• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.1.2022Meniny má Nataša
Bratislava

Kozmetička varuje: Tvár si nesmiete umývať každý deň, toto tým riskujete

  • 7:07 12.01.2022
  • Bratislava
Kozmetička varuje: Tvár si nesmiete umývať každý deň, toto tým riskujete

Každodenné umývanie tváre by malo byť samozrejmosťou len v jednom prípade. Inak si môžete viac uškodiť ako pomôcť.

Väčšina ľudí si nevie predstaviť ráno bez troch vecí: použitia toalety, vyčistenia zubov a umytia tváre. Aspoň počas pracovného týždňa všetci dodržiavame tento postup, vďaka ktorému sme rýchlejšie svieži a pripravení na štart do dňa.

Podľa kozmetičky Nicole Carolineovej z Connecticutu by ste určite mali vynechať jednu z týchto činností – umývanie tváre. Nicole totiž tvrdí, že každodenné umývanie tváre pomocou kozmetických prípravkov môže skôr uškodiť ako pomôcť.

Nicole sa o svoj názor podelila vo videu, ktoré si na TikToku získalo už niekoľko miliónov pozretí. V krátkom klipe ale pripomína, že existuje výnimka, keď je každodenné umývanie tváre priaznivé: „Ráno si neumývajte tvár, pokiaľ nemáte akné,“ hovorí. „Prosím, prestaňte s tým, ďakujem.“

@nicolecarolineskin #skintok #skincare #skintips #skinbynicolecaroline #skincareroutine ♬ she knows - favsoundds

Samozrejme, takéto odvážne tvrdenie vyvolalo búrku názorov a viacerí diváci v komentároch tvrdili, že neexistuje dôkaz, ktorý by podporoval vynechávanie ranného umývania tváre.

Nicole preto zverejnila ďalšie video, v ktorom vysvetlila, prečo je umývanie tváre dvakrát za deň škodlivé. Podľa nej nadmerným čistením pokožky ju oberáme o prirodzenú mazovú bariéru, ktorá je nevyhnutná pre zdravý a žiarivý vzhľad.

Kozmetička ďalej prezrádza, že v 90 percentách prípadov, keď k nej zavíta nový klient, prvé, čo mu prikáže, je vzdať sa ranného umývania tváre. Podľa nej nejde len o jej názor, ale o fakt, ktorý videla v praxi fungovať hneď niekoľkokrát.

@nicolecarolineskin Reply to @hoiyih I Shoulda Sang THE WHOLE THING #skintok #skincare #dontwashyourface #skinbynicolecaroline #skintokthings ♬ Own Brand Freestyle - FelixThe1st & Dreya Mac

Dôležité je poznať svoj typ pokožky. Absencia ranného umývania totiž nie je vhodná pre každého – ľudia s mastnou alebo aknóznou pleťou alebo tí, ktorí sa počas noci veľa potia, by si vždy ráno mali vyčistiť pokožku vodou a čistiacim prípravkom. To isté platí pre tých, ktorí práve došportovali, a je jedno, v ktorej časti dňa.

Nicole však zároveň dodáva, že mastnú pokožku treba brať s rezervou. Niektorí z nás ju totiž majú len preto, že ju často oberajú o prirodzenú bariéru, a tak sa pokožka viac a rýchlejšie mastí. Takisto podotýka, že oplachovanie len pomocou vody je povolené aj ráno, no nesmiete pritom použiť žiadny produkt na čistenie.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, thesun.co.uk, Video: tiktok.com/@nicolecarolineskin
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto chyba pri používaní wifi vás môže vyjsť draho. Takto sa stávate terčom podvodníkov

Táto chyba pri používaní wifi vás môže vyjsť draho. Takto sa stávate terčom podvodníkov

DNES - 7:16Zaujímavosti

Mnohí používatelia internetu nezabezpečujú svoj wifi router dostatočne. Takto odstránite všetky chyby, ktoré môžu viesť ku krádeži.

Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

Psychiatri rozhodli: Tieto známe filmy najlepšie stvárňujú správanie psychopata

VČERA - 21:07Zaujímavosti

Najlepšie ukážky správania psychopatov môžeme vidieť aj v niektorých filmoch. Psychiatri vybrali tie najlepšie z nich.

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

Žena sa nakazila dvomi rôznymi variantmi covidu: Z tohto rozdielu som ostala v šoku

VČERA - 19:37Zaujímavosti

Rozdiel medzi variantom delta a omikron nového koronavírusu podľa Austrálčanky nijako nesúvisí s príznakmi, ktoré sa ochoreniu COVID-19 tradične pripisujú.

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

Video: Ako si urobiť objemný cop v dvoch krokoch

VČERA - 11:06Zaujímavosti

Ak si chcete uviazať skutočne objemný konský chvost, stačí poznať túto techniku.

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

8 spôsobov, akými si denne ničíte matrac

20:09 15.01.2022Zaujímavosti

Správne udržiavaný matrac môže slúžiť svojmu majiteľovi niekoľko rokov. Zistite, čo môžete spraviť preto, aby ste jeho stav udržali v čo najlepšom stave čo najdlhšie.