• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
Bratislava

Nový vlastník McDonald's v Rusku sa chystá znovu otvoriť a expandovať

  • 12:21 03.06.2022
  • Moskva
Nový vlastník McDonald's v Rusku sa chystá znovu otvoriť a expandovať

Nový vlastník siete reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald's v Rusku sa ich chystá znovu otvoriť do dvoch mesiacov. Plánuje aj expandovať. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Americká spoločnosť McDonald's v máji predala sieť reštaurácií Alexandrovi Govorovi, jednému z držiteľov licencie v Rusku, a po viac ako troch desaťročiach tak odišla z krajiny.

McDonald's dočasne zatvoril svoje reštaurácie v Rusku v marci po tom, ako Moskva vyslala vojakov na Ukrajinu.

Govor v piatok vyhlásil, že okrem opätovného otvorenia reštaurácií s novým názvom plánuje zvýšiť ich počet na 1000 z 850, ktoré prevzal minulý mesiac.

Máme náročný a ambiciózny plán - znovu otvoriť všetky reštaurácie reťazca do dvoch mesiacov,“ povedal Govor, ktorý pôvodne vlastnil 25 reštaurácií McDonald's na Sibíri ako franšízant, v rozhovore pre časopis Forbes Russia.

Podľa neho je už 840 reštaurácií pripravených na opätovné otvorenie a v najbližších rokoch by chcel zvýšiť ich počet na 1000 reštaurácií po celej krajine.

Už 12. júna by sa mala znovu otvoriť reštaurácia na Puškinovom námestí v Moskve. To bola totiž prvá pobočka americkej siete v Rusku, ktorú tam otvorila v roku 1990, keď sa Sovietsky zväz rozpadal, a stala sa symbolom amerického kapitalizmu.

Govor povedal, že proces výberu novej značky prebieha. Podľa ruskej protimonopolnej služby, ktorá prevzatie schválila, si McDonald's ponechal právo spätne odkúpiť svoje ruské reštaurácie do 15 rokov.

Govor, ktorý získal majetok v ruskom uhoľnom a ropnom sektore, odmietol povedať, koľko zaplatil, ale uviedol, že boli aj ďalší záujemcovia, ktorí chceli prevziať celý reťazec.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
KDH: Zmenou v 2. pilieri by si pomohla vláda, sporiteľom by tento krok uškodil

KDH: Zmenou v 2. pilieri by si pomohla vláda, sporiteľom by tento krok uškodil

VČERA - 16:29Ekonomické

Otvorenie druhého piliera by malo vážny dosah na jeho sporiteľov.

Druhý z troch chýbajúcich úsekov D3 by mal stáť okolo 261 miliónov eur

Druhý z troch chýbajúcich úsekov D3 by mal stáť okolo 261 miliónov eur

VČERA - 16:28Ekonomické

Vo verejnom obstarávaní na výstavbu diaľničného úseku D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica predložila najvýhodnejšiu ponuku stavebná spoločnosť Skanska SK.

Európsky dôchodok má dostať novú podobu a lepšie využiť svoj potenciál

Európsky dôchodok má dostať novú podobu a lepšie využiť svoj potenciál

VČERA - 15:31Ekonomické

Európska komisia plánuje predložiť legislatívny návrh pre celoeurópsky osobný dôchodkový produkt, pričom má dostať novú podobu.

AZZZ posiela Bruselu otvorený list, nepáči sa jej ukončenie dovozu ruských palív

AZZZ posiela Bruselu otvorený list, nepáči sa jej ukončenie dovozu ruských palív

VČERA - 15:10Ekonomické

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR zasiela otvorený list predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej a eurokomisárovi pre energetiku Danovi Jorgensenovi.

SaS: Zákazka na čiapky pre policajtov a hasičov je predražená

SaS: Zákazka na čiapky pre policajtov a hasičov je predražená

VČERA - 12:49Ekonomické

Opozičná strana SaS kritizuje plánovaný nákup pokrývok hlavy pre policajtov a hasičov v rámci zákazky, ktorú uzavrelo Ministerstvo vnútra SR.