• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 7.7.2022Meniny má Oliver
16°Bratislava

Školy zisťovali záujem o samotesty pre žiakov, prejavilo o ne záujem 48 percent

  • 8:22 23.06.2022
  • Bratislava
Školy zisťovali záujem o samotesty pre žiakov, prejavilo o ne záujem 48 percent

Školy zisťovali od rodičov záujem o antigénové samotesty pre žiakov na nový školský rok 2022/2023 v období od 30. mája do 7. júna. O dobrovoľné antigénové samotestovanie prejavilo záujem viac ako 48 percent všetkých žiakov. Pre TASR to potvrdili z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Rezort školstva sa aj takouto formou pripravuje na nasledujúci školský rok 2022/2023 a zároveň na bezpečný návrat žiakov do škôl v súvislosti s ochorením COVID-19. „Pre školy, ktoré zisťujú záujem o antigénové samotesty od rodičov pre budúcich žiakov prvých ročníkov v školskom roku 2022/2023, je termín zisťovania záujmu posunutý do 24. júna (napríklad e-mailom), a to z dôvodu vydávania rozhodnutí o prijatí. Pokiaľ však škola už pozná počet aj pre takýchto žiakov, automaticky môže o antigénové samotesty žiadať,“ uviedol rezort školstva.

Záujem o dobrovoľné antigénové testovanie prejavilo 48 percent žiakov, pričom v tomto čísle ešte nie sú zahrnutí všetci žiaci budúcich prvých ročníkov.

Rezort školstva uviedol, že antigénové samotesty distribuované koncom školského roka 2021/2022 pre žiakov základných, stredných a špeciálnych škôl, o ktoré rodičia prejavili záujem, sú určené na použitie v školskom roku 2022/2023 v prípade opätovného výskytu ochorenia COVID-19. „Antigénové samotesty, ktoré sa distribuujú pre žiakov, ktorých rodičia o ne prejavia záujem, sú distribuované v balíkoch po päť kusov,“ spresnil rezort školstva.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) povedal, že z informácií, ktoré má napríklad aj od hlavnej odborníčky Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Eleny Prokopovej, by nemala od septembra prísť významná vlna ochorenia COVID-19. „Ale aj tak sme urobili opatrenia a požiadali sme všetky školy, aby zistili záujem rodičov o možnosť testovania od septembra,“ povedal.

Na regionálnych úradoch bolo podľa slov ministra k dispozícii cez jeden milión testov. „Požiadali sme o ďalšie dva milióny testov, ktoré už boli rozdistribuované. Už sme ich aj rozdistribuovali na jednotlivé školy, rodičia si ich môžu vyzdvihnúť teraz pred letom a ak príde tá situácia, na začiatku školského roka si ich budú môcť vyzdvihnúť,“ povedal Gröhling. V prípade prvákov budú testy distribuované neskôr. „Fungovanie bude veľmi podobné, ale na rozhodnutie regionálnych úradov a z mojej pozície už nebudeme zatvárať školy,“ uzavrel.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pri bufete našli telo muža, prípadom sa zaoberá polícia

Pri bufete našli telo muža, prípadom sa zaoberá polícia

VČERA - 21:10Domáce

Polícia vyšetruje bližšie okolnosti úmrtia cyklistu.

SNS vyzýva Sulíka, Matoviča a Kollára, aby sa dohodli na predčasných voľbách

SNS vyzýva Sulíka, Matoviča a Kollára, aby sa dohodli na predčasných voľbách

VČERA - 20:49Domáce

Mimoparlamentná SNS reaguje na rozhodnutie SaS o vypovedaní koaličnej zmluvy.

Sólymos: Nová koaličná zmluva nič nevyrieši

Sólymos: Nová koaličná zmluva nič nevyrieši

VČERA - 19:55Domáce

Nová koaličná zmluva nič nevyrieši. Myslí si to predseda republikovej rady mimoparlamentnej Aliancie László Sólymos.

Spolu: Ultimátum je jednou z posledných šancí, ako uchovať demokratickú koalíciu

Spolu: Ultimátum je jednou z posledných šancí, ako uchovať demokratickú koalíciu

VČERA - 19:25Domáce

Predseda strany Spolu Miroslav Kollár postoju SaS rozumie, demokrati by mali začať rokovania o spoločnom postupe.

Fico: Slovenská vláda kolabuje, receptom je okamžitá zmena Ústavy SR

Fico: Slovenská vláda kolabuje, receptom je okamžitá zmena Ústavy SR

VČERA - 19:18Domáce

Slovenská vláda podľa lídra opozičného Smeru-SD Roberta Fica kolabuje. Skonštatoval to v reakcii na rozhodnutie SaS o vypovedaní koaličnej zmluvy. Opätovne volá po zmene Ústavy SR a skrátení volebného obdobia.