• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 30.6.2022Meniny má Melánia
34°Bratislava

Video: Žena ukazuje desivé následky po vysadení antikoncepcie. S týmto mnohé nerátajú

  • 10:29 18.06.2022
  • Montgomery
Video: Žena ukazuje desivé následky po vysadení antikoncepcie. S týmto mnohé nerátajú

Obdobie po vysadení antikoncepcie opisuje ako „peklo na zemi“. S takýmito problémami sa musela vysporiadať mladá Američanka.

Američanka Chancey Sessionsová z Alabamy sa po desiatich rokoch užívania antikoncepcie dobrovoľne vzdala tohto lieku. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti TikTok dnes ostatným ženám ukazuje následky, aké to na jej zdraví zanechalo, a s akými treba rátať v podobných prípadoch.

Najvýraznejšia zmena sa odohrala na pokožke Sessionsovej hlavy, ktorá v priebehu dvoch mesiacov od vysadenia prišla o 60 percent vlasov. Lekári ju však predtým ubezpečovali, že sa nemusí báť žiadnych vedľajších príznakov.

„Hlúposť,“ odkazuje Američanka vo videu. „Za posledné štyri mesiace som si prešla peklom na zemi. Zakaždým, keď som prišla k lekárovi, povedal len, 'antikoncepcia to vyrieši.' 'Máte málo antikoncepcie? Zvýšime dávku, to pomôže.'“

Sessionsová zverejnila prvé video vo februári 2022, pričom sledovateľom ukázala, koľko vlasov jej vypadalo. „Antikoncepcia vás nedokáže takto doriadiť,“ znie názov videa, ktoré si získalo milióny pozretí.

@chan.sessions Wild! #birthcontrolproblems #womenshealth #healingjourney #hormonalimbalance #thriving #hairloss #alopecia #hairlossjourney #alopeciaareata #alopeciagang #FORDfortheBuilders #LIKEABOMBSHELL #foryou #crunchy ♬ original sound - heyy

Mladá žena sa pri prvých náznakoch vypadávania vlasov podľa vlastných slov okamžite vybrala za gynekológom, ktorý jej však tvrdil, že ide o normálnu reakciu. Neskôr dokonca navrhol, aby začala opätovne užívať antikoncepciu.

„Naozaj som si myslela, že sa mi končí život,“ opisuje svoje vtedajšie pocity Sessionsová. „Vedela som, že niečo nie je v poriadku ešte predtým, ako sa to zhoršilo, ale nik z môjho okolia ma nebral vážne.“

Rodičia a svokrovci Chancey presviedčali, že masívne vypadávanie vlasov súvisí so stresom, čo podľa nej nedávalo zmysel, keďže sa inak cítila šťastne a spokojne. V tom istom čase dokonca absolvovala medové týždne na ostrovoch Bora Bora a Tahiti.

Zúfalá Američanka nakoniec navštívila aj dermatologickú ambulanciu, kde jej vysvetlili, že pravdepodobne utrpela hormonálny šok, ktorý u nej spustil alopéciu.

Vlasové korienky Sessionsovej po vysadení antikoncepcie náhle prešli do fázy telogénneho efluvia, ktorú môžu spustiť aj značne traumatizujúce udalosti. Po takýchto skúsenostiach dochádza k narušeniu hormonálnej rovnováhy organizmu.

Antikoncepcia má schopnosť spomaliť telogénovú fázu rastu vlasov, počas ktorej vlasy odpočívajú a nevypadávajú. Jej náhle vysadenie má preto za následok rýchly presun do obdobia vypadávania. Táto fáza môže pretrvávať 3 až 6 mesiacov po vysadení liekov, po ktorých by sa mal vlasový cyklus opäť obnoviť.

@chan.sessions Just a growing!! #hairgrowth #hormonalimbalance #birthcontrolproblems #growth #healingjourney #hairloss #womenshealth #regrowth ♬ She Share Story (for Vlog) - 山口夕依

„Som vďačná, že mi na hlave ostali aspoň nejaké vlasy,“ tvrdí Chancey vo videu. „Mohlo to byť oveľa horšie. Videla som aj horšie následky.“

Sissionsovej podľa vlastných slov vzniklo na hlave 7 až 10 plešivých miest, kvôli čomu si musela zvyknúť na častejšie nosenie čiapky. Preventívne si zohnala aj parochňu, no ako sama tvrdí, vlasy jej nakoniec opäť začali dorastať.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, buzzfeed.com, nypost.com, Video: tiktok.com/chan.sessions
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Svadobná tradícia skončila tragicky. Ženích nechtiac usmrtil jedného z hostí

Video: Svadobná tradícia skončila tragicky. Ženích nechtiac usmrtil jedného z hostí

VČERA - 22:05Zaujímavosti

Svadba sa rýchlo zmenila na tragédiu. Polícia vysvetľuje okolnosti nešťastia.

7 spôsobov, ako sa zbaviť mravcov vo svojej záhrade

7 spôsobov, ako sa zbaviť mravcov vo svojej záhrade

VČERA - 7:19Zaujímavosti

Ak už aj vám robia problémy suché a škaredé mraveniská v záhrade, vďaka čomu vám odumierajú rastliny či trávnik, je niekoľko spôsobov, ako tieto problémy riešiť.

Video: Krádeže palív sú v plnom prúde. Takýto fígeľ vymysleli majitelia áut

Video: Krádeže palív sú v plnom prúde. Takýto fígeľ vymysleli majitelia áut

22:07 28.06.2022Zaujímavosti

Majitelia automobilov vymysleli inovatívny spôsob, ako odplašiť zlodejov palív. Krádeže sú totiž so stúpajúcimi cenami pohonných hmôt čoraz častejšie.

Video: Jedovatý plyn zahalil prístav, hlásia viacerých mŕtvych a stovky zranených

Video: Jedovatý plyn zahalil prístav, hlásia viacerých mŕtvych a stovky zranených

19:41 28.06.2022Zaujímavosti

Únik jedovatého plynu si vyžiadal viacerých mŕtvych a stovky zranených.

Všimli ste si na rastlinách takúto „penu“? Pozor, toto hrozí pri jej výskyte!

Všimli ste si na rastlinách takúto „penu“? Pozor, toto hrozí pri jej výskyte!

7:15 28.06.2022Zaujímavosti

Nezvyčajná „pena“ sa môže tvoriť na stonkách rastlín aj v našich zemepisných šírkach. Prečo vzniká a v čom tkvie jej hrozba?