• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 9.8.2022Meniny má Ľubomíra
26°Bratislava

Video: Žena ukazuje desivé následky po vysadení antikoncepcie. S týmto mnohé nerátajú

  • 10:29 18.06.2022
  • Montgomery
Video: Žena ukazuje desivé následky po vysadení antikoncepcie. S týmto mnohé nerátajú

Obdobie po vysadení antikoncepcie opisuje ako „peklo na zemi“. S takýmito problémami sa musela vysporiadať mladá Američanka.

Američanka Chancey Sessionsová z Alabamy sa po desiatich rokoch užívania antikoncepcie dobrovoľne vzdala tohto lieku. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti TikTok dnes ostatným ženám ukazuje následky, aké to na jej zdraví zanechalo, a s akými treba rátať v podobných prípadoch.

Najvýraznejšia zmena sa odohrala na pokožke Sessionsovej hlavy, ktorá v priebehu dvoch mesiacov od vysadenia prišla o 60 percent vlasov. Lekári ju však predtým ubezpečovali, že sa nemusí báť žiadnych vedľajších príznakov.

„Hlúposť,“ odkazuje Američanka vo videu. „Za posledné štyri mesiace som si prešla peklom na zemi. Zakaždým, keď som prišla k lekárovi, povedal len, 'antikoncepcia to vyrieši.' 'Máte málo antikoncepcie? Zvýšime dávku, to pomôže.'“

Sessionsová zverejnila prvé video vo februári 2022, pričom sledovateľom ukázala, koľko vlasov jej vypadalo. „Antikoncepcia vás nedokáže takto doriadiť,“ znie názov videa, ktoré si získalo milióny pozretí.

@chan.sessions Wild! #birthcontrolproblems #womenshealth #healingjourney #hormonalimbalance #thriving #hairloss #alopecia #hairlossjourney #alopeciaareata #alopeciagang #FORDfortheBuilders #LIKEABOMBSHELL #foryou #crunchy ♬ original sound - heyy

Mladá žena sa pri prvých náznakoch vypadávania vlasov podľa vlastných slov okamžite vybrala za gynekológom, ktorý jej však tvrdil, že ide o normálnu reakciu. Neskôr dokonca navrhol, aby začala opätovne užívať antikoncepciu.

„Naozaj som si myslela, že sa mi končí život,“ opisuje svoje vtedajšie pocity Sessionsová. „Vedela som, že niečo nie je v poriadku ešte predtým, ako sa to zhoršilo, ale nik z môjho okolia ma nebral vážne.“

Rodičia a svokrovci Chancey presviedčali, že masívne vypadávanie vlasov súvisí so stresom, čo podľa nej nedávalo zmysel, keďže sa inak cítila šťastne a spokojne. V tom istom čase dokonca absolvovala medové týždne na ostrovoch Bora Bora a Tahiti.

Zúfalá Američanka nakoniec navštívila aj dermatologickú ambulanciu, kde jej vysvetlili, že pravdepodobne utrpela hormonálny šok, ktorý u nej spustil alopéciu.

Vlasové korienky Sessionsovej po vysadení antikoncepcie náhle prešli do fázy telogénneho efluvia, ktorú môžu spustiť aj značne traumatizujúce udalosti. Po takýchto skúsenostiach dochádza k narušeniu hormonálnej rovnováhy organizmu.

Antikoncepcia má schopnosť spomaliť telogénovú fázu rastu vlasov, počas ktorej vlasy odpočívajú a nevypadávajú. Jej náhle vysadenie má preto za následok rýchly presun do obdobia vypadávania. Táto fáza môže pretrvávať 3 až 6 mesiacov po vysadení liekov, po ktorých by sa mal vlasový cyklus opäť obnoviť.

@chan.sessions Just a growing!! #hairgrowth #hormonalimbalance #birthcontrolproblems #growth #healingjourney #hairloss #womenshealth #regrowth ♬ She Share Story (for Vlog) - 山口夕依

„Som vďačná, že mi na hlave ostali aspoň nejaké vlasy,“ tvrdí Chancey vo videu. „Mohlo to byť oveľa horšie. Videla som aj horšie následky.“

Sissionsovej podľa vlastných slov vzniklo na hlave 7 až 10 plešivých miest, kvôli čomu si musela zvyknúť na častejšie nosenie čiapky. Preventívne si zohnala aj parochňu, no ako sama tvrdí, vlasy jej nakoniec opäť začali dorastať.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, buzzfeed.com, nypost.com, Video: tiktok.com/chan.sessions
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto aktivita môže naznačovať výšku vašej kryštalizovanej inteligencie

Táto aktivita môže naznačovať výšku vašej kryštalizovanej inteligencie

VČERA - 19:12Zaujímavosti

Negatívne vnímaná aktivita môže byť znakom vysokého IQ.

Túto chybu pri odkladaní zubnej kefky nerobte. Aspoň raz za týždeň dodržte toto pravidlo!

Túto chybu pri odkladaní zubnej kefky nerobte. Aspoň raz za týždeň dodržte toto pravidlo!

20:03 07.08.2022Zaujímavosti

Čisté a zdravé zuby sú výsadou ľudí, ktorí aspoň dvakrát denne siahnu po zubnej kefke. Aj o tú sa ale treba vedieť správne postarať.

Toto je dôvod, prečo niektorých psychopatov len ťažko rozoznáte

Toto je dôvod, prečo niektorých psychopatov len ťažko rozoznáte

19:33 07.08.2022Zaujímavosti

Mnohým psychopatom sa podarí dostať sa na tie najvyššie manažérske pozície.