Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome, prvé miesto jej ušlo o stotiny

• 14:37 25.01.2022
  • Kronplatz

Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome za Hectorovou.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára druhé miesto. V talianskom Kronplatzi ju predstihla jedine víťazná Švédka Sara Hectorová o 15 stotín sekundy. Tretia skončila Francúzka Tessa Worleyová (+0,52 s).

Dvadsaťšesťročná Vlhová si pripísala 54. pódiové umiestnenie v pretekoch prestížneho seriálu. V tejto sezóne je to jej najlepší výsledok v „obráku“, tretia bola v ouvertúre v rakúskom Söldene. V prípade víťazstva by sa ako obhajkyňa veľkého glóbusu dostala na čelo celkového poradia SP pred Mikaelu Shiffrinovú, ktorá obsadila piatu priečku. Takto za americkou rivalkou zaostáva o sedemnásť bodov.

Slovenská reprezentantka sa do kolotoča SP vrátila po tom, ako vynechala víkendové podujatie v rýchlostných disciplínach v ďalšom talianskeho stredisku Cortina d´Ampezzo. Sústredila sa práve na „obrák“ a stratégia jej vyšla. Generálku na ZOH otvorila so štartovým číslom 1. V slnečných podmienkach išla veľmi dynamicky, plynulo prechádzala z oblúka do oblúka a svoju jazdu vygradovala v klopenej strmine, kde získala najväčší náskok v porovnaní so súperkami. Ako jediná zvládla trať pod minútu. K suverénnej Vlhovej sa ako-tak priblížila jedine líderka hodnotenia disciplíny a víťazka predchádzajúcej súťaže Hectorová, ale aj ona v dolnej polovici zaostala a nabrala odstup 34 stotín sekundy. Priebežne tretia s mankom 0,59 s bola Shiffrinová, ktorej na lepší čas chýbalo viac dravosti.

V druhom kole sa väčšina zjazdovky ponorila do tieňa, slnko svietilo len na prostrednú pasáž a na niektorých miestach presvitalo, takže lyžiarky sa mi museli dávať pozor aj na svetelné kontrasty. Na trati, ktorú postavil Shiffrinovej tréner Mike Day, sa darilo Slovinke Ane Bucikovej, vyšvihla sa o dvadsať priečok na deviate miesto. Worleyová sa posunula o päť pozícii, naopak, Shiffrinová sa po dojazde zaradila až na tretiu priečku a vo výsledkovej listine ešte klesla. Hectorová však zaútočila, išla nesmierne dravo a hoci sa v najnebezpečnejšej časti nevyhla veľkej chybe, ukorigovala ju bez straty rýchlosti a v súčte jej stačila siedma najlepšia druhá jazda. Vlhová sa na všetkých medzičasoch držala na úrovni Hectorovej, no tiež mala v strmom prechode značné problémy a v závere tesne stratila.

Zdroj: Info.sk, TASR