• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 11.8.2022Meniny má Zuzana
16°Bratislava

Pohoda oslávila 25 rokov skvelou atmosférou na vypredanom trenčianskom letisku

  • 11:03 12.07.2022
  • Bratislava
Pohoda oslávila 25 rokov skvelou atmosférou na vypredanom trenčianskom letisku

Na festivale prebehlo viac ako 130 koncertov, debát, workshopov, performancií, čítačiek a ďalších umeleckých vystúpení, vystúpili umelci z 30 krajín sveta.

Najcennejším darčekom k štvrťstoročnici Pohody boli jej návštevníci. Najskôr prejavili festivalu dôveru, keď si mnohí ponechali lístky kúpené ešte v roku 2019. Ďalšie tisíce sa k nim pridali, Pohoda sa vypredala, všetci spolu naplnili areál trenčianskeho letiska výnimočnou atmosférou plnou radosti a spolupatričnosti. TASR o tom informoval PR manažér festivalu Anton Repka.

Na festivale prebehlo viac ako 130 koncertov, debát, workshopov, performancií, čítačiek a ďalších umeleckých vystúpení, vystúpili umelci z 30 krajín sveta. Výnimočne bola zastúpená Austrália – pamätným ostane hlboký a magický koncert Nicka Cavea and The Bad Seeds z otváracieho dňa festivalu, ale aj odviazaná párty skupiny Confidence Man v sobotu (9. 7.) na hlavnom pódiu. Emočne najsilnejší bol koncert Luhanskej filharmónie, ale aj koncerty oslavujúce tvorbu Miroslava Žbirku a Milana Lasicu.

Festival má čoraz silnejšiu scénu menšinových žánrov. Obrovský záujem bol o kapelu Black Midi, ktorá bola hviezdou druhého open-air pódia, veľký záujem vzbudili aj japonské 'punkáčky' Otoboke Beaver, kórejskí k-poperi Balming Tiger a britská techno punkerka Louisahhh.

Mimoriadne zastúpenie mala domáca scéna. Predstavili sa raperi Gleb, Porsche Boy a Boy Wonder, veľa ľudí si užívalo koncerty Slobodnej Európy, Polemicu s Medial Banana či Chiki liki tu-a. Albumy pokrstili Cellosseum, Drť, Katka Žbirková so synom Davidom pokrstili nový album Mekyho. Hlavnou hviezdou domácej scény bol FVLCRVM s audiovizuálnou šou na záver festivalu na hlavnom pódiu.

Tento rok bol emočne najsilnejší a zároveň logisticky najťažší v našej histórii. Som šťastný z toho, akú atmosféru vytvorili na letisku naše návštevníčky a návštevníci, bol to návrat Pohody ako z toho najlepšieho sna. Som hrdý na náš tím. Za všetkým stoja konkrétni ľudia – návštevníci, dodávatelia a ľudia zo zázemia spolu s umelcami a umelkyňami na chvíľu vytvorili úžasnú komunitu. Som vďačný za toto výnimočné stretnutie a teším sa na tie ďalšie,“ povedal o festivale Michal Kaščák.

Organizátori veria, že ďalšia Pohoda bude opäť v plnej verzii a v plánovanom termíne 6. – 8. júla 2023.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Od narodenia významného spisovateľa Vladimíra Mináča uplynulo 100 rokov

Od narodenia významného spisovateľa Vladimíra Mináča uplynulo 100 rokov

VČERA - 7:51Kultúra

Jeho prozaická, esejistická, ale aj publicistická tvorba takmer polstoročie dodávala impulzy vývinu nielen slovenskej literatúre, ale aj spoločnosti a kultúre. Od narodenia Vladimíra Mináča uplynie v stredu 100 rokov.

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

V Mníchove má byť koncert Rammsteinu pre 145.000 ľudí

18:34 09.08.2022Kultúra

Úrady v bavorskej metropole Mníchov sa ešte nerozhodli, či nemeckej rockovej skupine Rammstein povolia usporiadať silvestrovský koncert pre približne 145.000 ľudí.

Oceňovaný americký herec Dustin Hoffman slávi 85. narodeniny

Oceňovaný americký herec Dustin Hoffman slávi 85. narodeniny

6:33 08.08.2022Kultúra

Herec, ktorý upútava svojím dôsledne prepracovaným herectvom, má dnes 85 rokov.

Jubilant Mistrík: Divadlo je choroba, kto dostane bacila Thálie, ťažko sa z toho vylíže

Jubilant Mistrík: Divadlo je choroba, kto dostane bacila Thálie, ťažko sa z toho vylíže

7:29 03.08.2022Kultúra

Na divadelné dosky sa postavil už ako šesťročný. Pôsobil v Slovenskom národnom divadle (SND) a v iných slovenských divadlách.

Giancarlo Giannini, taliansky herec známy aj z

Giancarlo Giannini, taliansky herec známy aj z "bondoviek", má 80 rokov

6:31 01.08.2022Kultúra

Patrí k najznámejším talianskym hercom. Nominácie na Oscara sa dočkal už v druhej polovici 70. rokov minulého storočia za účinkovanie vo filme Pasqualino Sedmikráska.