Gröhling: V roku 2022 sa budeme snažiť presadiť zvýšenie platov učiteľov

V roku 2022 sa bude Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR aj naďalej snažiť presadiť výraznejšie zvýšenie platov učiteľov.
V rozhovore pre TASR to uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) na otázku priorít, ktoré si stanovilo ministerstvo na nasledujúci rok.
„Myslím si, že po zdravotníkoch sú tí druhí v línii, ktorí najviac pociťovali celé toto obdobie v rámci pandémie,“ povedal minister školstva. Podľa neho chcú v roku 2022 pokračovať vo všetkej začatej práci.
„Teda nadviazať na všetky spustené projekty a výzvy z roku 2021. Napríklad budeme pokračovať v doučovaní Spolu múdrejší a už teraz sme vyhlásili výzvu na rok 2022,“ priblížil Gröhling. Ako dodal, pôjde aj o opatrenia z plánu obnovy, ako je napríklad dobudovanie školských knižníc, rozšírenie kapacít materských a základných škôl či odstránenie dvojzmennej prevádzky v školách.

Ján Budaj verí, že sa trestné konanie ukáže ako nedôvodné
Exminister životného prostredia Ján Budaj, ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne hájil verejný záujem.

Z trhu sťahujú cestoviny
ŠVPS SR upozorňuje na nevyhovujúce cestoviny na slovenskom trhu.

SHMÚ vydal výstrahy, platia pre celú krajinu
Meteorológovia varujú pred nepriaznivým počasím.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.