• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 17.8.2022Meniny má Milica
32°Bratislava

Video: V detskej liečebni poznali kruté praktiky. Exploreri odhaľujú jej schátrané útroby

  • 21:58 05.08.2022
  • Svet
Video: V detskej liečebni poznali kruté praktiky. Exploreri odhaľujú jej schátrané útroby

Urban explorerka sa pozrela na ruiny toho, čo kedysi bývalo detským ústavom. Podľa dochovaných záznamov v ňom „zanedbávali pacientov“ a neštítili sa ani barbarskej liečby.

Američanka Gabby, ktorá na TikToku prevádzkuje konto s názvom The Muse, často navštevuje neprístupné budovy a areály, s ktorými potom prostredníctvom kamerových záznamov zoznamuje verejnosť. Je jednou z mnohých urban explorerov v Spojených štátoch.

24-ročná Gabby sa najnovšie spolu s o rok starším priateľom Sonnym pozrela na bývalý detský ústav, ktorý v minulosti slúžil ako psychiatrická liečebňa. Z dôvodu prevencie pred vandalizmom dvojica bližšie nešpecifikovala polohu schátraných budov liečebne.

O zariadení, ktoré párik navštívil, je podľa nich známe, že „zanedbávalo pacientov“ a „bez ich súhlasu na nich prevádzalo experimentálnu liečbu“.

@urbex_muse these children went through so much #fyp #urbex #abandoned #urbanexploring #abandonedplaces #asylum #childrensward #foryou #foryoupage ♬ original sound - Stay hydrated 緯俺な

V budove ústavu sa nachádza niekoľko miestností, ktoré predtým slúžili ako operačné sály. Jedna z nich pravdepodobne spĺňala funkciu márnice, pričom v nej stále možno nájsť úložné regály a už nefunkčné nádrže na hydroterapiu, v ktorých vystavovali pacientov ľadovej a horúcej vode v snahe vyliečiť ich.

Tak, ako v iných podobných zariadeniach, aj v budove niekdajšej detskej nemocnice sú po zemi dodnes pohádzané kusy oblečenia, ktoré pravdepodobne patrili pacientom. Väčšinu z nich tvorili siroty.

Budova ústavu je dnes značne zanedbaná, čo vidno aj na odlupujúcich sa omietkach, popraskaných dlážkach a zničených stropoch. Vandali v mnohých miestnostiach posprejovali steny a nechali v nich odpadky.

@urbex_muse deep inside a pitch black basement#fyp #urbex #abandoned #urbanexploring #abandonedplaces #asylum #morgue #foryou #foryoupage ♬ Scary - Background Sounds

„Vyšli sme na horné poschodia, kde sme objavili dve operačné sály s obrovskými oknami, ktoré do nich prepúšťali dostatok svetla počas operácií,“ vysvetľuje explorerka vo videu. „Obzrela som si aj odtoky v oboch miestnostiach, ktoré slúžili na odtekanie telesných tekutín.“

Po krátkej prehliadke oddelenia zubných ambulancií nasledoval príchod do márnice. „Nakoniec sme vošli do márnice, v ktorej boli štyri priečinky pre štyri telá,“ dodáva Gabby s tým, že vedľa márnice sa nachádza pitevňa, v ktorej ostali len pozostatky operačného stola.

Gabby sa podľa vlastných slov zaujíma o psychológiu, preto ju prehliadka miesta veľmi zaujala. Okrem iného si všimla aj farebné kresby na stenách, ktoré svojho času zrejme mali pôsobiť upokojujúco.

@urbex_muse always cool finding so much left #fyp #urbex #abandoned #urbanexploring #abandonedplaces #asylum #foryou #foryoupage ♬ Original Sound - Unknown

„Ťažko sa nám kráčalo tými chodbami pri pomyslení na to, že tu vychovali nespočetné množstvo sirôt alebo nechcených detí,“ dodáva explorerka. „O tomto zariadení je okrem toho známe, že zanedbávalo pacientov a testovali v ňom experimentálne procedúry a liečby bez ich súhlasu.“

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, mirror.co.uk, Video: tiktok.com/@urbex_muse
Najnovšie v kategóriiViac článkov
​Video: Lesníci zachraňovali zdrogovaného medveďa, zviera ledva dýchalo

​Video: Lesníci zachraňovali zdrogovaného medveďa, zviera ledva dýchalo

VČERA - 21:54Zaujímavosti

Medveď, ktorý skonzumoval značné množstvo nebezpečného medu, javil ťažkosti s dýchaním.

​Video: Rodičia dávali dieťaťu vodku, polícia okamžite zakročila

​Video: Rodičia dávali dieťaťu vodku, polícia okamžite zakročila

VČERA - 20:00Zaujímavosti

Polícia zatkla rodičovský pár po tom, ako kŕmili vlastné dieťa alkoholom.

Eva Rysová, divadelná a televízna herečka, oslavuje 90. narodeniny

Eva Rysová, divadelná a televízna herečka, oslavuje 90. narodeniny

VČERA - 7:52Zaujímavosti

Čaro divadelných dosiek okúsila Eva Rysová už ako gymnazistka, keď účinkovala v predstaveniach Divadelného súboru Timrava v Lučenci.

Video: Muž nachytal reportéra počas živého vysielania. Toto skrýval pred divákmi

Video: Muž nachytal reportéra počas živého vysielania. Toto skrýval pred divákmi

20:37 15.08.2022Zaujímavosti

Televízia natáčala priamo pred rodinnými domami.