• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 2.10.2022Meniny má Levoslav
15°Bratislava

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odfúknutou strechou

  • 11:26 17.08.2022
  • Dubnica nad Váhom
Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s odfúknutou strechou

Policajti začali trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia.

Strecha, ktorú v utorok (16. 8.) popoludní strhol vietor v areáli súkromnej spoločnosti v Dubnici nad Váhom, poškodila 21 automobilov. Trenčianski policajti začali trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Polícia zistila, že pravdepodobne zlým technologickým postupom bola zrealizovaná montáž plechovej strešnej krytiny na zadnej hale miestnej firmy. Počas búrky sa časť plechovej strešnej krytiny odtrhla od strechy, čím poškodila kazetový strop haly. Odtrhla sa aj časť vzduchotechniky, následkom čoho zostala diera v kazetovom strope. Došlo k poškodeniu ďalších hál a aj viacerých osobných motorových vozidiel. Spolu až 21 vozidlám boli spôsobené rôzne mnohopočetné škrabance, ryhy, preliačiny, rozbitie sklených výplní, odtrhnutie jednotlivých vonkajší častí vozidla a podobne,“ informuje polícia.

Pri udalosti nedošlo k vážnemu zraneniu žiadnej osoby. Škody na majetku budú vysoké. Polícia na mieste vykonala obhliadku, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín.

PRÍRODA UKÁZALA SVOJU SILU. BÚRKA SPÔSOBILA ZNAČNÉ ŠKODY Včera poobede sa prehnala Dubnicou nad Váhom krátka lokálna búrka spojená so silným vetrom a krúpami. Vietor zlomil niekoľko stromov a dokonca strhol plechovú strechu v areáli miestneho závodu. Tá poškodila desiatky zaparkovaných vozidiel. Na mieste zasahovali hasiči, škody však pomáhal odstraňovať každý, kto mohol. Našťastie nedošlo k vážnemu zraneniu žiadnej osoby. Škody na majetku však budú vysoké. Polícia na mieste vykonala obhliadku, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Trenčíne začal v súvislosti s touto udalosťou trestné stíhanie vo veci prečinu Všeobecné ohrozenie. Na základe vykonanej obhliadky na mieste bolo políciou zistené, že pravdepodobne zlým technologickým postupom bola zrealizovaná montáž plechovej strešnej krytiny na zadnej hale miestnej firmy. Počas búrky s krupobitím v poobedných hodinách sa časť plechovej strešnej krytiny odtrhla od strechy, čím poškodila kazetový strop haly tým spôsobom, že urobila viaceré trhliny na strope, ktoré spôsobili zatečenie vody do interiéru haly. Odtrhla sa aj časť vzduchotechniky, následkom čoho zostala diera v kazetovom strope. Okrem tohto došlo aj k poškodeniu ďalších hál a aj viacerých osobných motorových vozidiel zaparkovaných na vedľajšom štrkovom parkovisku. Spolu až 21 vozidlám boli spôsobené rôzne mnohopočetné škrabance, ryhy, preliačiny, rozbitie sklených výplní, odtrhnutie jednotlivých vonkajší častí vozidla a pod. Polícia sa v rámci vyšetrovania zameria na zodpovedanie otázky, či sa dalo vzniknutým škodám na majetku predísť.

Uverejnil používateľ Polícia SR - Trenčiansky kraj Streda 17. augusta 2022
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Video: facebook.com/KRPZTN
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Korčok rozhodol o svojom ďalšom pôsobení v politike

Korčok rozhodol o svojom ďalšom pôsobení v politike

DNES - 16:04Domáce

Strana SaS ponúkala exministrovi zahraničia post lídra na kandidátke. Korčok v nedeľu zaujal jasné stanovisko.

Európska asociácia sudcov má výhrady k zmenám súdnej mapy na Slovensku

Európska asociácia sudcov má výhrady k zmenám súdnej mapy na Slovensku

DNES - 15:40Domáce

Európska asociácia sudcov nesúhlasí, aby predseda okresného súdu mohol od januára 2023 rozhodnúť o preložení sudcov v rámci svojho obvodu bez ich súhlasu.

Prešovská univerzita zvýšila ceny za ubytovanie a pripravuje úsporné opatrenia

Prešovská univerzita zvýšila ceny za ubytovanie a pripravuje úsporné opatrenia

DNES - 15:23Domáce

Prešovská univerzita pripravuje súbor úsporných opatrení v súvislosti so šetrením energií.

Na Slovensku sa má vyrobiť pre Ukrajinu 16 húfnic Zuzana 2, potvrdilo ministerstvo obrany

Na Slovensku sa má vyrobiť pre Ukrajinu 16 húfnic Zuzana 2, potvrdilo ministerstvo obrany

DNES - 14:59Domáce

Štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence by mala vyrobiť pre Ukrajinu ďalších 16 kusov samohybných kanónových húfnic Zuzana 2.

Šeliga sa poradí s kolegyňami, ako sa zachovajú pri odvolávaní Matoviča

Šeliga sa poradí s kolegyňami, ako sa zachovajú pri odvolávaní Matoviča

DNES - 14:32Domáce

Koaličný poslanec zo strany Za ľudí Juraj Šeliga sa poradí so straníckymi kolegyňami, ako sa v utorok zachovajú pri odvolávaní Igora Matoviča z funkcie ministra financií.