• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 20.5.2022Meniny má Bernard
26°Bratislava

Nemecko opatrenia nesprísni ani neuvoľní, oznámil Scholz

  • 21:58 24.01.2022
  • Berlín
Nemecko opatrenia nesprísni ani neuvoľní, oznámil Scholz

Nemecko napriek prudkému nárastu nových prípadov nákazy koronavírusom nateraz nesprísni protipandemické opatrenia, ale nepristúpi ani k ich uvoľňovaniu.

Oznámil to v pondelok večer kancelár Olaf Scholz po rokovaniach s premiérmi 16 spolkových krajín, píše agentúra DPA.

Scholz zdôraznil, že je naďalej potrebná veľká opatrnosť. Prísne obmedzenia kontaktov preto zostanú v platnosti „všade tam, kde sa stretáva veľa ľudí“. „Je správne pokračovať v tomto kurze,“ poznamenal.

Zatiaľ nevieme, ako sa budú počty nakazených ďalej vyvíjať,“ či dôjde k „dramatickému vývoju“ alebo či Nemecko toto obdobie zvládne relatívne dobre, zdôvodnil zachovanie doterajších pravidiel.

Kancelár tiež ohlásil ďalšie zintenzívnenie očkovacej kampane proti covidu, keďže, ako povedal, nie je spokojný s tempom, akým vakcinácia napreduje. Priznal, že stanovený cieľ 30 miliónov dávok podaných medzi Vianocami a koncom januára, sa už dosiahnuť nepodarí.

Ďalšie kolo rokovaní Scholz a premiérov 16 spolkových krajín je naplánované na 16. februára. Vláda chce dovtedy zvážiť možnosť predĺženia balíka ekonomickej podpory a ďalších mimoriadnych benefitov.

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v pondelok v súvislosti s násilnosťami počas protestov proti vládnym proticovidovým nariadeniam varoval pred ohrozením spoločenského zmieru.

Každá násilná eskalácia prekračuje hranice. Nejde totiž len o nedodržiavanie hygienických pravidiel... Nenávisť a násilie ničia základy našej súdržnosti,“ uviedol prezident počas diskusie s názvom „Nenávisť a násilie v časoch pandémie“, ktorá sa uskutočnila v Berlíne.

Konkrétne v tejto súvislosti kritizoval útoky na lekárske ambulancie a očkovacie autobusy, či vyhrážky smrťou adresované najmä komunálnym politikom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Rusko preruší dodávky zemného plynu do Fínska

Rusko preruší dodávky zemného plynu do Fínska

DNES - 13:06Zahraničné

Dodávky ruského zemného plynu do Fínska sa v sobotu zastavia. V piatok to oznámil fínsky štátny energetický koncern Gasum. K prerušeniu dodávok má dôjsť v sobotu ráno o 06.00 h SELČ.

Šojgu: Takto budeme reagovať na expanziu NATO

Šojgu: Takto budeme reagovať na expanziu NATO

DNES - 12:49Zahraničné

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v piatok vyhlásil, že Moskva v reakcii na rozširovanie NATO vytvorí nové vojenské základne na západe Ruska.

Francúzsko eviduje prvý prípad nákazy opičími kiahňami

Francúzsko eviduje prvý prípad nákazy opičími kiahňami

DNES - 12:31Zahraničné

Francúzsko potvrdilo v piatok prvý prípad nákazy opičími kiahňami. Toto ochorenie pochádzajúce z Afriky zaznamenali už viaceré európske krajiny a štáty Severnej Ameriky.

Čaputová: Zníženie emisií a ekologické hospodárstvo sa musí stať plánom

Čaputová: Zníženie emisií a ekologické hospodárstvo sa musí stať plánom

DNES - 12:00Zahraničné

Prezidentka pozdravila študentov na Švajčiarskom federálnom technologickom inštitúte v Zürichu.

Ukrajina pripravuje rezolúciu, ktorá bude uznávať Putina za vojnového zločinca

Ukrajina pripravuje rezolúciu, ktorá bude uznávať Putina za vojnového zločinca

DNES - 11:51Zahraničné

Ukrajinskí zákonodarcovia navrhli rezolúciu, ktorá označuje ruského prezidenta Vladimira Putina za vojnového zločinca v súvislosti s jeho "agresívnymi" krokmi voči Ukrajine vrátane nevyprovokovanej invázie.