• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 28.9.2023Meniny má Cyprián
16°Bratislava

Tento doplnok ovplyvňuje mozog v strednom veku, pomôže aj ľuďom s rizikovým génovým variantom APOE4

  • 11:16 20.10.2022
  • Svet
Tento doplnok ovplyvňuje mozog v strednom veku, pomôže aj ľuďom s rizikovým génovým variantom APOE4

Užívanie doplnkov má vplyv aj na pacientov s Alzheimerovou chorobou.

Výskum potvrdil, že konzumácia rýb a iných zdrojov omega-3 mastných kyselín môže zachovať zdravie mozgu a zlepšiť schopnosť poznávania nielen v staršom, ale aj v strednom veku.

Podľa štúdie publikovanej v časopise Neurology aj malé množstvo omega-3 mastných kyselín v červených krvinkách súvisí s lepšou štruktúrou mozgu a kognitívnymi funkciami u zdravých dobrovoľníkov vo veku 40 a 50 rokov.

Tím vedcov skúmal vzťah medzi koncentráciami omega-3 mastných kyselín v červených krvinkách s MRI a kognitívnymi markermi starnutia mozgu. Výskumníci tiež študovali účinok koncentrácie omega-3 v krvi dobrovoľníkov, ktorí mali APOE4, genetickú variáciu spojenú s vyšším rizikom Alzheimerovej choroby.

Štúdia s 2 183 účastníkmi bez demencie a mozgovej príhody zistila, že:

  • Vyšší index omega-3 bol spojený s väčšími objemami hipokampu. štruktúre v mozgu, ktorá hrá hlavnú úlohu pri učení a pamäti.
  • Konzumácia väčšieho množstva omega-3 bola spojená s lepším abstraktným uvažovaním alebo schopnosťou porozumieť zložitým konceptom pomocou logického myslenia.
  • Nositelia APOE4 s vyšším indexom omega-3 mali menej ochorení malých ciev. Gén APOE4 je spojený s kardiovaskulárnym ochorením a vaskulárnou demenciou.

Výskumníci použili techniku ​​nazývanú plynová chromatografia na meranie koncentrácií kyseliny dokosahexaénovej (DHA) a kyseliny eikozapentaénovej (EPA) z červených krviniek. Index omega-3 bol vypočítaný ako DHA plus EPA.

"Omega-3 mastné kyseliny ako EPA a DHA sú kľúčové mikroživiny, ktoré zlepšujú a chránia mozog," povedala spoluautorka štúdie Debora Melo van Lent. „Naša štúdia je jednou z prvých, ktorá pozorovala tento efekt u mladšej populácie. V tejto vekovej skupine sú potrebné ďalšie štúdie.“

Vedci nevedia, ako DHA a EPA chránia mozog. Jedna teória hovorí, že keďže tieto mastné kyseliny sú potrebné v membráne neurónov, keď sú nahradené inými typmi mastných kyselín, vtedy sa neuróny (nervové bunky) stanú nestabilnými. Ďalšie vysvetlenie sa môže týkať protizápalových vlastností DHA a EPA.

Vedci potvrdili, že ak čo i len trochu zvýšite spotrebu omega-3, chránite si svoj mozog. DHA a EPA tiež chránili zdravie mozgu nositeľov APOE4. Debora Melo van Lent pripomína, že genetiku zmeniť nemôžete, ale ak existuje modifikovateľný rizikový faktor, ktorý môže prevážiť nad genetickou predispozíciou, je to veľký zdravotný prínos.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, scitechdaily.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Dôkaz o mimozemskom živote sme mali už pred 50 rokmi, tvrdí astronóm. Toto s ním NASA urobila

Dôkaz o mimozemskom živote sme mali už pred 50 rokmi, tvrdí astronóm. Toto s ním NASA urobila

20:33 30.08.2023Veda

Berlínsky astronóm tvrdí, že NASA v rámci programu Viking získala poznatky o živote na planéte Mars. Výskumníci ich však nechtiac znehodnotili.

Indický lunárny rover potvrdil prítomnosť síry a ďalších prvkov na Mesiaci

Indický lunárny rover potvrdil prítomnosť síry a ďalších prvkov na Mesiaci

11:25 30.08.2023Veda

Indický lunárny rover Pragján potvrdil prítomnosť síry na južnom póle Mesiaca.

Prosecco či Cabernet Sauvignon už si možno viac nedáte. Svet príde o tieto vína

Prosecco či Cabernet Sauvignon už si možno viac nedáte. Svet príde o tieto vína

20:17 17.07.2023Veda

Podľa odborníkov sú tieto druhy vína ohrozené.