• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 11.8.2022Meniny má Zuzana
16°Bratislava

Duda: Na summite NATO je dôležitá jednota a solidarita

  • 11:29 29.06.2022
  • Varšava
Duda: Na summite NATO je dôležitá jednota a solidarita

Poľský prezident Andrzej Duda dúfa, že z prebiehajúceho summitu NATO v Madride vzíde jednota a solidarita. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

Po prvé jednota, jednota a ešte raz jednota, a po druhé solidarita, to je to najdôležitejšie v rámci Severoatlantickej aliancie,“ uviedol Duda pre novinárov na okraj summitu.

Podľa poľského prezidenta je to, že NATO drží spolu a koná spoločne zoči-voči ruskej invázii na Ukrajine, obrovský úspech, vďaka ktorému sa Ukrajine dostáva pomoci.

Rusko už nie je partnerom NATO, čo sa popravde malo stať už dávno. Dnes je (Rusko) bezpochyby najväčšou hrozbou pre krajiny NATO, najmä tie na jeho východnom krídle,“ vyhlásil Duda.

Poľský prezident zároveň dodal, že Rusko je jasnou hrozbou pre baltské štáty a že Poľsko už počulo niekoľko výhražných vyhlásení, v súvislosti s ktorými Duda vyjadril nádej, že sa odrazia v rozhodnutiach prijatých na summite NATO.

Lídri 30 členských štátov Severoatlantickej aliancie sa v týchto dňoch stretávajú v Madride, aby sa v súvislosti s vojnou na Ukrajine dohodli na novej strategickej koncepcii pre Európu.

Podľa Dudu budú stredajšie rokovania venované posilneniu obrany, ako i vzťahom s Čínou a problémom spojeným s možnosťou potravinovej krízy.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nemecko prikáže obciam zriadiť verejné pitné fontánky

Nemecko prikáže obciam zriadiť verejné pitné fontánky

DNES - 7:28Zahraničné

Nemecká ministerka životného prostredia Steffi Lemkeová chce, aby mali mestá a obce v Nemecku povinne zriadené nové pitné fontánky. Príslušný návrh zákona od strany Zelených prešiel v spolkovom kabinete v stredu.

Kim Čong-un počas šírenia covidu dostal

Kim Čong-un počas šírenia covidu dostal "horúčku", priznala jeho sestra

DNES - 6:22Zahraničné

Severokórejský vodca Kim Čong-un počas vlny šírenia covidu v KĽDR ochorel a dostal "vysokú horúčku". Priznala to vplyvná vodcova sestra Kim Jo-džong.

Biden odcestoval na rodinnú dovolenku do Južnej Karolíny

Biden odcestoval na rodinnú dovolenku do Južnej Karolíny

DNES - 6:07Zahraničné

Americký prezident Joe Biden odcestoval v stredu z Washingtonu na letnú dovolenku, ktorú strávi s rodinou v štáte Južná Karolína. Očakáva sa, že mimo Washingtonu bude minimálne sedem dní.

Kim Čong-un vyhlásil víťazstvo nad covidom

Kim Čong-un vyhlásil víťazstvo nad covidom

DNES - 6:07Zahraničné

Severokórejský vodca Kim Čong-un deklaroval víťazstvo v boji proti covidu.

Proruskí separatisti tvrdia, že vstúpili do miest Soledar a Bachmut

Proruskí separatisti tvrdia, že vstúpili do miest Soledar a Bachmut

DNES - 6:06Zahraničné

Proruskí separatisti v stredu vyhlásili, že ich jednotky vstúpili do miest Soledar a Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Informovala o tom televízia CNN.