• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 7.7.2022Meniny má Oliver
16°Bratislava

Dlho som ignorovala hrčku na tvári. Nakoniec ma oboznámili s neliečiteľným ochorením

  • 20:32 19.06.2022
  • Svet
Dlho som ignorovala hrčku na tvári. Nakoniec ma oboznámili s neliečiteľným ochorením

Akékoľvek zmeny štruktúry pokožky sa neoplatí ignorovať. Na túto skutočnosť poukazuje žena, ktorá dlho prehliadala zdanlivo obyčajnú hrčku na tvári.

Melea Pattonová na sociálnej sieti TikTok zverejnila video s varovaním pre všetkých, ktorí bagatelizujú zmeny, ktoré si všimnú na svojom tele. Zhruba pred rokom si na tvári všimla väčšiu hrčku, no keďže nemala zdravotné poistenie (ktoré v Spojených štátoch nie je povinné), návštevu lekára vynechala.

Hrčku na Pattonovej tvári si po čase všimla aj rodina a známi, ktorí ju upozornili, že výrastok sa zväčšuje. Američanka teda zašla k lekárovi, ktorý ju po prvotnom vyšetrení ubezpečil, že pravdepodobne ide len o opuch lymfatickej uzliny, a v rámci liečby navrhol podávanie steroidov. Pattonová sa mala vrátiť na kliniku v prípade, že hrčka do desiatich dní nezmizne.

„Potom sa zmenšila, až celkom zmizla,“ hovorí Melea o hrčke. „Po troch dňoch sa vrátila, a tak som si vravela, ale nie, asi by som mala zájsť za lekárom.“ Bohužiaľ, kvôli vysokým účtom za lekársku starostlivosť mladá žena naďalej odkladala lekárske vyšetrenie až po dobu pol roka.

Keď sa Melea konečne dostala do lekárskej ambulancie, hrčku jej vyoperovali a tkanivo odovzdali na biopsiu. Výsledky nikoho nepotešili – ukázalo sa, že šlo o zhubný výrastok, čo potvrdil aj tomograf. Pattonová teda musela okamžite podstúpiť rádiologickú liečbu.

„Lekár tvrdil, že ide o najmiernejší prípad, s akým sa kedy stretol,“ tvrdí Američanka vo videu. Na liečbu postačilo ožarovanie konkrétnej časti tela, no nepriaznivé účinky aj tak postihli celé jej telo.

Po radiácii sa život mladej ženy vrátil do normálu, v rámci ktorého sa mohla tešiť zo znovu nadobudnutého zdravia. Všetko sa však zmenilo po tomografii, ktorú absolvovala po ukončení liečby.

„Osamote sedíte v čakárni, chceli prísť sami, lebo ste veľký optimista,“ spomína Pattonová na TikToku. „A oni vám povedia, že v tele máte ďalšie dva lymfómy.“

@meleapatton_

psa make sure to check your lymph nodes regularly

♬ original sound - meleapatton

Smrteľná diagnóza

Melea ani po nepríjemnej správe nestrácala optimizmus, a opýtala sa onkológa, ako bude prebiehať ďalšia liečba. Dočkala sa však odpovede, o ktorej sa jej nesnívalo ani v tej najhoršej nočnej more.

„Lekár povedal: No, keďže ide o neliečiteľné ochorenie, liečba by nikam neviedla, a ideme to teda len sledovať a čakať,“ hovorí Pattonová vo videu.

„Veľa ľudí sa dožíva ďalších 20 rokov, mnoho ľudí sa dožije 40 rokov, ak sa stav zhorší, začneme to riešiť, a ak nie, do konca života sem budete chodiť trikrát ročne,“ opísala Melea slová odborníka.

„Pravidelne si kontrolujte lymfatické uzliny,“ znie názov Pattonovej videa, ktoré si od zverejnenia získalo už stovky tisíc pozretí.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, nypost.com, Video: tiktok.com/@meleapatton_
Najnovšie v kategóriiViac článkov
5 dôvodov, prečo má rozvod horšie následky na mužov ako na ženy

5 dôvodov, prečo má rozvod horšie následky na mužov ako na ženy

19:29 05.07.2022Zdravie

Odborná pomoc a podpora priateľov a rodiny môže byť pri rozvode kľúčová.

7 drobných zmien, vďaka ktorým na prechádzke rýchlejšie schudnete

7 drobných zmien, vďaka ktorým na prechádzke rýchlejšie schudnete

9:13 05.07.2022Zdravie

Vyťažte z pravidelných prechádzok maximum. Osvojte si týchto 7 tipov, ktoré vám pri nich pomôžu schudnúť.

Táto potravina spôsobuje, že muži po nej lepšie voňajú

Táto potravina spôsobuje, že muži po nej lepšie voňajú

7:11 05.07.2022Zdravie

Muži, ktorí jedli túto potravinu, mali podľa žien atraktívnejší pach tela.

K potratom najčastejšie dochádza v týchto mesiacoch. Vedci prinášajú vysvetlenie

K potratom najčastejšie dochádza v týchto mesiacoch. Vedci prinášajú vysvetlenie

11:28 04.07.2022Zdravie

Riziko potratu je v jednej časti roka vyššie. Podľa výskumníkov to súvisí s počasím.

Trápi vás nevysvetliteľná bolesť chrbta? Pozor na túto závažnú diagnózu!

Trápi vás nevysvetliteľná bolesť chrbta? Pozor na túto závažnú diagnózu!

20:07 03.07.2022Zdravie

Bolesť chrbta väčšinou nepredstavuje závažné ohrozenie zdravia. V prípade výskytu týchto príznakov ale treba spozornieť.