• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 27.5.2022Meniny má Iveta
18°Bratislava

Elon Musk "dočasne pozastavil" dohodu o akvizícii Twitteru

  • 14:53 13.05.2022
  • San Francisco
Elon Musk

Najbohatší človek na svete a šéf spoločnosti Tesla Elon Musk v piatok oznámil, že "dočasne pozastavil" plán na kúpu sociálnej siete Twitter za 44 miliárd USD (42,27 miliardy eur).

Odôvodnil to snahou určiť presný počet spamov a falošných účtov na platforme. To je ďalší zvrat po náznakoch o internom napätí a zmätkoch v súvislosti s navrhovanou akvizíciou.

Zdá sa, že Musk, ktorý hovoril o tom, ako vyčistí Twitter a vyrieši jeho problémy s falošnými účtami a spamom, má pochybnosti o tom, či ich spoločnosť nenahlasuje príliš málo.

Musk vo svojom príspevku na sociálnej sieti poukázal na štvrťročnú správu Twitteru, ktorú Reuters zverejnil 2. mája, a podľa ktorej falošné alebo spamové účty tvorili v 1. štvrťroku menej ako 5 % „speňažiteľných denných aktívnych používateľov“ spoločnosti.

Dohoda o (akvizícii) Twitteru je dočasne pozastavená, čakajú sa podrobnosti podporujúce výpočet, že spam/falošné účty skutočne predstavujú menej ako 5 % užívateľov,“ povedal Musk, čím naznačil, že je skeptický pokiaľ ide o taký nízky počet.

Z toho však nie je jasné, či problém môže zastaviť dohodu. Akcie Twitteru aj Tesly zamierili opačným smerom, pričom akcie Twitteru klesli o 18 % a akcie Tesly, ktoré Musk navrhol použiť na financovanie transakcie s Twitterom, vyskočili o 5 %.

Musk už predal svoje akcie Tesly v hodnote viac ako 8 miliárd USD na financovanie akvizície.

Analytik Wedbush Dan Ives, ktorý sleduje Teslu aj Twitter, sa domnieva, že Muskov „bizarný tweet“ môže priviesť Wall Street k úvahám o možnom kolapse dohody, alebo sa tak pokúša vyjednať nižšiu cenu, prípadne z nej vycúvať, pričom mu hrozí pokuta vo výške 1 miliardy USD.

Mnohí to budú vnímať tak, že Musk používa spamové účty na Twitteri ako spôsob, ako sa dostať z tejto dohody na výrazne sa meniacom trhu,“ napísal Ives.

Muskov tweet prichádza deň po tom, čo Twitter vyhodil dvoch svojich top manažérov, pozastavil väčšinu náborov, s výnimkou kriticky dôležitých pozícií a redukuje tzv. nepracovné náklady, aby zabezpečil, že bude „zodpovedný a efektívny“.

V správe pre zamestnancov generálny riaditeľ Parag Agrawal uviedol, že spoločnosť nedosiahla míľniky v oblasti rastu a tržieb po tom, čo začala „agresívne“ investovať do rozširovania svojej užívateľskej základne a tržieb.

(1 EUR = 1,0408 USD)

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SPPK upozorňuje, že ceny potravín budú stúpať dlhodobo

SPPK upozorňuje, že ceny potravín budú stúpať dlhodobo

VČERA - 19:09Ekonomické

Podľa predsedu SPPK Emila Macha je potrebné počítať s tým, že ceny potravín budú stúpať dlhodobo.

V Maďarsku od piatka natankujú len maďarské autá

V Maďarsku od piatka natankujú len maďarské autá

VČERA - 16:20Ekonomické

Od piatka budú môcť v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny, ktoré sa týkajú základných druhov benzínu a nafty, iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom.

Otcovia si budú môcť pri narodení dieťaťa vybrať 14-dňovú dovolenku

Otcovia si budú môcť pri narodení dieťaťa vybrať 14-dňovú dovolenku

VČERA - 16:15Ekonomické

Novela by mala byť účinná od októbra 2022.

Na hranici s Ukrajinou sa hromadia vlaky, Doležal vysvetľuje príčinu

Na hranici s Ukrajinou sa hromadia vlaky, Doležal vysvetľuje príčinu

VČERA - 16:02Ekonomické

Na riešenie situácie s hromadením nákladných vlakov už vyzývala Asociácia železničných dopravcov Slovenska (AROS).

Premiér: Daň zo spracovanej ruskej ropy musíme schváliť do konca júna

Premiér: Daň zo spracovanej ruskej ropy musíme schváliť do konca júna

VČERA - 14:45Ekonomické

Návrh ministra financií Igora Matoviča zatiaľ zablokovala koaličná strana SaS. Tá požaduje, aby sa o výnos z tejto dane znížilo iné daňové zaťaženie.