• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.12.2022Meniny má Oto
Bratislava

Účastníci Muskovho prieskumu chcú všeobecnú amnestiu pre pozastavené účty

  • 6:12 25.11.2022
  • San Francisco
Účastníci Muskovho prieskumu chcú všeobecnú amnestiu pre pozastavené účty

Nový majiteľ sociálnej siete Twitter Elon Musk vo štvrtok oznámil, že amnestia na predtým pozastavené účty na Twitteri sa začne na budúci týždeň.

Toto oznámenie je výsledkom internetového hlasovania, ktoré inicioval Musk. Zapojilo sa doň 3,16 milióna používateľov Twitteru, z ktorých 72,4 percenta sa vyslovilo za obnovenie pozastavených účtov, informuje TASR na základe správy z agentúry AFP.

Ľudia sa vyjadrili. Amnestia sa začína na budúci týždeň,“ uviedol nový majiteľ Twitteru v odpovedi na svoj vlastný príspevok, v ktorom sa používateľov spýtal, či by Twitter mal ponúknuť všeobecnú amnestiu pozastaveným účtom za predpokladu, že neporušili zákon alebo sa nezapojili do spamovania.

AFP poznamenala, že ankety na Twitteri sú otvorené pre všetkých používateľov, sú nevedecké a môžu sa na ne zameriavať falošné účty a roboty.

Mnohí pozorovatelia tiež upozorňujú na to, že miliardár pred prevzatím sociálnej siete Twitter sľúbil, že o otázkach moderovania bude diskutovať nezávislá rada, čo je v rozpore s Muskovým súčasným prístupom k rozhodovaniu v týchto záležitostiach.

Navyše, zatiaľ čo Musk má 118 miliónov sledovateľov, mnohí z priemerne 450 miliónov ľudí, ktorí v priebehu mesiaca aktívne používajú Twitter, možno spomínanú otázku nikdy nevideli, podotkla AFP.

Všeobecná amnestia pre pozastavené účty by mohla potenciálne znepokojiť vládne orgány, ktoré pozorne sledujú, ako Musk zaobchádza s nenávistnými prejavmi, odkedy túto vplyvnú platformu kúpil za 44 miliárd dolárov.

Amnestia by mohla vystrašiť aj technologické spoločnosti Apple a Google, ktoré majú právomoc zakázať Twitter vo svojich obchodoch s mobilnými aplikáciami, a to kvôli problémom s obsahom.

Správa o amnestii pre zablokované účty sa objavila len niekoľko dní po tom, ako Musk v noci na nedeľu obnovil účet bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteri. Rozhodol tak tiež na základe výsledkov hlasovania používateľov Twitteru.

Twitter v roku 2021 zablokoval Trumpov účet v súvislosti s vniknutím jeho priaznivcov do sídla amerického Kongresu. Krátko pred útokom zo 6. januára 2021 Trump pred svojimi priaznivcami spochybnil legitimitu prezidentských volieb, v ktorých ho porazil súčasný prezident Joe Biden.

Musk robil podobné prieskumy na Twitteri už aj v minulosti. Minulý rok sa svojich sledovateľov pýtal, či by mal predať akcie svojej spoločnosti na výrobu elektromobilov Tesla. Po tomto prieskume predal akcie za viac ako miliardu dolárov.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nemocnica sa stala terčom kyberútoku, rušia plánované operácie

Nemocnica sa stala terčom kyberútoku, rušia plánované operácie

DNES - 7:58Zahraničné

Nemocničný komplex neďaleko Versailles pri francúzskej metropole Paríž musel zrušiť plánované operácie po tom, čo sa v priebehu víkendu stal terčom kybernetického útoku.

Globálny predaj zbraní aj naďalej rastie

Globálny predaj zbraní aj naďalej rastie

DNES - 7:15Zahraničné

Napriek problémom s dodávateľskými reťazcami súvisiacimi s koronavírusovou pandémiou celosvetový predaj zbraní v roku 2021 naďalej rástol.

Musk na Twitteri zverejnil nový prieskum. Toto chce z neho zistiť

Musk na Twitteri zverejnil nový prieskum. Toto chce z neho zistiť

DNES - 6:36Zahraničné

Elon Musk spustil v nedeľu na tejto sociálnej sieti prieskum verejnej mienky, v ktorom sa môžu používatelia vyjadriť, či by mala byť udelená milosť Julianovi Assangeovi a Edwardovi Snowdenovi.

Trump žiada zrušenie častí ústavy. Toto chce tým dokázať

Trump žiada zrušenie častí ústavy. Toto chce tým dokázať

DNES - 6:24Zahraničné

Bývalý americký prezident Donald Trump v nedeľu čelil kritike z radov demokratov i republikánov po tom, ako žiadal zrušenie častí americkej ústavy.

Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19, tvrdí čínsky infektológ

Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19, tvrdí čínsky infektológ

DNES - 6:10Zahraničné

V Číne by sa už čoskoro mohla zmeniť klasifikácia ochorenia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby, čo by malo za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.