• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 9.8.2022Meniny má Ľubomíra
18°Bratislava

Ste single a fajčíte? Pre toto by ste s tým mali čím skôr prestať!

  • 22:10 23.05.2022
  • Londýn
Ste single a fajčíte? Pre toto by ste s tým mali čím skôr prestať!

Fajčiari, ktorí si hľadajú partnera, by mali prehodnotiť svoje zvyklosti. Nový prieskum sa pozrel na to, ako obstoja na poli randenia.

Mnohí fajčiari si spomenú na to, ako si svoju prvú cigaretu v živote zapálili „z frajeriny“. Fajčenie je skutočne zlozvyk, ktorý najmä mladým pripadá ako atraktívny, no prieskum britskej spoločnosti na výrobu nikotínových vrecúšok ZYN ukazuje, že fajčenie u potenciálnych partnerov nie je vždy vnímané príliš pozitívne.

Štúdia vykonaná na 2000 nefajčiaroch z Británie dokazuje, že 38 percent z nich by na zoznamovacích platformách nejavilo záujem o opačné pohlavie, ak by osoba na druhej strane fajčila cigarety.

42 percent mužov nefajčiarov priznáva, že preskakujú profily žien s obsahom fotografií, na ktorých fajčia. Rovnakú reakciu na takéto mužské profily má 36 percent žien. Fajčenie elektronických cigariet u opačného pohlavia považuje za výrazné mínus 38 percent mužov a 33 percent žien.

Za najmenej príťažlivé Briti označujú rolované cigarety, ktoré nelichotia až pätine respondentov. Každý štvrtý pritom priznáva, že vo svojom profile klame o svojom vzťahu k fajčeniu. Až 27 percent z opýtaných priznáva, že predčasne ukončili rande len preto, že si na ňom náprotivok zapálil cigaretu.

Dve tretiny opýtaných považujú za neslušné, ak si pred nimi polovička zapáli na rande bez toho, aby sa ich predtým opýtala na povolenie, 32 percent ľudí to považuje za „odporné“ a 26 percent to znechucuje.

„Vnímame pozitívne, že toľko nefajčiarov vyžaduje od svojich partnerov zdravší životný štýl,“ hovorí o prieskume jeho autor zo spoločnosti ZYN Darren Griffin. „Nepochybne nám to pomôže dosiahnuť náš cieľ.“

„Sme presvedčení o tom, že do roku 2030 sa dočkáme nefajčiarskeho sveta, ale dovtedy ešte uplynie veľa času,“ pokračuje Griffin. „Ale je zaujímavé vidieť, že už teraz ide o faktor, ktorý ľudí pri randení príliš nenadchýna.“

Štúdia tiež poukazuje na to, že dvaja z troch nefajčiarov by odmietli druhé rande, ak by pred nimi partner fajčil na tom prvom. Vyše tretina okrem toho tvrdí, že ich odpudzuje zápach cigaretového dymu na rande.

Viac ako polovica nefajčiarov priznáva, že s bozkávaním by prestali okamžite, ak by z dychu partnera zacítili cigarety. V rebríčku desiatich najhorších vecí, ktoré môžu pokaziť rande, sa dokonca cigaretový dych umiestnil nad pokazeným dychom, telesným zápachom a špinavými zubmi.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, thesun.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto aktivita môže naznačovať výšku vašej kryštalizovanej inteligencie

Táto aktivita môže naznačovať výšku vašej kryštalizovanej inteligencie

VČERA - 19:12Zaujímavosti

Negatívne vnímaná aktivita môže byť znakom vysokého IQ.

Túto chybu pri odkladaní zubnej kefky nerobte. Aspoň raz za týždeň dodržte toto pravidlo!

Túto chybu pri odkladaní zubnej kefky nerobte. Aspoň raz za týždeň dodržte toto pravidlo!

20:03 07.08.2022Zaujímavosti

Čisté a zdravé zuby sú výsadou ľudí, ktorí aspoň dvakrát denne siahnu po zubnej kefke. Aj o tú sa ale treba vedieť správne postarať.

Toto je dôvod, prečo niektorých psychopatov len ťažko rozoznáte

Toto je dôvod, prečo niektorých psychopatov len ťažko rozoznáte

19:33 07.08.2022Zaujímavosti

Mnohým psychopatom sa podarí dostať sa na tie najvyššie manažérske pozície.