• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.10.2022Meniny má Stela
14°Bratislava

Video: Deti na lodi si všimli, že k nim niečo pláva. Kapitán sa rozhodol zakročiť

  • 20:34 15.09.2022
  • Ilha Comprida
Video: Deti na lodi si všimli, že k nim niečo pláva. Kapitán sa rozhodol zakročiť

Takúto šelmu vo vode nečakali.

Školáci, ktorí žijú na ostrove v štáte São Paulo v Brazílii, boli na ceste do školy loďou, keď si všimli, že k nim niečo pláva. Vo vode ďaleko od brehu bojovalo o život zviera v núdzi. Deti upozornili kapitána lode a ten sa rozhodol konať.

Jean Claude Mendes otočil plavidlo, aby sa lepšie pozrel na zviera vo vode. Vtedy on a jeho mladí pasažieri zistili, že ide o mačkovitú šelmu, pravdepodobne ocelota, ktorý sa ocitol vo vode medzi ostrovom a pevninou.

Keď malý ocelot videl, ako sa loď zastavila, začal k nej plávať. S pomocou detí, ktoré pomáhali držať veslo, sa kapitánovi podarilo dostať šelmu na palubu.

Emoção e sensibilidade ! Piloteiro do Barco-Escola e crianças da Ilha salvaram filhote de Jaguatirica A manhã desta terça-feira 28/06 foi especial para o piloteiro Jean e as crianças do Barco-Escola que faz o trajeto entre o Boqueirão Sul e Pedrinhas, na Ilha Comprida: eles avistaram um filhotinho de Jaguatirica nadando exausto no Mar Pequeno. Sensível à dificuldade do filhote em terminar o trajeto, o piloteiro deu a volta com o barco, se aproximou e lançou o remo agarrado imediatamente pelo filhotinho, momento que emocionou a todos. A princípio, todos pensaram ser filhote de onça pintada pela semelhança com a Jaguatirica. O piloteiro Jean ainda acredita ser uma onça filhote, já que – nesta idade – as duas espécies são semelhantes. Segundo o piloteiro , não houve risco para as crianças e o filhote foi solto em terra firme na margem do Rio Boguaçu, na direção em que nadava antes de ser resgatado. Jean disse que o salvamento foi gratificante e emocionante, já que tudo indicava que a Jaguatirica não conseguiria chegar em terra firme. “Ela estava nadando desesperada. Foi muito bom resgatá-la com a ajuda das crianças, que ajudaram a segurar o remo”, disse. Informado sobre a ocorrência, o Sargento Augusto, da Polícia Ambiental afirmou que – em razão do animal não apresentar ferimentos – o procedimento do piloteiro foi correto. “A região é o habitat natural da espécie e, como não estava ferido, devolvê-lo no mesmo sentido de direção foi importante”, afirmou. Em razão da ocorrência, a Polícia Ambiental fará monitoramento embarcado nas margens do rio para verificar algum movimento diferente na área. Qualquer nova informação deve ser comunicada à Polícia pelo (13) 3848 9130. A diretora do Departamento de Educação, Valéria Pontes, destacou a experiência ímpar das crianças, a sensibilidade e o respeito pela natureza do piloteiro Jean e a união de todos no salvamento. O presidente da SOS Pinguim da Ilha Comprida, Cristian Negrão, também parabenizou todos pela ação em prol dos animais e da Natureza :“O piloteiro e as crianças adotaram uma atitude maravilhosa. Com certeza, a mãe a deve ter reencontrado, mas iremos acompanhar o caso e agir, se houver alguma movimentação diferente na área”, afirmou. Ao analisar as imagens e vídeos do resgate, o responsável pela Fundação Florestal, Marco, afirmou se tratar de um filhote de Jaguatirica, em razão dos desenhos da pelagem e os dois riscos em cima da cabeça.

Uverejnil používateľ Cidade de Ilha Comprida Utorok 28. júna 2022

Potom Mendes a jeho pasažieri odniesli mačiatko ocelota na breh, ku ktorému plávalo. Tam pri troche šťastia čakala jeho matka, ktorá dorazila na pobrežie skôr.

Úrady miesto medzičasom pre istotu monitorovali. "Región je prirodzeným biotopom tohto druhu a keďže nebol zranený, bolo dôležité vrátiť ho rovnakým smerom," povedal seržant Augusto z environmentálnej polície.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, Video: facebook.com/cidadeilhacomprida
Najnovšie v kategóriiViac článkov
​Video: Pred bankomat postavili oblečenú figurínu. Briti svojou reakciou neprekvapili

​Video: Pred bankomat postavili oblečenú figurínu. Briti svojou reakciou neprekvapili

VČERA - 22:20Zaujímavosti

Postava, ktorá sa spred bankomatu nepohla ani po niekoľkých minútach, priviedla viacerých čakajúcich na pokraj trpezlivosti.

​Video: 25-ročného boxera zabila jeho vášeň. Zomrel v nemocnici po drsnom knock-oute

​Video: 25-ročného boxera zabila jeho vášeň. Zomrel v nemocnici po drsnom knock-oute

VČERA - 21:10Zaujímavosti

Posledná minúta boxerského zápasu bola pre mladíka osudná. Napriek promptnej operácii ho lekári nedokázali zachrániť.

​Príčina úmrtia: staroba. Čo táto diagnóza vlastne znamená?

​Príčina úmrtia: staroba. Čo táto diagnóza vlastne znamená?

VČERA - 19:21Zaujímavosti

Britská kráľovná Alžbeta II. umrela v úctyhodnom veku 96 rokov. Po tom, ako zverejnili oficiálny úmrtný list, sa ľudia pýtajú, čo si vlastne predstaviť pod príčinou úmrtia, ktorá sa týka veľkého množstva ľudí.

Ako sušiť oblečenie v chladných mesiacoch? Na toto si dajte pozor

Ako sušiť oblečenie v chladných mesiacoch? Na toto si dajte pozor

VČERA - 18:53Zaujímavosti

Sušenie oblečenia v chladných mesiacoch môže byť náročné a mnohokrát aj nákladné. So stúpajúcimi cenami energií je správny čas naučiť sa pár trikov, s ktorými vám oblečenie uschne rýchlo a efektívne aj bez sušičky.

​Ako si prečítať správu na WhatsAppe tak, aby o tom druhá strana nevedela

​Ako si prečítať správu na WhatsAppe tak, aby o tom druhá strana nevedela

VČERA - 16:55Zaujímavosti

Ak vás zaujíma, čo vám posiela kontakt na aplikácii WhatsApp, ale zároveň nechcete, aby zistil, že ste si jeho správu prečítali, postupujte podľa tohto návodu.