• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 2.10.2022Meniny má Levoslav
12°Bratislava

Velič: Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby koalícia ostala jednotná

  • 18:01 12.08.2022
  • Bratislava
Velič: Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby koalícia ostala jednotná

Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby ostala koalícia jednotná a našla riešenie krízy. Deklarovali to predstavitelia strany Viera Leščáková a Dušan Velič po piatkovom rokovaní v bratislavskom vládnom hoteli Bôrik.

Velič uviedol, že všetky strany sa snažia vytvoriť podmienky pre SaS, aby vo vláde zotrvala a rovnako chcú zotrvanie štvorlístka.

Strana Za ľudí sa bude sústrediť na to, aby sme ostali jednotní a našli riešenia. Ak nám jeden z partnerov dáva isté podmienky, ktoré sú až možno politicky nesplniteľné, pripadá nám to ako exit stratégia alebo úniková stratégia, ktorú nechápem,“ poznamenal. Považuje za dôležité stretávať sa. Politika je podľa jeho slov vždy o kompromisoch. Podčiarkol potrebu jednoty aj vzhľadom na aktuálnu ekonomickú krízu.

Leščáková hodnotí pozitívne, že SaS prišla na piatkové rokovanie i to, že sa strany zídu opäť budúci týždeň. „Keď raz prijmem zodpovednosť vládnutia, ťarchu zodpovednosti, tak si myslím, že ju mám niesť štyri roky, a nie keď sa situácia veľmi zhorší, a treba povedať, že nosné ministerstvo, ktoré bude riešiť energetickú krízu, je ministerstvo hospodárstva, vtedy vidím najnevhodnejší čas na to, aby minister hospodárstva utekal z boja a utekal z vlády,“ povedala. Považuje za veľmi dôležité stabilne dovládnuť v štvorkoalícii.

Čo sa týka zotrvania lídra OĽANO Igora Matoviča na poste ministra financií, strana Za ľudí tu podľa Veliča nie je na to, aby kádrovala, alebo robila personálne zmeny. Nepovedal, či s Matovičom majú problém, ani či si myslí, že robí dobre svoju prácu. Poukázal na rozloženie síl a postavenie Matoviča ako lídra OĽANO.

Leščáková dodala, že postoj OĽANO je jasný. Poznamenala, že strana Za ľudí v konflikte SaS a OĽANO nefiguruje a hodnotiť môžu akurát celkovú prácu rezortu financií pod vedením Matoviča. Ak by mala povedať, či má ostať vo vedení ministerstva na základe faktov, odpovedala by áno. Argumentovala pritom napríklad výsledkami prezentovanými štátnym tajomníkom rezortu financií Marcelom Klimekom z minulého týždňa.

Strana doplnila, že premiér Eduard Heger (OĽANO) predostrel viaceré konštruktívne návrhy na zmenu pravidiel fungovania koalície. V súvislosti so SaS podotkla, že liberáli chcú požívať všetky výhody opozície aj koalície, teda nemať zodpovednosť, neriešiť problémy krajiny, ale sa iba politicky posilňovať na prebiehajúcej energetickej a inflačnej kríze v Európe. „Strana Za ľudí takýto postoj odmieta a aj v takejto ťažkej situácii bude presadzovať zodpovedné riešenia,“ dodali z tlačového oddelenia strany.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Meteorológovia upozorňujú na silný vietor, na nedeľu vydali výstrahy

Meteorológovia upozorňujú na silný vietor, na nedeľu vydali výstrahy

VČERA - 18:48Domáce

Meteorológovia upozorňujú na silný vietor na horách. V tejto súvislosti vydali na nedeľu výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na svojom webe.

Nelegálnou migráciou sa zaoberá aj SIS

Nelegálnou migráciou sa zaoberá aj SIS

VČERA - 18:19Domáce

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie.

Hlas vyzval ľudí, aby nadchádzajúce voľby poňali aj ako referendum o vláde

Hlas vyzval ľudí, aby nadchádzajúce voľby poňali aj ako referendum o vláde

VČERA - 16:01Domáce

Ľudia by sa nemali obávať poňať nadchádzajúce októbrové komunálne a regionálne voľby politicky, aj ako referendum o terajšej vládnej koalícii. Vyhlásil to na tlačovom brífingu po sneme strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

V piatok zadržali na území Slovenska 222 nelegálnych migrantov

V piatok zadržali na území Slovenska 222 nelegálnych migrantov

VČERA - 15:08Domáce

Slovenskí policajti pomáhajú s monitorovaním situácie aj v prihraničných oblastiach Maďarska.

Bratislavskí záchranári varujú pred ohrozením životov pacientov. Situáciu má riešiť Kollár

Bratislavskí záchranári varujú pred ohrozením životov pacientov. Situáciu má riešiť Kollár

VČERA - 14:01Domáce

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár prijme začiatkom budúceho týždňa zamestnancov Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave.