálny predaj zbraní aj naďalej rastie

DNES - 7:15Zahraničné

Napriek problémom s dodávateľskými reťazcami súvisiacimi s koronavírusovou pandémiou celosvetový predaj zbraní v roku 2021 naďalej rástol.

Musk na Twitteri zverejnil nový prieskum. Toto chce z neho zistiť

Musk na Twitteri zverejnil nový prieskum. Toto chce z neho zistiť

DNES - 6:36Zahraničné

Elon Musk spustil v nedeľu na tejto sociálnej sieti prieskum verejnej mienky, v ktorom sa môžu používatelia vyjadriť, či by mala byť udelená milosť Julianovi Assangeovi a Edwardovi Snowdenovi.

Trump žiada zrušenie častí ústavy. Toto chce tým dokázať

Trump žiada zrušenie častí ústavy. Toto chce tým dokázať

DNES - 6:24Zahraničné

Bývalý americký prezident Donald Trump v nedeľu čelil kritike z radov demokratov i republikánov po tom, ako žiadal zrušenie častí americkej ústavy.

Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19, tvrdí čínsky infektológ

Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19, tvrdí čínsky infektológ

DNES - 6:10Zahraničné

V Číne by sa už čoskoro mohla zmeniť klasifikácia ochorenia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby, čo by malo za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.