• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 28.9.2023Meniny má Václav
20°Bratislava

Video: Auto prešlo „príliš tesne“ okolo cyklistu. Vodič musel zaplatiť tisícovú pokutu

  • 22:07 16.06.2022
  • Bridgend
Video: Auto prešlo „príliš tesne“ okolo cyklistu. Vodič musel zaplatiť tisícovú pokutu

77-ročný vodič minul tisíce na pokutu po tom, ako v tesnej blízkosti predišiel cyklistu na vozovke.

77-ročný Brit Wayne Humphreys musel zaplatiť pokutu v celkovej výške viac ako 4000 libier (4637 eur) po tom, ako v tesnej blízkosti obišiel cyklistu na ceste v katastri mesta Bridgend vo Walese.

Humphreys na svoju obranu uvádza, že vzdialenosť medzi ním a cyklistom pri predchádzaní bola najmenej 1,2 metra. Usvedčilo ho však video, na ktorom vidno, že sa držal oveľa bližšie pri cyklistovi ako iné autá, ktoré ho predbiehali.

Polícia sa začala zaoberať incidentom po tom, ako ho nahlásil samotný cyklista. Policajti následne kontaktovali vodiča, ktorý sa odmietol dostaviť na policajnú stanicu a zaplatiť blokovú pokutu.

Humphreys sa kvôli odmietnutiu vyplatenia pokuty ocitol pred súdom, ktorý zvýšil pokutu za jeho nebezpečné správanie na 1152 libier (1336 eur), hoci Brit tvrdí, že skutočná šarža predstavuje prinajmenšom dvojnásobnú výšku tejto sumy.

„Podľa mňa je tá pokuta úplne desivá,“ komentuje dianie Humphreys. „Mám 77 rokov a poslednú pokutu som dostal pred 35 – 40 rokmi za to, že som jazdil 54-kou tam, kde bola maximálna povolená rýchlosť 50. Za 60 rokov šoférovania ma okrem tohto prípadu ani raz nepokutovali,“ tvrdí.

Humphreys priznáva, že už premýšľal nad odvolaním, čo by ho však stálo ďalšie tisíce. „Podľa mňa je úplne neuveriteľné, že sa toto deje,“ hovorí rozčarovane. „Neviem, či sa odvolať, či nie. Asi ma to bude stáť len ďalšie peniaze. Už doteraz som musel platiť asi 4500 libier (5239 eur), do čoho rátam aj peniaze za súd a právnika.“

Waleský dozorný orgán na prevenciu pred dopravnými nehodami GoSafe pre médiá uviedol, že po získaní nahrávky s nebezpečným manévrom kontaktoval Humphreysa s ponukou na absolvovanie kurzu, ktorým bolo možné nahradiť blokovú pokutu. Keďže Brit odmietol, žiadali ho o vyplatenie sankcie, takisto bezúspešne.

„Bol uznaný vinným z nebezpečného vedenia vozidla a nedodržiavania pozornosti pri šoférovaní,“ tvrdí hovorca GoSafe. „Udelili mu štyri trestné body k osvedčeniu a finančnú sankciu v hodnote 1152 libier (1336 eur), 620 libier za poplatky (724 eur) a 115 libier za náhradu škody obeti (134 eur).“

Podľa britského zákona musia vodiči automobilov pri predchádzaní motocyklistov, cyklistov a jazdcov na koňoch dodržiavať odstup, ktorý je úmerný odstupu potrebnému na predchádzanie iného dvojstopového vozidla. V praxi by sa od nich mali držať vo vzdialenosti aspoň 1,5 metra a nepredbiehať v rýchlosti vyššej ako 50 kilometrov za hodinu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, ladbible.com, Video: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kedy zmraziť vajcia? Pri takomto spôsobe prípravy budú najlepšie

Kedy zmraziť vajcia? Pri takomto spôsobe prípravy budú najlepšie

DNES - 9:24Zaujímavosti

Vajcia by sme rozhodne nemali skladovať v mrazničke. Existuje však výnimka, pri ktorej sa to oplatí.

Ako za minútu zistiť, či z chladničky uniká studený vzduch

Ako za minútu zistiť, či z chladničky uniká studený vzduch

DNES - 7:11Zaujímavosti

Nepatrný únik studeného vzduchu z chladničky má na svedomí vyššie účty za elektrinu.

Toto musí mať princezná Kate vždy zbalené. Má to dobrý dôvod

Toto musí mať princezná Kate vždy zbalené. Má to dobrý dôvod

VČERA - 21:45Zaujímavosti

Bez tohto princezná Kate nikdy necestuje.

Trénerka radí: Túto vec musíte spraviť, ak chcete mať dobre vychovaného a šťastného psa

Trénerka radí: Túto vec musíte spraviť, ak chcete mať dobre vychovaného a šťastného psa

VČERA - 20:27Zaujímavosti

​Trénerka zdieľala jednu vec, vďaka ktorej získate vychovaného a spokojného psa.