• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 2.7.2022Meniny má Berta
27°Bratislava

Jedna z najväčších bánk bude cez víkend robiť zmeny, viaceré služby budú nedostupné

  • 15:54 20.05.2022
  • Bratislava
Jedna z najväčších bánk bude cez víkend robiť zmeny, viaceré služby budú nedostupné

Niektoré bankové služby budú cez víkend nedostupné.

ČSOB migruje klientov bývalej OTP Banky Slovensko na nové systémy. Niektoré služby preto budú cez víkend nedostupné. Informovala o tom Anna Jamborová, hovorkyňa ČSOB.

Priblížila, že po právnom zlúčení OTP Banky Slovensko s ČSOB, ku ktorému došlo 1. októbra 2021, prichádza ďalší významný míľnik v procese spájania sa. Banka bude počas najbližšieho víkendu presúvať viaceré produkty retailových klientov bývalej OTP Banky na nové systémy. Spresnila, že po tejto migrácii sa zmenia ich čísla účtov, aktivujú sa im nové platobné karty aj nové elektronické bankovníctvo.

Upozornila, že na zabezpečenie plynulého prenosu produktov budú viaceré služby od piatkového do nedeľného (22. 5.) večera pre klientov bývalej OTP Banky Slovensko dočasne nedostupné. Konkrétne služby elektronického bankovníctva, hotovostné služby v pobočkách, ako aj funkcia vkladu hotovosti v recyklačných bankomatoch.

V procese migrácie bude podľa nej klientom pridelené nové číslo účtu. Svoj nový IBAN nájdu aj v kanáloch elektronického bankovníctva alebo v prvom výpise vytvorenom po migrácii. Pre zmenu čísla účtu si však nie je nutné prestavovať svoje trvalé príkazy a inkasá. Platby nastavené na „starých“ číslach účtov sa automaticky „preklopia“ na novom účte a automaticky sa zrealizujú v preddefinovanom termíne.

Podčiarkla, že na oznámenie nového čísla účtu pre odosielateľov platieb majú klienti čas do konca októbra. Dovtedy bude banka všetky platby smerujúce na „staré“ číslo účtu automaticky prepisovať na nové číslo účtu.

Pôvodné platobné karty vydané ešte OTP Bankou Slovensko prestanú podľa nej fungovať v nedeľu večer. Klienti budú mať od toho momentu k dispozícii na platenie novovydané platobné karty ČSOB, ktoré im boli spolu s detailným návodom doručené ešte v uplynulých týždňoch.

Dodala, že v prípade akýchkoľvek otázok spojených s aktiváciou platobnej karty alebo elektronického bankovníctva môžu kontaktovať infolinku ČSOB 0850 111 777.

Doplnila, že migrácia sa aktuálne nebude týkať úverov zabezpečených nehnuteľnosťou a spotrebiteľských úverov, ktoré zostanú v pôvodnom systéme, ich využívanie klientmi bude pokračovať bez potreby akejkoľvek aktivity zo strany klienta.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nórska firma pracuje na projekte potrubia, ktoré

Nórska firma pracuje na projekte potrubia, ktoré "pochová" CO2 pod dnom mora

DNES - 10:19Ekonomické

Nórska energetická spoločnosť Equinor predstavila projekt výstavby potrubia na prepravu CO2 vyprodukovaného priemyselnými firmami v kontinentálnej Európe a jeho "pochovanie" pod dnom mora.

Rusko: Keďže Cola a Pepsi sú preč, je čas, aby ich nahradila kola Černogolovka

Rusko: Keďže Cola a Pepsi sú preč, je čas, aby ich nahradila kola Černogolovka

DNES - 10:06Ekonomické

Zastavenie predaja americkej Coca-Coly a Pepsi v Rusku po invázii na Ukrajinu prináša nové možnosti domácim producentom.

China Southern Airlines kúpia takmer 100 airbusov, najviac od začiatku pandémie

China Southern Airlines kúpia takmer 100 airbusov, najviac od začiatku pandémie

VČERA - 15:25Ekonomické

Aerolínie China Southern Airlines kúpia takmer stovku lietadiel od európskeho výrobcu Airbus. To znamená najväčšiu objednávku pre čínske aerolínie od začatia pandémie pred viac než dvomi rokmi.

Andrej Doležal: Na obnovu verejných budov pôjde z plánu obnovy 120 mil. eur

Andrej Doležal: Na obnovu verejných budov pôjde z plánu obnovy 120 mil. eur

VČERA - 15:22Ekonomické

Na obnovu verejných, historických a pamiatkovo chránených budov pôjde z plánu obnovy 120 miliónov eur, a to z výzvy vyhlásenej 30. júna.

Banskobystrický kraj vyzýva vládu na zmenu vyplácania z Envirofondu

Banskobystrický kraj vyzýva vládu na zmenu vyplácania z Envirofondu

VČERA - 13:54Ekonomické

Banskobystrický samosprávny kraj vyzýva vládu SR, aby prehodnotila rozdeľovanie financií z Environmentálneho fondu.