• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 11.8.2022Meniny má Zuzana
20°Bratislava

Počet obetí po zosuve ľadovca v Alpách stúpol na deväť

  • 21:12 06.07.2022
  • Canazei
Počet obetí po zosuve ľadovca v Alpách stúpol na deväť

Záchranný tím v stredu našiel ďalšie dve telá obetí zosuvu ľadovca v talianskych Alpách. Celkový počet potvrdených obetí nedeľňajšej tragédie sa tak vyšplhal na deväť. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a DPA.

Najvyšší predstaviteľ Tridentskej autonómnej provincie Maurizio Fugatti uviedol, že pátracia akcia pokračuje. Stále sú totiž nezvestní najmenej traja ľudia - všetko občania Talianska.

Fugatti oznámil, že doteraz sa podarilo identifikovať štyri obete zosuvu ľadovca. Do procesu identifikácie zapojili aj policajný tím, ktorý sa špecializuje na analýzu DNA.

Pre riziko ďalšieho zosuvu používajú záchranári drony a helikoptéry. Vo štvrtok sa očakáva priaznivejšie počasie, tímy expertov s pátracími psami sa preto môžu vydať aj do nižšej časti svahu.

Časť hory Marmolada, kde sa ľadovec v nedeľu zosunul, ostane aj naďalej neprístupná pre turistov. To má uľahčiť prácu záchranného tímu a horolezcom zabrániť v prístupe do potencionálne nebezpečných oblastí.

Väčšinu územia Talianska zasiahli horúčavy, čo odborníkom sťažilo možnosť predpovedať zosuvy ľadovcov. Ich stav bol až donedávna považovaný za stabilný. Mnohí predpokladajú, že nedeľňajšiu tragédiu spôsobili práve stúpajúce teploty.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nemecko prikáže obciam zriadiť verejné pitné fontánky

Nemecko prikáže obciam zriadiť verejné pitné fontánky

DNES - 7:28Zahraničné

Nemecká ministerka životného prostredia Steffi Lemkeová chce, aby mali mestá a obce v Nemecku povinne zriadené nové pitné fontánky. Príslušný návrh zákona od strany Zelených prešiel v spolkovom kabinete v stredu.

Kim Čong-un počas šírenia covidu dostal

Kim Čong-un počas šírenia covidu dostal "horúčku", priznala jeho sestra

DNES - 6:22Zahraničné

Severokórejský vodca Kim Čong-un počas vlny šírenia covidu v KĽDR ochorel a dostal "vysokú horúčku". Priznala to vplyvná vodcova sestra Kim Jo-džong.

Biden odcestoval na rodinnú dovolenku do Južnej Karolíny

Biden odcestoval na rodinnú dovolenku do Južnej Karolíny

DNES - 6:07Zahraničné

Americký prezident Joe Biden odcestoval v stredu z Washingtonu na letnú dovolenku, ktorú strávi s rodinou v štáte Južná Karolína. Očakáva sa, že mimo Washingtonu bude minimálne sedem dní.

Kim Čong-un vyhlásil víťazstvo nad covidom

Kim Čong-un vyhlásil víťazstvo nad covidom

DNES - 6:07Zahraničné

Severokórejský vodca Kim Čong-un deklaroval víťazstvo v boji proti covidu.

Proruskí separatisti tvrdia, že vstúpili do miest Soledar a Bachmut

Proruskí separatisti tvrdia, že vstúpili do miest Soledar a Bachmut

DNES - 6:06Zahraničné

Proruskí separatisti v stredu vyhlásili, že ich jednotky vstúpili do miest Soledar a Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Informovala o tom televízia CNN.