• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 17.8.2022Meniny má Milica
32°Bratislava

Čo to znamená, keď umierajúci vystiera ruky pred seba? Odpovedá ošetrovateľka z hospicu

  • 7:06 25.06.2022
  • Svet
Čo to znamená, keď umierajúci vystiera ruky pred seba? Odpovedá ošetrovateľka z hospicu

Ošetrovateľka zo zariadenia na doopatrovanie starých a chorých ľudí prezrádza viac o zážitkoch, ktoré ju podľa vlastných slov priviedli k viere, že existuje niečo medzi nebom a zemou.

59-ročná Penny Smithová si na sociálnej sieti TikTok založila konto, na ktorom verejnosti prezentuje videá so svojimi skúsenosťami z práce. Ošetrovateľka z hospicu napríklad hovorí, že nejeden jej umierajúci klient tvrdil, že pred sebou videl mŕtvych príbuzných a domácich miláčikov. Práve tieto zážitky ju priviedli k viere v posmrtný život.

Podľa Smithovej je pozorovanie zosnulých blízkych celkom normálnou súčasťou umierania a odchádzajúcemu človeku môže dodať obrovskú porciu útechy.

Penny sa v práci často stáva adresátkou posledných myšlienok, prianí a žiaľov tých, ktorí sa lúčia so životom. Aj vďaka tomu vraj získala iný pohľad na smrť a dianie po nej a pred ňou.

„Najintenzívnejší zážitok je ten, keď vám umierajúci človek povie, že ho prišiel navštíviť niekto mŕtvy,“ tvrdí Američanka v jednom zo svojich videí. „Môže k tomu dôjsť, keď je daná osoba celkom pri zmysloch a dokáže do detailu opísať toho, koho vidí.“

Podľa Smithovej boli práve takéto zážitky jej pacientov pohnútkou, ktorá ju priviedla k viere v posmrtný život. „Pohľad na ľudí, ktorí vidia 'duchov' alebo akokoľvek tieto entity nazvete, ma utvrdil v presvedčení, že existuje niečo viac, čo mi zároveň pomohlo vyrovnať sa s úmrtím môjho otca,“ tvrdí Penny.

@hospicenursepenny #spirits #visions #afterlife ♬ WHY YALL GATS TO LIEEE - Ari.edditss

Penny vo videách spomína na zážitky, ktoré zažila v prítomnosti klientov pred ich skonom. „Raz jedna pani v miestnosti hľadala mačku, keď si náhle uvedomila, že zvieratko už nežije. Potom jeden môj pacient videl v rohu pri strope svoju manželku. Povedal mi, že si poňho prišla, 'ale nie dnes, až zajtra'.“

Vo svojom najpopulárnejšom videu, ktoré si na sociálnej sieti pozreli milióny používateľov, Penny vysvetľuje, čo sa deje v prípade, že umierajúci človek pred seba vystrie ruky. Podľa ošetrovateľky pacient v tejto chvíli objíma blízkeho zosnulého, ktorého však nik iný nevidí.

@hospicenursepenny #afterlife #hospicenurse #endoflife ♬ Turning Page - Sleeping At Last

V podobnom duchu sa nesie aj ďalšie video. V ňom Smithová vysvetľuje, že ak pacient pohybuje rukou, akoby niečo hladil, pravdepodobne sa snaží pohladiť svojho mŕtveho domáceho miláčika, ktorého prítomnosť pociťuje.

@hospicenursepenny #afterlife #pets #spirits #heaven #deathbedvisions ♬ Blinding Lights - Loi

Penny sa tiež zdôverila s niektorými poslednými slovami, ktoré si od pacientov na smrteľnej posteli za roky praxe vypočula. „Vo všeobecnosti umierajúci ľudia ľutujú, že venovali toľko času zamestnaniu, a že sa viac nevenovali rodine,“ hovorí.

„Jeden pacient, na ktorého nikdy nezabudnem, je muž, ktorý mi raz ráno povedal, že ľutuje, že podstúpil chemoterapiu na liečbu rakoviny pľúc. Zomrel ešte v to poobedie,“ dodáva Penny.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, mirror.co.uk, Video: tiktok.com/@hospicenursepenny
Najnovšie v kategóriiViac článkov
​Video: Lesníci zachraňovali zdrogovaného medveďa, zviera ledva dýchalo

​Video: Lesníci zachraňovali zdrogovaného medveďa, zviera ledva dýchalo

VČERA - 21:54Zaujímavosti

Medveď, ktorý skonzumoval značné množstvo nebezpečného medu, javil ťažkosti s dýchaním.

​Video: Rodičia dávali dieťaťu vodku, polícia okamžite zakročila

​Video: Rodičia dávali dieťaťu vodku, polícia okamžite zakročila

VČERA - 20:00Zaujímavosti

Polícia zatkla rodičovský pár po tom, ako kŕmili vlastné dieťa alkoholom.

Eva Rysová, divadelná a televízna herečka, oslavuje 90. narodeniny

Eva Rysová, divadelná a televízna herečka, oslavuje 90. narodeniny

VČERA - 7:52Zaujímavosti

Čaro divadelných dosiek okúsila Eva Rysová už ako gymnazistka, keď účinkovala v predstaveniach Divadelného súboru Timrava v Lučenci.

Video: Muž nachytal reportéra počas živého vysielania. Toto skrýval pred divákmi

Video: Muž nachytal reportéra počas živého vysielania. Toto skrýval pred divákmi

20:37 15.08.2022Zaujímavosti

Televízia natáčala priamo pred rodinnými domami.