• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 8.12.2022Meniny má Marína
Bratislava

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odfúknutou strechou

  • 11:26 17.08.2022
  • Dubnica nad Váhom
Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odfúknutou strechou

Policajti začali trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia.

Strecha, ktorú v utorok (16. 8.) popoludní strhol vietor v areáli súkromnej spoločnosti v Dubnici nad Váhom, poškodila 21 automobilov. Trenčianski policajti začali trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Polícia zistila, že pravdepodobne zlým technologickým postupom bola zrealizovaná montáž plechovej strešnej krytiny na zadnej hale miestnej firmy. Počas búrky sa časť plechovej strešnej krytiny odtrhla od strechy, čím poškodila kazetový strop haly. Odtrhla sa aj časť vzduchotechniky, následkom čoho zostala diera v kazetovom strope. Došlo k poškodeniu ďalších hál a aj viacerých osobných motorových vozidiel. Spolu až 21 vozidlám boli spôsobené rôzne mnohopočetné škrabance, ryhy, preliačiny, rozbitie sklených výplní, odtrhnutie jednotlivých vonkajší častí vozidla a podobne,“ informuje polícia.

Pri udalosti nedošlo k vážnemu zraneniu žiadnej osoby. Škody na majetku budú vysoké. Polícia na mieste vykonala obhliadku, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín.

PRÍRODA UKÁZALA SVOJU SILU. BÚRKA SPÔSOBILA ZNAČNÉ ŠKODY Včera poobede sa prehnala Dubnicou nad Váhom krátka lokálna búrka spojená so silným vetrom a krúpami. Vietor zlomil niekoľko stromov a dokonca strhol plechovú strechu v areáli miestneho závodu. Tá poškodila desiatky zaparkovaných vozidiel. Na mieste zasahovali hasiči, škody však pomáhal odstraňovať každý, kto mohol. Našťastie nedošlo k vážnemu zraneniu žiadnej osoby. Škody na majetku však budú vysoké. Polícia na mieste vykonala obhliadku, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Trenčíne začal v súvislosti s touto udalosťou trestné stíhanie vo veci prečinu Všeobecné ohrozenie. Na základe vykonanej obhliadky na mieste bolo políciou zistené, že pravdepodobne zlým technologickým postupom bola zrealizovaná montáž plechovej strešnej krytiny na zadnej hale miestnej firmy. Počas búrky s krupobitím v poobedných hodinách sa časť plechovej strešnej krytiny odtrhla od strechy, čím poškodila kazetový strop haly tým spôsobom, že urobila viaceré trhliny na strope, ktoré spôsobili zatečenie vody do interiéru haly. Odtrhla sa aj časť vzduchotechniky, následkom čoho zostala diera v kazetovom strope. Okrem tohto došlo aj k poškodeniu ďalších hál a aj viacerých osobných motorových vozidiel zaparkovaných na vedľajšom štrkovom parkovisku. Spolu až 21 vozidlám boli spôsobené rôzne mnohopočetné škrabance, ryhy, preliačiny, rozbitie sklených výplní, odtrhnutie jednotlivých vonkajší častí vozidla a pod. Polícia sa v rámci vyšetrovania zameria na zodpovedanie otázky, či sa dalo vzniknutým škodám na majetku predísť.

Uverejnil používateľ Polícia SR - Trenčiansky kraj Streda 17. augusta 2022
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Video: facebook.com/KRPZTN
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

DNES - 21:53Domáce

Smer zahlasuje za pád vlády, nechce však pomáhať SaS k návratu do nej.

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

DNES - 21:11Domáce

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalší predstavitelia krajiny sa vo štvrtok po návšteve slovenských ministrov v Kyjeve poďakovali Slovensku za podporu a pomoc.

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

DNES - 20:12Domáce

Výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

DNES - 17:30Domáce

Kollár označil SaS za farizejov a odborníkov na rozbíjanie vlád.

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

DNES - 17:17Domáce

Polícia zadržala cez víkend 34-ročného muža, ktorý obťažoval viaceré psičkárky v Bratislave.